پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

عضو سابق فدراسیون فوتبال: لابی های مجمع فدراسیون سالم نیست

عضو سابق فدراسیون فوتبال: لابی های مجمع فدراسیون سالم نیست

حسن غفاری رییس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال درباره انتخابات فدراسیون صحبت هایی انجام داد.

به گزارش ایران ورزشی، حسن غفاری در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال که منجر به حضور شهاب الدین عزیزی خادم  در قامت ریاست این مجموعه شد به مهر گفت:

من درباره نحوه برگزاری انتخابات و سلامت آن نمی‌ توانم اظهار نظری کنم چون در جریان برگزاری اش نبودم. امیدوارم تمام موارد مد نظر فیفا و AFC که کاملاً واضح و مشخص است انجام شده باشد تا  موردی درباره آن رقم نخورد.
رییس پیشین کمیته بین‌ الملل فدراسیون فوتبال درباره انتخاب عزیزی خادم در مقابل گزینه‌ هایی همچون علی کریمی که سابقه بازی با پیراهن تیم ملی را داشت افزود:

حضور در مقام ریاست فدراسیون ورزشی نیاز ویژه به ورزشکاری حرفه ای ندارد؛  البته بر هیچکس پوشیده نیست اگر یک ورزشکار در چرخه مدیران قرار بگیرد شناخت بهتر و دقیق‌ تری درباره این رشته دارد.
غفاری ادامه داد:

مثلاً شخصی مثل یزدانی خرم در فدراسیون والیبال بی آنکه ورزشکار باشد توانست انقلاب کند. در فوتبال هم صفایی فراهانی چنین رفتاری را انجام داد. مهم این است که مدیران غیر ورزشی برای درک بیشتر فضای ورزشی از مشاوران خوبی بهره بگیرند و جانب انصاف را در تصمیم گیری های خود برای ورزشکاران و مجموعه تحت نظر خود رعایت کنند.
غفاری درباره لابی‌ هایی که برای انتخاب رییس فدراسیون فوتبال صورت می‌ گیرد موضع انتقادی گرفت و تصریح کرد:

لابی‌ های مجمع فدراسیون به هیچ وجه سالم نیست. متأسفانه آقایان آرای خود را می‌ فروشند تا پست و مقام بگیرند.
رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال افزود:

هیچ امیدی به تغییر در ساختار مدیریتی فدراسیون ندارم. تغییرات بنیادین نخواهیم داشت. عزیزی خادم قبلاً هم در هیأت رئیسه بود. اگر می‌خواست کاری کند در همان زمان انجام می‌ داد به خصوص اینکه شنیده ام می‌خواهد حیدر بهاروند را در فدراسیون نگه دارد. او هم سال‌ها بود اما هیچ کاری نکرد.
غفاری در پایان گفت:

تفکرات بسیاری باید در چارت مدیریتی فدراسیون تغییر کند و برخی مسائل را باید از صفر شروع کرد تا بتوان برخی لطمه‌ ها بر اثر تصمیمات مدیریتی را جبران کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.