یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

وقفه لیگ والیبال سه هفته‌ای شد

وقفه لیگ والیبال سه هفته‌ای شد

رئیس کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال تاریخ از سرگیری این لیگ را هفتم آبان اعلام کرد.

ایران ورزشی: رئیس کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال تاریخ از سرگیری این لیگ را هفتم آبان اعلام کرد.

پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در بین بازیکنان لیگ والیبال، فدراسیون تصمیم گرفت تا با تعویق رقابت‌های چهار هفته از این رقابت‌ها، وقفه‌ای ایجاد کند تا از شیوع بیشتر این ویروس در بین بازیکنان و مربیان جلوگیری کند. وقفه‌ای که قرار بود دو هفته به طول بینجامد اما حالا با تصمیمی که فدراسیون گرفته، میزان آن یک هفته بیشتر شده است. با تعیین روز هفتم آبان برای از سرگیری رقابت‌ها، وقفه ایجاد شده در این لیگ به سه هفته افزایش پیدا کرد.

شهرام عظیمی با اشاره به ضرورت تعطیلی لیگ برتر مردان برای قطع زنجیره شیوع ویروس کووید ۱۹، گفت:« به منظور قطع زنجیره شیوع کرونا و این‌ که تیم‌ها بتوانند با آرامش خاطر بیش‌تر و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به تمرینات و رقابت‌های خود ادامه دهند، لیگ برتر به مدت دو هفته به تعویق افتاد.»

رئیس کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال با بیان این که برنامه دیدارهای دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر تغییری نخواهد داشت، گفت:« دیدارهای هفته هشتم، روز چهارشنبه هفتم آبان‌ماه برگزار می‌شود و دیگر مسابقات نیز بر اساس برنامه تدوین شده قبلی پیگیری خواهد شد.»

به این ترتیب رقابت‌های هفته هشتم بجای هفته یازدهم، نهم بجای دوازدهم، دهم بجای سیزدهم و یازدهم بجای چهاردهم برگزار خواهند شد و به همین ترتیب رقابت‌ها در زمان‌های از پیش تعیین شده جایگزین خواهد شد.

او درباره زمان برگزاری دیدار معوقه تیم‌های سایپا و شهرداری ورامین از هفته هفتم لیگ نیز گفت:« زمان برگزاری این مسابقه، متعاقبا اعلام خواهد شد.»

عظیمی از تدوین شیوه‌نامه ۶ مرحله‌ای برای اعلام تست مثبت اعضای تیم‌ها در لیگ‌های والیبال نیز خبر داد و گفت:« این شیوه‌نامه، ۲۰ مهرماه به باشگاه‌ها ابلاغ شده است و انتظار داریم که با رعایت آن، لیگ‌ها با نظم بهتری برگزار شود.»

این تصمیم در حالی از سوی فدراسیون اعلام شده که تیم‌هایی مانند پیکان به طور گسترده درگیر این ویروس شده‌اند و مشخص نیست تا زمان اعلام شده از سوی فدراسیون بتوانند به شرایط مسابقه برسند. طی روزهای اخیر شمار نفرات کرونایی پیکان دو رقمی شده و شرایط به شکلی شده که نفرات لازم برای برگزاری تمرینات این تیم هم وجود ندارد.

حالا باید دید که آیا با وجود یک هفته‌ای که به دو هفته تعویق قبلی اضافه شده، آیا تیم‌های درگیر این ویروس تا زمان تعیین شده به شرایط حضور در میدان مسابقه خواهند رسید یا باز هم باید تمهیدات دیگری برای از سرگیری رقابت‌ها در نظر گرفته شود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.