دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

امیدوارم مدیران غیرتخصصی دست از سر استقلال بردارند

طباطبایی: قرار نیست فعلا مدیرعامل استقلال شوم

طباطبایی: قرار نیست فعلا مدیرعامل استقلال شوم
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب

بعد از تجمع قابل توجه هواداران باشگاه استقلال مقابل مجلس شورای اسلامی و تنش‌هایی که به دنبال این حضور چشمگیر به وجود آمد، نماینده‌های مجلس تصمیم به برگزاری نشستی با حضور برخی پیشکسوتان باشگاه استقلال و مسئولان وزارت ورزش گرفتند تا شاید راهی برای برون‌رفت استقلال از مشکلات سال‌های اخیر پیدا شود.

ایران ورزشیبعد از تجمع قابل توجه هواداران باشگاه استقلال مقابل مجلس شورای اسلامی و تنش‌هایی که به دنبال این حضور چشمگیر به وجود آمد، نماینده‌های مجلس تصمیم به برگزاری نشستی با حضور برخی پیشکسوتان باشگاه استقلال و مسئولان وزارت ورزش گرفتند تا شاید راهی برای برون‌رفت استقلال از مشکلات سال‌های اخیر پیدا شود. در این نشست نماینده‌های مجلس مباحث گوناگون مطرح شده از سوی پیشکسوتان و برخی افراد که به عنوان مشوقان باشگاه استقلال در این نشست حاضر شده بودند را گوش کردند و بعد از آن علی‌نژاد که به نمایندگی از وزارت ورزش و جوانان در این جلسه حاضر شده بود توضیحاتی داد. هادی طباطبایی یکی از حاضران در این نشست که از سوی برخی پیشکسوتان باشگاه استقلال نیز به عنوان مدیرعامل منتخب معرفی شده بود، مباحث مطرح شده در این جسله را برای استقلال بی‌نتیجه می‌داند! طباطبایی که مورد تأیید بسیاری از پیشکسوتان باشگاه استقلال است درباره ماوقع این نشست حرف‌هایی به زبان می‌آورد که تأمل‌برانگیز است. اگر احساس او نسبت به آنچه گذشت درست باشد، احتمالاً باید شاهد تکرار مشکلات گذشته در لیگ بیستم باشیم!

 
آقای طباطبایی شما یکی از حاضران در نشست پیشکسوتان باشگاه استقلال با نماینده‌های مجلس بودید. آیا در این جلسه مباحثی مطرح شد که به سود باشگاه استقلال باشد؟
من چیز خاصی ندیدم. یکسری صحبت‌ها انجام شد و توجیهاتی هم آوردند اما در نهایت صحبتی نشد که بنده الان بخواهم به شما بگویم که به آینده باشگاه استقلال خوشبین شده‌ام. نه، هرگز این حس را ندارم و بر این باورم که مشکلات ادامه خواهد داشت.
 
اما قرار بود در این جلسه موضوعاتی مطرح شود و مجلس نیز پیگیری کند تا شاید راه حل بهتری برای بهبود وضعیت استقلال پیدا شود.
 ببینید فعلاً با انتخاب کادرفنی تا حدی حواس‌ها به آن سمت جمع شده است. سؤال من از شما این است که آیا استقلال می‌توانست بدون سرمربی وارد لیگ بیستم شود؟ نه، نمی‌شد. بالاخره باید یک نفر را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کردند و او هم دستیارانش را معرفی می‌کرد. حرف من این است که هر وقت در وضعیت کلی استقلال تغییراتی اساسی به وجود آمد آن وقت می‌توانیم بگوییم که تصمیم‌گیران این باشگاه طوری عمل کرده‌اند که منتج به نتیجه‌گیری شده است. در حال حاضر آن اتفاقی که مد نظر من است رخ نداده که بگویم استقلال با موفقیت به کارش خاتمه می‌دهد و در لیگ بیستم قطعاً قهرمان می‌شود.
 
به نظر می‌رسد این نشست از دیدگاه شما چندان راضی‌کننده نبوده است.
 من بی‌تعارف صحبت می‌کنم. وقتی مدام توجیه می‌شنوی نمی‌توانی امیدوار باشی. ما درباره مشکلات سال‌های اخیر بحث‌هایی داشتیم و نقطه نظرات خود را بیان کردیم و سؤال‌هایی را طرح کردیم اما هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای نشنیدیم. همین است که من را نسبت به آینده نگران می‌کند. البته امیدوارم حس من درست نباشد و استقلال بعد از سال‌های ناکامی موفق شود اما چیزی که من می‌بینم ظاهراً وزارت ورزش یا هر جایی که برای استقلال تصمیم‌گیری می‌کند پلنی برای پایان دادن به مشکلات قبلی ندارد. بنده شخصاً انتظار دارم مجلس به مشکلات باشگاه استقلال ورود کند و اجازه ندهد این مشکلات افزایش یابد. مجلس جایگاه نظارتی دارد و باید به دقت مسائل و مشکلات را رصد کند.
 
موضوع اصلی که باعث انتقاد شما از شرایط کنونی استقلال شده چیست؟
مدیران غیرتخصصی که در سال‌های اخیر یکی بعد از دیگری بر مسند کار نشسته‌اند و هیچ بازدهی نداشته‌اند. شما به عملکرد مدیران باشگاه استقلال نگاه کنید. آیا رگه‌هایی از موفقیت یا کار ریشه‌ای در آن دیده می‌شود؟ کدام‌شان برای استقلال میراثی باقی گذاشت؟ آیا جز بدهی‌های سنگین و مشکلات حقوقی چیز دیگری می‌بینید؟ درد ما پیشکسوتان این است. این مشکلات را می‌بینیم که نگران آینده استقلال می‌شویم.
 
قبل از اینکه به نشست با مجلسی‌ها بروید صحبت از مدیرعاملی شما در باشگاه استقلال بود اما در نهایت مددی را به عنوان سرپرست موقت استقلال انتخاب کردند.
من درباره مدیرعاملی‌ام چیزی نشنیده‌ام.
 
اما امیرحسین صادقی در مصاحبه‌ای صراحتاً اعلام کرد پیشکسوتان استقلال همه به جمع‌‌بندی رسیده‌اند که شما به عنوان مدیرعامل استقلال انتخاب شوید.
پیشکسوتان استقلال به من لطف دارند. آنها به من محبت می‌کنند که اینطور می‌گویند اما قرار نیست مدیرعامل استقلال شوم.
 
علاقه‌ای به مدیریت استقلال دارید؟
 فعلاً نه.
 
دوست داریم نظر شما را درباره آینده کاری این کادرفنی بدانیم. آیا استقلال با محمود فکری به موفقیت خواهد رسید یا خیر؟
 ترجیح می‌دهم به این سؤال پاسخ ندهم. اجازه بدهید موضوعات ما به همینجا ختم شود. درباره مسائل فنی و اینجور چیز‌ها نمی‌خواهم صحبتی داشته باشم. برای مربیان استقلال آرزوی موفقیت دارم.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.