جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

عباس چمنیان: تازه تراکتور به انسجام رسیده بود که توافق برای ادامه همکاری حاصل نشد

عباس چمنیان: تازه تراکتور به انسجام رسیده بود که توافق برای ادامه همکاری حاصل نشد

عباس چمنیان گفت: تراکتور یکی از تیم‌هایی است که توجه خیلی زیادی به تیم‌های پایه اش دارد؛ اما نه تنها در این تیم بلکه در تیم‌های دیگر هم به نسبت هزینه‌ی که برای تیم بزرگسال می‌شود، خیلی کم است

به گزارش ایران ورزشی، عباس چمنیان درباره دلایل ثبات نداشتن نیمکت تراکتور در دو سال اخیر به میزان گفت:

نیمکت تیم‌های پرطرفدار لرزان است و از سوی دیگر هواداران توقع نتایج عالی دارند. شرایط تیم تراکتور خاص است و حق هم با هواداران است که بهترین نتیجه را برای تیم مورد علاقه‌شان بخواهند. یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس در چند سال اخیر ثبات نیمکت این تیم است، به جز برهه کوتاه کالدرون در زمان برانکو و گل‌محمدی ثبات در این تیم عامل موفقیت است.
چمنیان درباره جدایی‌اش از تراکتور گفت:

به صورت دوستانه و توافقی از این تیم جدا شدم. در زمان منصوریان که مربی و انسان بسیار خوبی بود و همکاری با وی لذت‌بخش بود با تیم همکاری داشتم. در ادامه وقتی مسعود شجاعی آمد سعی می‌کردیم فشار‌ها را مدیریت کنیم چرا که او مربی-بازیکن بود و این روند خیلی سخت است. وقتی شجاعی از هدایت تیم انصراف داد، به صورت توافقی از تراکتور جدا شدم.
مربی سابق تراکتور در خصوص چرایی عدم قبول مسئولیت فنی تیم از سوی شجاعی گفت:

تازه تیم هماهنگی و انسجام لازم را پیدا کرده بود و قصد داشتیم در نیم فصل نقاط ضعف تیم را تقویت کنیم که توافق برای ادامه هدایت تیم حاصل نشد و شجاعی از هدایت تیم انصراف داد. از ۲۲ امتیاز تراکتور، ۱۶ امتیاز در بیرون خانه بود و امتیاز بازی‌های خانگی با بدبیاری از دست رفت.
چمنیان افزود:

شاید یکی از مسائل مربوط به جدایی این بود که در تراکتور کیفیت کار متناسب با هزینه‌ای که می‌شود نیست. البته این اعداد و ارقامی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود آنطور هم نیست، اما با توجه به قوانین سازمان لیگ و قانون منع به کارگیری بازیکنان خارجی رقم‌ها و اعداد طوری است که توافق با بازیکنان جدید سخت شده است و هوادار هم انتظار نتیجه دارد؛ این مسائل باعث می‌شود دست کادرفنی بسته شود.
مربی سابق تراکتور در رابطه به توجه مالکان این تیم به تیم‌های پایه گفت:

تراکتور یکی از تیم‌هایی است که توجه خیلی زیادی به تیم‌های پایه اش دارد؛ اما نه تنها در این تیم بلکه در تیم‌های دیگر هم به نسبت هزینه‌ی که برای تیم بزرگسال می‌شود، خیلی کم است.
چمنیان در پایان گفت:

انگار مدیران تیم‌های پایه را خیلی جدی نمی‌گیرند. همین موارد، چرخه بازیکن‌سازی فوتبال کشور را با مشکل رو‌به‌رو کرده است و باعث شده قیمت بازیکنان بالا برود یا اینکه در بعضی تیم‌ها مجبور می‌شوند سراغ بازیکن خارجی بروند و پرونده‌هایی که برای فوتبال ایران پیش می‌آید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.