چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

نلسون سمدو: کلمات نمی توانند کیفیت مسی را توصیف کنند

نلسون سمدو: کلمات نمی توانند کیفیت مسی را توصیف کنند

مدافع سابق بارسلونا با اشاره به این که بازی در کنار مسی تجربه شگفت انگیزی بوده است، می گوید انتظار نداشته آبی و اناری ها او را به فروش برسانند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تلگراف، نلسون سمدو، مدافع سابق بارسلونا در تابستان سال جاری در ازای 27.5 میلیون پوند به ولورهمپتون آمد و عملکرد نسبتا خوبی در این باشگاه داشته است. او در مصاحبه ای در مورد حضور در لیگ برتر و همچنین بازی کنار  لیونل مسی صحبت کرده است که در ادامه می خوانید:

سمدو به مدت سه سال هم تیمی مسی بود و در همان سمتی به میدان می رفت که ستاره آرژانتینی بازی می کرد. مدافع پرتغالی در مورد بازی در کنار مسی می گوید:

کلمات زیادی وجود ندارند که بتوانند میزان کیفیت لیونل مسی را توصیف کنند. می دانید چه چیزی او را شگفت انگیزتر می کند؟ در تمام دوران حضورم در بارسلونا حتی یک بار هم ندیدم که تمرین زدن ضربات آزاد کند. قسم می خورم هیچوقت برای ضربات آزاد تمرین نمی کرد! همیشه شوت زنی از فاصله دور را تمرین می کردیم اما لیونل هیچوقت ضربه آزاد نمی زد. در این کار استعدادی ذاتی داشت. می گویند تمرین باعث می شود در انجام یک کار استاد شوید. با این وجود او بدون هیچ تمرینی در زدن ضربات آزاد استاد بود!
مسی بازیکنی باورنکردنی بود که واقعا نمی شود کیفیتش را برای کسی توضیح داد. هنگامی که آن ضربه آزاد در دیدار مقابل لیورپول(در لیگ قهرمانان سال 2019) را می زد، درست پشت سرش ایستاده بودم.
در یکی از اولین بازی هایم برای بارسلونا، توپ را گرفت و از سه، چهار و سپس پنج بازیکن عبور کرد. همان جا در زمین مسابقه پیش خودم فکر کردم چطور می تواند چنین کاری کند؟ کاری می کرد که بازیکنان باکیفیت بی تجربه و بی عرضه به نظر برسند.
سمدو این روزها فصل تازه ای در زندگی فوتبالی خود دارد و حالا به لیگ برتر آمده است تا آرزوهایش را دنبال کند. او در مورد جدایی از بارسلونا می گوید:

وقتی از تعطیلات برگشتیم، به همراه خانواده ام به بارسلونا رفتیم و همه چیز مثل سابق بود. سپس به من گفتند دچار مشکلات اقتصادی شده اند و من در لیست بازیکنانی بودم که با رفتنم می توانستم به باشگاه پول برسانم. در فوتبال هر اتفاقی ممکن است اما از این که اجازه جدایی به من دادند خیلی تعجب کردم. پیوستن به ولورهمپتون تصمیم درستی بود و از این اتفاق خوشحالم.
سمدو در ازای 27.5 میلیون پوند به ولورهمپتون آمد اما شنیده ها حاکی از این است که در صورت قهرمانی این تیم در لیگ برتر و با فعال شدن یکی از بندهای قرارداد این بازیکن، قیمت او به 37 میلیون پوند هم می رسد. با این وجود نونو اسپوزیتو تلاش زیادی برای جذب این بازیکن کرد. سمدو در مورد تجربه حضور در لیگ برتر می گوید:

صادقانه می گویم که با دیدن تشکیلات ولورهمپتون تعجب کردم. می دانستم آنها تیم خوبی هستند اما بهتر از تصور من بودند. بازیکنان پرتغالی زیادی در ترکیب ولوز هستند و به همین خاطر کارم راخت تر است. وقتی نونو در پورتو مربی بود، مقابلش بازی کرده بودم و می دانستم انتقالم جواب خواهد داد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.