سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

فشاری که هر هفته روی مربیان است، از فشار شب اول قبر هم بیشتر است

فیروز کریمی: تصمیم AFC درخصوص عیسی آل کثیر ناجوانمردانه بود؛ ضعیف ترین لیگ تاریخ را امسال داریم

فیروز کریمی: تصمیم AFC درخصوص عیسی آل کثیر ناجوانمردانه بود؛ ضعیف ترین لیگ تاریخ را امسال داریم

فیروز کریمی، سرمربی سابق تیم های استقلال، نفت، ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان با حضور در شبکه ورزش درخصوص مسائل مختلف فوتبال ایران به صحبت پرداخت.

به گزارش ایران ورزشی؛ فیروز کریمی درخصوص افت برخی از تیم ها در طول لیگ گفت:

من همه بازی ها را وقت نمی کنم دنبال کنم. بیشتر بازی تیم های مهدی (تارتار) را دنبال می کنم و مربیانی که دوست دارم مثل قلعه نویی. اما یک سری عوامل در افت تیم ها تاثیر گذار بود. مثلا مشکلات مالی گریبان صنعت نفت را گرفت. با توجه به شرایط اقتصادی، بزرگترین مشکل برای تیم ها، مسئله مالی است. وقتی پول بازیکنان داده نشود، کم کم در تیم ایجاد ناامیدی می کند. کم کم عدم تمرکز و کم کاری را می گذارند روی پرداختی ها و این عاملی می شود تا تیم ها افول کنند. یک سری از مسائل دیگر هم هست مثل قضیه داوری. درست است که به داوران جوانی فرصت داده شد اما این نباید باعث شود که کیفیت پایین بیاید. من کیفیت داوری را بسیار پایین دیدم.
فیروز کریمی درخصوص فوتبال ایران گفت:

کرونا تاثیر زیادی روی فوتبال ما و سایر دنیا گذاشته است. اما همین وجود کرونا و عدم تعطیلات نیم فصل و نبود تماشاگران، تاثیرات زیادی روی فوتبال ایران گذاشت و باعث شد که ما ضعیف ترین لیگ را داشته باشیم. دیدید که هنوز لیگ وسطش است که تیم های بالا و پایین جدول خود را از هم جدا کردند و تکلیف شان مشخص است. این نشان دهنده ضعف لیگ است. به صورت ذهنی می گویم که تقریبا جزو کم گل ترین لیگ های بوده است. تعویض های نابهنگام باعث شده است که امنیت شغلی از بین برود. از مدیر و مربی و کمک مربی، همه به حفظ بقا دارند می جنگند و همین باعث شده که بازی های نزدیک و ضعیفی را ببینیم.
فیروز کریمی درخصوص عیسی آل کثیر گفت:

تصمیمات AFC ناجوانمردانه بود. به عمد تصمیم گرفتند. دل آدم می سوزد. 
فیروز کریمی در ادامه گفت:

من چهره مربیان را می بینم، چشمانم را می بندم. مربیان تحت فشار هستند. به نظر من همه این ها پاک هستند و گناهی ندارند چون از فشار شب اول قبر هم بیشتر است این فشار که هر هفته می بینند. (باخنده) 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.