سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

شهره موسوی: برای حل مشکلات فوتبال زنان اختیارات کامل دارم

شهره موسوی: برای حل مشکلات فوتبال زنان اختیارات کامل دارم

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال دهم اسفند برگزار شد که شهاب‌ الدین عزیزی‌ خادم و شهره موسوی با رای اکثریت اعضای مجمع به عنوان رییس فدراسیون فوتبال و نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال انتخاب شدند.

به گزارش ایران ورزشی، شهره موسوی نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال به ایرنا گفت:

 انتخاب مجمع به رایی که به عزیزی خادم و من دادند، نگاه به تغییر در فوتبال بود و به نظرات کلیه اعضای مجمع احترام می‌گذاریم. مردم نیز انتظار تغییر در فوتبال کشور را دارند. برنامه‌ هایی که عزیزی خادم قبل از انتصاب به عنوان رییس فدراسیون اعلام کرد، حتما دنبال می‌ شود اما حضورم به عنوان نایب رییس در حوزه زنان می‌ تواند بسیار تاثیرگذار باشد تا فرآیند نادیده گرفتن فوتبال زنان در جامعه بتواند تغییر کند.
نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال عنوان کرد:

متاسفانه درباره فوتبال زنان در کشور خیلی صحبت نمی‌ شود و حتی در برنامه فوتبال برتر هم کمتر به فوتبال زنان پرداخته می شود. امیدوارم این تاثیر را با قدم‌ های خوب و محکم انجام دهم تا در نگاه اول ظرفیت‌ های فوتبال زنان به خوبی شناخته شود و بتوانیم برای این حوزه سرمایه گذار هم جذب کنیم و اقتصاد فوتبال زنان را تغییر دهیم. وقتی ظرفیت و ارزش‌ های نهفته فوتبال زنان را به خوبی معرفی کنیم، زمینه برای شکوفایی در این حوزه فراهم می‌ شود. یقین دارم تا چهار سال آینده با یاری رسانه‌ ها این تغییر را ایجاد می‌ کنیم.
موسوی یادآور شد:

افرادی در حوزه‌ های مختلف هستند که متاسفانه سعی می‌ کنند تا از شرایط موجود بهره برداری کنند. لابی‌ گری و ارتباطات غیر عرف تنها مخصوص فوتبال ایران نیست بلکه مخصوص تمام دنیاست. برخی از افراد گاهی به دنبال منافع شخصی خود هستند اما انتخاب افراد شایسته‌ ای که بتوانند منافع جمع را به منافع شخصی ترجیح دهند، با نگاه سالم کار کنند و هویت ملی مسولیتی که پذیرفتند برای آنان ارزشمندتر از منافع شخصی خودشان و گروه آنان باشد، می توانند به سالم‌ سازی فضا کمک کنند.
شهره موسوی با اشاره به اینکه اگر نایب رییسی نخواهد کاری برای زنان فوتبال و فوتسال ایران انجام دهد، چه لزومی دارد که در این سمت باقی بماند، گفت:

باید در کاری که برعهده گرفتیم فعال باشیم و پا به میدان بگذاریم و اگر قرار نباشد تا این جسارت را در خود نبینیم و در برابر سخنان و خواسته های به حق زنان فوتبالیست نتوانیم دفاع کنیم چرا باید به عنوان نایب رییس زنان این سمت را بپذیریم.
نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال اضافه کرد:

با تمام احترامی که به نایب رییسان پیشین فدراسیون فوتبال دارم، اعتقاد دارم هر فردی که در شرایطی قرار می‌ گیرد بهترین تصمیم را خواهد گرفت تا بهترین خروجی و یادگار را از خود برجای بگذارد. حتی پیش از انتخابم به عنوان نایب رییس عنوان کردم که بسیار در این عرصه فعال هستم و پیگیر مسائل امور دختران فوتبال و فوتسال ایران خواهم بود. زیرا آمده ام تا برای آنان خدمتی انجام دهم.
موسوی ادامه داد:

عزیزی خادم این قول را به من داد که اختیار کامل برای حل مشکلات فوتبال و فوتسال زنان ایران داشته باشم و حتی نظر وی برای ایجاد تغییر در این حوزه بسیار مثبت است. ۷۱ رایی که از مجمع گرفتم نشان داد که اعضای مجمع، هیات‌ های فوتبال، کارشناسان و صاحبان رای خواهان ایجاد تغییر در حوزه زنان هستند. به عنوان فردی که ۲۵ سال در حوزه اقتصادی کار می‌ کنم و حتی به تیم‌ داری در فوتبال پرداختم، یاد گرفتم در مورد کاری که قرار است انجام دهم، تصمیم بگیرم و عواقب آن تصمیم را هم بپذیرم.
موسوی یادآور شد:

جسارت تصمیم گرفتن را در این سال‌ ها یاد گرفتم و این جسارت تصمیم گیری ۲۵ ساله در کارم می‌ تواند توشه ای برای راه جدید به عنوان نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال باشد و بتوانم در این حوزه تاثیرگذار باشم. این تغییرات با کمک رسانه‌ها ایجاد می‌ شود. 
موسوی با اشاره به اینکه برگرداندن فوتبال زنان به رنکینگ جهانی یکی از محورهای جدی در برنامه های او است، گفت:

با وقوع این امر ثابت می‌ کنم که اتفاق‌های متفاوتی در فوتبال زنان رخ خواهد داد. برنامه ریزی گسترده‌ای انجام دادم و منتظر زمان معارفه هستم تا اقدامات لازم را در این زمینه نیز انجام دهم. مذاکرات کاری من از روز مجمع شروع شد و در این زمینه کار کردم و برنامه ریزی‌های لازم برای دیدارهای دوستانه نیز وجود دارد تا هر چه زودتر به رنگینگ جهانی برگردیم. از رسانه‌ها کمک می‌خواهم تا در این تغییرات مهم در کنارم بایستند و این تعهدات را با هم اجرایی کنیم.
نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال افزود:

باید شرایط موجود را به صورت دقیق بررسی کنم تا پست‌هایی که برای زنان در کمیته‌های مختلف در نظر گرفتند، ارزیابی کنم. مشاوره‌های خوبی در این زمینه از دختران فوتبالیست گرفتم و از آن استفاده می‌کنم و با استفاده از مجموعه ظرفیت ها در صورت نیاز به تغییر و برای بهبود شرایط استفاده می کنم. بدون تردید بر اساس توانایی ها، تجربه و دانش از وجود افراد در بخش های مختلف استفاده می شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.