جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

چه فکری می‌کنید زمانی که می‌بینید کاپیتان تیم ملی کشور به کریمی رأی نداده

مهاجرانی: علی کریمی شکست نخورد، فوتبال شکست خورد

مهاجرانی: علی کریمی شکست نخورد، فوتبال شکست خورد
ناصر قراگوزلو
ناصر قراگوزلو خبرنگار

حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق فوتبال ایران بدون شک باتجربه‌ترین فرد فوتبالی در کشورمان محسوب می‌شود که نظراتش برای اهالی فوتبال محترم و قابل قبول محسوب می‌شود، به همین دلیل ترجیح دادیم بعد از انتخابات رئیس جدید فدراسیون فوتبال به سراغ ایشان برویم و گفت و گویی با باتجربه‌ترین شخص فوتبال ایران داشته باشیم و انتخاب جدید رئیس فدراسیون فوتبال را از دیدگاه حشمت مهاجرانی بررسی کنیم.

علی کریمی انتخاب نشد، در این رابطه چه صحبتی دارید؟
شما از فوتبال چه توقعی دارید زمانی که 16 نفر از خانواده فوتبال به فوتبالی‌ترین کاندیدا رأی نمی‌دهند. دیگر شما چه توقعی می‌توانید از فوتبال داشته باشید.
گلایه شما از چه افرادی است؟
من به هیأت‌ها و رؤسای هیأت‌ها در شهرستان‌ها کاری ندارم اما وقتی می‌بینم که مربیان، زنان، ساحلی و سالنی به علی کریمی رأی نمی‌دهند شما چه فکری می‌کنید یا جالب‌تر اینکه زمانی که می‌بینید کاپیتان تیم ملی کشورتان به علی کریمی رأی نمی‌دهد.
گویا شما هم از این مسأله برای فوتبال ناراحت شدید؟
به نظر من علی کریمی با انتخاب نشدن شکست نخورد بلکه فوتبال ایران شکست خورد و در این راستا باید به آن 9 نفری که به علی کریمی رأی دادند درود فرستاد و اقدام و رأی‌شان را ستود. در این راستا عکس‌العمل علی کریمی هم واقعاً منطقی بود و دیدیم که او برای رئیس آینده آرزوی موفقیت کرد و به آرا احترام گذاشت.
انتخاب نشدن فوتبالی‌ترین عضو انتخابات به نظر او را کاملاً از عرصه فوتبال کنار خواهد گذاشت؟
نه من فکر می‌کنم باید از نفرات و اسطوره‌های فوتبالی مانند علی کریمی و دایی و مهدوی‌کیا و مرزبان و استیلی و باقری نهایت استفاده را برد و از تجربیات آنها به سادگی نگذشت و در واقع از این نفرات باید برای تعمیم و توسعه فوتبال استفاده کرد.
شما قبل از انتخابات چه فکری راجع به انتخابات داشتید و پیش‌بینی‌تان انتخاب کدام گزینه بود؟
پیش‌بینی می‌شد که علی کریمی انتخاب نمی‌شود چون به هر حال دوستان با هیأت‌های دیگر برنامه‌ریزی کرده بودند تا انتخاب شوند و به هر حال هر کسی هم اگر انتخاب می‌شد حرف و حدیث و حاشیه‌هایی را به همراه داشت. مثلاً الان صحبت از این می‌شود که انتخابات مهندسی شده بوده و از اینطور موارد اما اگر آجورلو یا کیومرث هاشمی هم انتخاب می‌شدند صحبت‌هایی مطرح می‌شد که باز هم انتخابات مهندسی شده بود.
رئیس فدراسیون فوتبال در اولین صحبتش گفته که در فدراسیون به روی همه پیشکسوتان و اسطوره‌های فوتبال باز است، با این وجود به نظر می‌رسد که رئیس جدید قصد تعامل دارد؟
حرف و صحبت قشنگ است اما باید دید از فوتبالی‌ها چقدر استفاده خواهد شد. هدف فدراسیون جدید خوب است و باید دید در تیم‌های پایه چقدر از فوتبالی‌ها استفاده می‌شود. مسلماً باید افرادی از پیشکسوتان برای تیم‌های نوجوانان تا بزرگسالان انتخاب شوند تا این فرد یا افراد به فدراسیون یا کمیته فنی نظرات‌شان را گزارش کنند، کاری که در تمام دنیا انجام می‌شود. فدراسیون فوتبال، تیمدار یا باشگاهدار نیست اما حتماً می‌تواند به باشگاه‌ها کمک کند و ایده بدهد و در مجموع انجام هر کاری از جانب فدراسیون جنبه عملی داشته باشد و فقط پای صحبت و حرف در میان نباشد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.