پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

گواردیولا: بایرن مونیخ بهترین تیم در جهان و لیورپول بهترین تیم در انگلستان است

گواردیولا: بایرن مونیخ بهترین تیم در جهان و لیورپول بهترین تیم در انگلستان است

سرمربی اسپانیایی سیتیزن ها معتقد است که این تیم هنوز راه زیادی برای قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در پیش دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از MEN، پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی باشگاه منچسترسیتی در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی خود تایید کرد که به غیر از ناتان آکه، تمامی بازیکنان این تیم برای تقابل با گرگ ها آماده هستند. از گواردیولا راجع به رکوردهایی که منچسترسیتی تحت هدایت او به ثبت رسانده سوال شد و او پاسخ داد:

طی 4 سال گذشته ثبات خوبی داشته ایم و فصل گذشته نیز عملکرد بدی نداشتیم. کسب پیروزی و رکوردهای جدید خیلی خوب است اما ما در اینجا برای کسب عناوین قهرمانی حضور داریم و مردم نیز از ما خواستار کسب جام هستند. ما وقت نداریم تا به این رکوردها فکر کنیم. هر سه روز یک بار بازی داریم، پس از آن باید استراحت کرده و بعد از آن نیز باید به بازی بعدی خود فکر کنیم. همه سرمربیان وقتی در یک مسابقه پیروز می شوند، در همان شب این پیروزی را جشن می گیرند اما یک روز پس از آن باید به سراغ بازی بعدی بروند. وقتی که شکست می خورید نیز تفاوتی در اوضاع ایجاد نمی شود، باید خود را برای بازی بعدی آماده کنید.
از گواردیولا سوال شد که آیا منچسترسیتی بهترین تیم حال حاضر اروپا است و او پاسخ داد:

بهترین تیم در اروپا و جهان بایرن مونیخ است، آن ها موفق به فتح تمامی جام ها شدند. در انگلستان نیز لیورپول قهرمان است و اکنون آن ها بهترین تیم در این کشور هستند. شما باید برنده شوید و در ماه فوریه و مارس هیچ تیمی را قهرمان نمی دانند. ما باید فاتح عناوین قهرمانی شویم اما نمی توانیم عملکرد فوق العاده خود طی چند ماه اخیر را انکار کنیم. حتی زمانی که در بازی هایی همچون بازی با وست هم عملکرد خوبی نداشته باشیم نیز توانایی کسب امتیاز را داریم. شما نمی توانید در تمامی بازی های خود عملکرد فوق العاده‌ای داشته باشید و باید سعی کنید تا در چنین بازی هایی موفق به کسب 3 امتیاز شوید.
گواردیولا معتقد است که مهم تر از ثبت رکوردهای جدید، کسب عناوین قهرمانی در پایان فصل است. او در این رابطه میگوید:

پیش از این نیز گفتم، از عملکرد خود طی چند ماه اخیر خوشحال هستیم و نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم. هیچ تیمی تاکنون موفق به ثبت این رکوردها نشده است و همین موضوع نشان دهنده میزان دشواری و سختی این کار است. چیزی که در پایان فصل اهمیت دارد این است که موفق به کسب جام شوید. از وضعیت خوبی در رقابت هایی که حضور داریم برخوردار هستیم. با این حال، هنوز نمی توانیم با خیالی آسوده بنشینیم و از فوق العاده بودن شرایط صحبت کنیم. هنوز کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهیم و هنوز هم می توانیم پیشرفت کنیم.
از گواردیولا درباره تمایل همه تیم ها برای متوقف کردن منچسترسیتی سوال شد و او پاسخ داد:

آن ها می خواهند ما را شکست دهند اما ما نیز خواهان شکست آن ها هستیم. طی 10 روز آتی، 3 بازی سخت مقابل تیم های وولورهمپتون، منچستریونایتد و ساوتهمپتون داریم و پیروزی در این بازی ها از اهمیت زیادی برخوردار است.
از گواردیولا درباره امتیازاتی که منچستریونایتد و لسترسیتی در هفته جاری از دست دادند سوال شد و این سرمربی اسپانیایی پاسخ داد:

36 امتیاز دیگر وجود دارد. در اروپا و انگلستان، هر تیمی می تواند طی

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.