سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت مربی فرانسوی با تیم نامتوازن

اعتماد رئال به زیدان برای پروژه 2021

اعتماد رئال به زیدان برای پروژه 2021
آرمن ساروخانیان
آرمن ساروخانیان خبرنگار

ایران ورزشی: رئال مادرید دوشنبه شب مقابل رئال سوسیه‌داد دو امتیاز حساس را از دست داد و نتوانست فاصله با اتلتیکو را کمتر کند. رئال امیدوار بود با پنجمین برد متوالی در لالیگا به سه امتیازی اتلتیکو برسد و هفته آینده با پیروزی در دربی مادرید صدر را از همشهری‌اش پس بگیرد.

رئال در این بازی حملات زیادی داشت و حتی خبرنگاران در نشست خبری بعد از بازی معتقد بودند که این بهترین بازی هفته‌های اخیر این تیم بوده، ولی جای خالی بن‌زما که روی سکوها بود کاملاً احساس شد و جایگزینش، ماریانو دیاز کاری از پیش نبرد. زیدان در دقیقه 61 هر سه مهاجمش را تعویض کرد و با این تغییرات فقط توانست گل خورده را جبران کند.

این تساوی بیش از آنکه انتقادات را متوجه زیدان کند، یک بار دیگر یادآور سیاست ضعیف نقل و انتقالاتی باشگاه بود که در دو پنجره قبلی حتی یک بازیکن نخرید و در فهرست تیم هیچ جایگزینی برای بن‌زما وجود ندارد. در هفته‌های گذشته بازیکنانی مثل واران، کاسمیرو و حتی مندی با زدن گل‌های حساس اجازه ندادند جای خالی گلزن فرانسوی احساس شود، ولی نمی‌توان هر هفته روی گلزنی مدافعان و هافبک‌ها حساب کرد و این روند در بازی با سوسیه‌داد متوقف شد.

پرز که در گذشته به خریدهای گران و ساختن تیم کهکشانی مشهور بود، در دو فصل گذشته نتوانسته تیم متوازنی ببندد و در واقع این هنر زیدان بود که توانسته رئال را با دندان بکشد تا هنوز در لالیگا و لیگ قهرمانان مدعی قهرمانی باشد.

اگر در بارسا مهاجمانی مثل گریزمان و دمبله گاهی روی نیمکت هستند و برای باز کردن گره بازی به زمین می‌روند، زیدان بدون بن‌زما شماره 9 مطمئنی ندارد و مجبور است ماریانو را در ترکیب اصلی قرار بدهد که در اندازه تیمی مثل رئال نیست. فراموش نکنید که ادن هازار، آخرین خرید بزرگ رئال که قرار بود جایگزین رونالدو شود هم مصدوم و ناموفق بوده تا دست مربی فرانسوی در خط حمله خیلی خالی باشد.

باشگاه هم این شرایط سخت را به خوبی درک کرده و برای همین تصمیم گرفته که پروژه بازسازی رئال در فصل آینده را به زیدان بسپارد. زیدان تا سال 2022 قرارداد دارد، ولی گفته می‌شد که در پایان فصل از رئال جدا می‌شود. با این حال دیروز خبر رسید که باشگاه به دنبال برکناری مربی فرانسوی نیست و پرز بر این باور است که نمی‌تواند گزینه مطمئن‌تری از زیدان برای ساختن تیم جدید پیدا کند.

قطعاً تابستان آینده رئال به اندازه تابستان سال گذشته سوت و کور نخواهد بود و شنیده می‌شود که پرز به دنبال جذب امباپه یا حتی هالند است.

زیدان با تیم نامتوازنی که در خط حمله از مهره‌های مطمئن خالی است نتایج خوبی گرفته و امیدوار است با بازگشت بن‌زما بتواند در بازی‌های حساس هفته‌های آینده نتایج خوبی بگیرد. مهاجم فرانسوی قرار است مقابل اتلتیکو بازی کند و بردن این بازی امید قهرمانی رئال در لالیگا را زنده خواهد کرد. همچنین رئال پس از برتری مقابل آتالانتا در بازی رفت، شانس خوبی برای صعود به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان دارد.

هنوز مشخص نیست که رئال فصل را با جام تمام کند، ولی چراغ سبز باشگاه به این مربی که محبوبیت زیادی نزد بازیکنان تیم دارد، خبر خوبی برای تیمی است که روزهای حساسی در پیش دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.