سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ایان سنت جان، اسطوره لیورپول درگذشت

ایان سنت جان، اسطوره لیورپول درگذشت

مهاجم اسطوره ای سابق لیورپول و تیم ملی اسکاتلند در سن 82 سالگی در گذشت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، ایان سنت جان یکی از بازیکنان کلیدی لیورپول فوق العاده ای بود که بیل شنکلی در دهه 60 درست کرده بود. مهاجم اسکاتلندی در سال 65 گل قهرمانی لیورپول در جام حذفی را زده بود. در بیانیه ای که خانواده این بازیکن سابق منتشر کرده اند، آمده است:

با قلبی آکنده از اندوه باید به اطلاع برسانیم که همسر، پدر و پدربزرگمان را بعد از دست و پنجه نرم کردن با بیماری از دست دادیم. او در کنار خانواده اش و در تختش فوت کرد. از تمام شما به خاطر احترام گذاشتن به حریم خصوصی ما در چنین شرایط غم انگیزی تشکر می کنیم.
سنت جان در اسکاتلند و درخشش در مادروال توانست نامی برای خود دست و پا کرده و توجه چندین باشگاه بزرگ را به خود جلب کند. در نهایت لیورپول بود که جدال برای جذب سنت جان را برد و با مبلغ رکورد شکن 37 هزار و 500 پوند در سال 61 این بازیکن را جذب کرد. سنت جان در دوران حضورش در لیورپول در 424 بازی برای قرمزها 118 گل زد. مهاجم اسطوره ای لیورپول در تیم ملی اسکاتلند نیز سابقه 21 بازی ملی . زدن 9 گل را دارد.

باشگاه لیورپول نیز با اعلام بیانیه ای نوشت:

عمیقا به خاطر از دشت دادن یان سنت جان، اسطوره آنفیلد ناراحتیم. در این شرایط سخت فکر تمام کارکنان باشگاه همراه خانواده یان و دوستانش است.
افسانه ها حاکی از این است که وقتی شنکلی برای خرید سنت جان از هیئت مدیره در خواست پول کرد، مدیران باشگاه خرج کردن این میزان پول را برای چنین بازیکنی منطقی ندانستند و شنکلی در جواب آنها گفته بود:

نمی توانیم خسارت نخریدن او را جبران کنیم.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.