جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

دیگو فورلان: هیچکس بی جانشین نیست حتی مسی؛ از دست دادن سوارز اشتباهی بزرگ از سوی بارسا بود

دیگو فورلان: هیچکس بی جانشین نیست حتی مسی؛ از دست دادن سوارز اشتباهی بزرگ از سوی بارسا بود

مهاجم سابق اتلتیکومادرید و تیم ملی اروگوئه با اشاره به این که بارسلونا با فروش سوارز دچار اشتباهی بزرگ شده، گفت که هیچ بازیکنی حتی مسی بدون جایگزین نخواهد بود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دیپورتیوو، دیگو فورلان بازیکن سابق اتلتیکومادرید در آستانه تقابل دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو در لالیگا در مورد این دیدار و همچنین لوئیس سوارز، هم تیمی خود صحبت کرده است. مصاحبه او را در ادامه می خوانید:

*آیا بارسلونا با صادر کردن اجازه پیوستن لوئیس سوارز به اتلتیکومادرید، رقیب مستقیمش در کسب عنوان قهرمانی، مرتکب اشتباه شد؟

قطعا این کار اشتباه بود. به محض این که بارسلونا نام لوئیس را در لیست مازاد قرار داد، می دانستم که اشتباه کرده اند. مشخص بود که لوئیس هنوز یک بازیکن بسیار مهم برای این تیم است و این موضوع را با نمایش های خوبش در اتلتیکو نشان داد. او در مادرید گل می زند، پاس گل می دهد و تاثیر زیادی روی تیمش دارد. از سوی دیگر بارسا نشان داده که جای خالی او را حس می کند. شرایط بارسلونا مانند زمانی است که کریستیانو رونالدو رئال مادرید را ترک کرد. وقتی رونالدو رئال را ترک کرد، فقط یکی از بزرگترین فوتبالیست های دنیا از این تیم نرفت. بلکه زننده سالی 50 گل برای این تیم از رئال رفت!
*آیا سوارز می خواهد به بارسایی ها نشان دهد که با فروش او مرتکب اشتباه شدند؟

به نظرم هر کسی در چنین شرایطی دوست داشته باشد نشان دهد که در موردش اشتباه کرده اند. وقتی برای کاری که نکرده ای تنبیه می شوی آن هم در شرایطی که هنوز از نظر فیزیکی اوضاع خوبی داری قطعا هدفت این است که نشان دهی هنوز توانایی بازی در بالاترین سطح را داری. او این روزها در باشگاهی که در کورس قهرمانی است نمایش های خوبی دارد و قطعا در جام جهانی بعدی بازی خواهد کرد. او هنوز گل های زیادی باید بزند و چیزهای زیادی برای ارائه دارد.
*به نظرتان حالا که سوارز بارسلونا را ترک کرده، مسی هم از این تیم می رود؟

در فوتبال هیچ بازیکنی بی جانشین نیست. هیچکس، حتی مسی. می دانم او یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است اما قطعا کسی دیگر جای او را می گیرد. اگر مسی برود، لالیگا خودش را با این شرایط وفق می دهد. شاید ام باپه بیاید. شاید هم هالند بیاید. بارسلونا برای مدت زمانی طولانی از حضور مسی سود برد و توانست قهرمانی ها و رکوردهای فراوانی را به دست بیاورد اما بارسلونا قبل از مسی هم وجود داشت. آنها بازیکنانی نظیر کرایوف، رونالدو و رونالدینیو را داشتند و بعد از رفتن مسی نیز به حیات خود ادامه خواهند داد.
*آیا این موضوع که فشار روی سوارز در آتلیتکومادرید کمتر از بارسلونا است، به این مهاجم کمک کرده است؟

اگر بارسلونا یا رئال مادرید در یک سال به قهرمانی نرسند، تصور عموم این است که ناکام بوده اند اما در اتلتیکو این طور نیست. هواداران صبورترند و فشار روی بازیکنان به اندازه بارسلونا و رئال مادرید نیست.
* از حضورتان در اتلتیکومادرید چه خاطراتی دارید؟

دورانی شاد داشتم. وقتی به این تیم آمدم که اتلتیکو روزهای تیره ای را پشت سر گذاشته بود. تغییر دادن این شرایط کار سختی بود. توانستیم دو بار پشت سر هم به لیگ قهرمانان صعود کنیم و سپس فاتح لیگ اروپا شدیم. آن موقع بود که شرایط باشگاه را تغییر دادیم. این اتفاقات تغییر بزرگی برای ما و باشگاه بود.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.