دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

پنج نکته از بازی پرسپولیس - سایپا

بردهای سخت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

بردهای سخت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
رسول مجیدی
رسول مجیدی خبرنگار

پرسپولیس روز گذشته با تک گل سیدجلال حسینی در ورزشگاه آزادی شاگردان ابراهیم صادقی را از پیش برداشتند.

1 – پرسپولیس با گل 3امتیازی سیدجلال حسینی برد. این تیتری است که برای بار سوم در این فصل تکرار می‌شود. تیتری که معنایش این است که 9 امتیاز پرسپولیسی‌ها در لیگ امسال را سیدجلال به تنهایی به دست آورده. اگر گل‌های قبلی او همگی با ضربه سر به ثمر رسیده بودند، گل دیروزش با پا و تماشایی بود. ضربه‌ای دقیق و حساب شده که شاید مهاجمان تیم فعلی هم نتوانند اینطور توپ را از آن زاویه به تور دروازه بچسبانند. حسینی حالا دومین گلزن برتر تیم پرسپولیس است. 4 گل زده که همگی حساس بوده‌اند.
2 – گل پرسپولیس تماشایی بود و قطعاً یکی از دلایلش پاس خوب سیامک نعمتی بود. او که مانند چند بازی گذشته در پست وینگر بازی می‌کرد، نمایش خوبی ارائه کرد. در دقیقه 6 بازی وقتی او در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد، 4 مدافع سایپا روی پای او فشار آوردند و عرصه را بر سیامک تنگ کردند. نعمتی با یک حرکت تکنیکی آنها را فریفت و با یک پاس توی در حساب شده، سیدجلال حسینی را در موقعیت گلزنی قرار داد. پاس او علاوه بر اینکه حساب شده و دقیق بود، با پاس بیرون پا هم داده شده بود و حسابی چشم‌نواز به نظر می‌رسید.
3 – پرسپولیس دیروز در 80 دقیقه اول بازی مهاجم تخصصی نداشت. دست یحیی خالی است و مهدی ترابی هم که به بازی نرسید اما مسأله این است که کیفیت بازی مهدی عبدی و سایر مهاجمان تخصصی جوان پرسپولیس طوری است که شاید هواداران ترجیح دهند تیم‌شان همان بدون مهاجم بازی کند! کافی است 10 دقیقه پایانی بازی دیروز را دوباره تماشا کنید.
4 – این نکته را هم از سایت ورزش3 بخوانید: پرسپولیسی‌ها در آخرین دقایق نیمه اول فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشتند ولی ضربه وحید امیری تبدیل به گل نشد.  در دقیقه 40 ارسال زیبای سعید آقایی از جناح چپ در محوطه جریمه روی سر وحید امیری نشست و او با ضربه سری زیبا توپ را روانه دروازه سایپا کرد اما هد شیرجه‌ای او با واکنش استثنایی منادی همراه شد. او با نوک انگشتانش توپ را به کرنر فرستاد تا دروازه تیمش را نجات داده باشد. ضربه سر امیری و واکنش منادی یاد و خاطره موقعیت از دست رفته اشکان دژاگه در بازی ایران - آرژانتین را هم زنده کرد؛ جایی که رومرو تیم ملی ایران را از گلزنی ناکام گذاشته بود.
5 - پیروزی برابر سایپا گرچه نتیجه رو به جلویی نسبت به بازی رفت که بدون گل شده بود به حساب می‌آید اما کیفیت بازی پرسپولیس در قیاس با آخرین بازی‌اش (گل‌گهر) افت محسوسی کرده بود. پرسپولیس شانس آورد که دیروز سایپا آنقدر زهردار نبود که بازی را به تساوی بکشاند. آنها در بازی‌های بعدی نباید تا دقیقه 90 بازی را طوری جلو ببرند که هر لحظه امکان تغییر نتیجه وجود داشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.