یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

دراگان به روش مربیان قبلی اتکا نکرد

طارمی: اسکوچیچ وقت غذا هم توضیح فنی می‌دهد

طارمی: اسکوچیچ وقت غذا هم توضیح فنی می‌دهد

طارمی درباره پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان هم صحبت می‌کند: «بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم. اینکه سرمربی تیم ملی این شجاعت را داشت که آنچه خودش مدنظر دارد را پیاده کند ستودنی است و حسن بزرگی محسوب می‌شود.

ایران ورزشی: مهدی طارمی بعد از کسب عنوان آقای گلی لیگ پرتغال و انتقال به پورتو، حالا در اردوی تیم ملی حضور دارد و یکی از بازیکنان کلیدی و باتجربه اسکوچیچ محسوب می‌شود. طارمی که مقابل ازبکستان دروازه حریف را باز کرد، درباره اردوی تیم ملی می‌گوید: «جمع‌کردن ملی‌پوشان در این شرایط دشوار بود. به همین دلیل با کمی تأخیر به اردو اضافه شدیم. به دلیل فرصت کمی که داشتیم بیشتر به شکل تئوری توانستیم همدیگر را بشناسیم. جو تیم ملی نسبت به گذشته و زمان حضور آقای ویلموتس عوض شده است. بازیکنان جدیدی که آینده مملکت هستند به اردو آمده‌ و به جمع بازیکنان باتجربه اضافه شده‌اند. در مجموع به نظرم اردو جو خوبی داشت. علاوه بر این بازیکنانی مثل جهانبخش، پورعلی‌گنجی و بیرانوند آسیب دیده‌اند و نتوانستند در این اردو حضور داشته باشند. در مجموع فکر می‌کنم هم کادر فنی از اردو راضی بود و هم بازیکنان.»

طارمی درباره پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان هم صحبت می‌کند: «بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم. اینکه سرمربی تیم ملی این شجاعت را داشت که آنچه خودش مدنظر دارد را پیاده کند ستودنی است و حسن بزرگی محسوب می‌شود. اسکوچیچ به سیستم‌های گذشته اتکا نکرده و یک روش جدید را به تیم ملی آورده است. قاعدتاً چند اردو طول می‌کشد که نفرات جدید همدیگر را به خوبی بشناسند. خوشحالم بازی اول اسکوچیچ با پیروزی تیم ملی همراه شد.»
 
طارمی درباره جلسات پی‌در‌پی اسکوچیچ با ملی‌پوشان در اردو می‌گوید: «اسکوچیچ به شدت مشتاق یاد دادن است و ما هم مشتاق یادگیری. او می‌گفت هر سؤالی که دارید و هر جایی را که فکر می‌کنید متوجه نشده‌اید، در هر زمانی می‌توانید از من بپرسید. اسکوچیچ انگیزه و انرژی زیادی دارد و همین انرژی را به بازیکنان منتقل می‌کند. اسکوچیچ حتی موقع صرف ناهار و شام هم بین بازیکنان می‌آید و توضیح می‌دهد. او اشتیاق زیادی به فعالیت دارد و برخلاف مربی قبل که اصلاً برایش مهم نبود چه اتفاقی می‌افتد با برنامه مباحث را پیش می‌برد.»
 
مهاجم ایرانی پورتو درباره کمپ ترکیه می‌گوید: «در ازبکستان بودیم که خبردار شدیم چند بازیکن مالی کرونا گرفته‌اند. به همین دلیل سفر با مشکل روبه‌رو شد و ما با کمی تأخیر وارد ترکیه شدیم. در ترکیه تمرینات منظمی داشتیم و دوشنبه شب خبر رسید متأسفانه بازیکنان بیشتری از مالی کرونا گرفته‌اند. طبق قوانین FIFA باید به ترکیه می‌آمدیم تا در صورتی که شرایط برگزاری مسابقه مهیا می‌شد به میدان می‌رفتیم. برپایی این اردوها کمک بسیار خوبی برای تیم ملی است. قطعاً شناخت مربی تیم ملی در این اردوها از بازیکنان بیشتر می‌شود. از دید من مسیر صعود به جام جهانی از دل چنین اردوهایی بیرون می‌آید و خوشحالم خودم در سال‌های اخیر به شکل مداوم در اردوهای تیم ملی حضور داشته‌ام. این برای من افتخار بزرگی است. تا جایی که توانستم بیشترین انرژی‌ام را برای موفقیت تیم ملی گذاشتم. از این به بعد هم تلاش می‌کنم برای تیم ملی بهترین باشم.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.