سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

رونالد کومان: تیم متحد است و به خودش باور دارد

رونالد کومان: تیم متحد است و به خودش باور دارد

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از بازی با اوساسونا در لالیگا حاضر شد و در مورد مسائلی چون سیستم 3 دفاعه، ادامه کارش در بارسلونا و ژاوی، دربی مادرید و... صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان در این کنفرانس خبری گفت:

ما می توانیم با سیستم سه دفاعه به کارمان ادامه دهیم اما نباید روی یک سیستم حساس شویم. چیزی که مهم است نگرش بازیکنان، بازی بدون توپ تیم، پرسینگ حریف و باز پس گیری توپ در نیمه زمین حریف است. خیلی مهم است که در تیم سایر بازیکنان به جز مسی نیز موثر باشند. با این که ما خیلی به مسی وابسته هستیم، مهم است که بازیکنان گلزن بیشتری در تیم داشته باشیم. این نشانه خوبی است. امیدوارم لئو و بقیه باز هم گلزنی کنند.
ماندنت در بارسلونا پس از این فصل؟

این تصمیم بر عهده من نیست. باید صبر کنیم تا رئیس جدید باشگاه مشخص شود. برای من چیزی که اهمیت دارد این است که بازی ها را ببریم و این چیزی است که باید روی آن تمرکز کنیم. باقی مسائل واقعاً اهمیتی ندارند. البته که من دوست دارم که در این باشگاه یک رئیس داشته باشیم. این برای بارسلونا، بزرگ ترین باشگاه جهان بسیار مهم است. من هیچ ترجیحی در بین نامزدهای ریاست باشگاه ندارم. اعضا تصمیم گیری خواهند کرد. تمام نامزدها کمپین خوبی دارند.
دربی مادرید؟

اول بازی خودمان اهمیت دارد، ما باید ببریم و سپس چیزی که اهمیت دارد این است که تیمی که در صدر جدول لالیگا قرار دارد، امتیاز از دست بدهد. اما روی این قضیه حساس نیستیم.
ژاوی؟

مطبوعات به جنجال سازی علاقه دارند اما مهم ترین مسئله این است که این موضوع مرا آزار نمی دهد. من درگیر کارم هستم و بازی های زیادی در پیش داریم، وقتی برای فکر کردن به خیلی از چیزها ندارم. از پاسخ دادن به چنین سوالاتی خسته شده ام.
فصلی طولانی است و هر تیمی فراز و نشیب دارد. درست است که الان عملکرد خوبی داریم و انرژی زیادی در هر بازی می گذاریم. بازی ما با توپ خیلی خوب است و موقعیت های زیادی خلق می کنیم. باید به همین روند ادامه دهیم و هنوز کارهای زیادی برای انجام داریم. حس می کنم که هواداران دوباره به این تیم متصل هستند. یکی از چیزهایی که باعث می شود به تیم افتخار کنم، جو حاکم بر تیم است. من دیدم که کل تیم با هم برای هر گل خوشحالی می کنند، حتی بازیکنان نیمکت نشین که مشخصاً به دلیل بازی نکردن ناراحت بودند. دیدن یک رختکن متحد چیزی است که واقعاً دوست دارم. تیم به خودش باور دارد و بسیار مهم است که رختکن متحد است.
موریبا یکی از بازیکنان جوانی است که روی آن ها حساب می کنیم. او برای بارسا ب بازی کرده، با تیم اول تمرین کرده و در بعضی از بازی ها به میدان رفته و عملکرد بسیار خوبی هم داشته است. او می تواند مشارکت زیادی در تیم داشته باشد، مثل ریکی پویگ که او نیز بسیار خوب تمرین می کند. بازیکنان جوان در صف هستند.
کسب دوگانه؟

باید واقع بین باشیم. ما می دانیم که در فینال کوپا دل ری حضور داریم و به کسب یک جام بسیار نزدیک هستیم. باید به پیروزی های خود ادامه دهیم. اتلتیکو مادرید هنوز امتیازات بیشتری نسبت به ما دارد و ما نمی توانیم امتیازات بیشتری را از دست دهیم اما هنوز بازی های زیادی مانده است. ما 9 یا 10 بازیکن داریم که بیش از هر بازیکن دیگری در اروپا، در این فصل به میدان رفته اند. این سخت است اما تیم عملکرد خوبی داشته و باید امیدوار باشیم که در پایان فصل بتوانیم بگوییم که بله در طول فصل مشکلاتی داشتیم اما به بهترین شکل ممکن فصل را تمام کرده و جام گرفتیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.