دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

تونی کروس: پس از اینکه از اوزیل انتقاد کردم، از دید خیلی ها به یک نازی تبدیل شدم

تونی کروس: پس از اینکه از اوزیل انتقاد کردم، از دید خیلی ها به یک نازی تبدیل شدم

تونی کروس پس از انتقاد از مسوت اوزیل از سوی برخی یک "نازی" خطاب شده بود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از AS، مسوت اوزیل پس از حذف آلمان در دور گروهی جام جهانی 2018 روسیه، از تیم ملی خداحافظی کرد.  پیش از آن اوزیل و گوندوعان بابت گرفتن عکس با رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان مورد انتقاد رسانه های آلمان قرار گرفتند. اوزیل درباره خداحافظی خود از تیم ملی آلمان گفته بود که برای ریشه ترکی خود مورد نژاد پرستی و بی احترامی قرار گرفته است. تونی کروس در پاسخ به این حرف های اوزیل گفته بود:

مسوت به عنوان یک بازیکن لیاقت خداحافظی با روش بهتری را داشت. اما راهی که او برای خداحافظی از تیم ملی در پیش گرفت، درست نبود. بخشی از بیانیه او که به نژاد پرستی در فوتبال آلمان می پردازد، زیرسایه حجم زیادی از حرف های پوچ و مزخرف قرار گرفته است. من باور دارم او بهتر می داند که نژاد پرستی در فوتبال آلمان و فدراسیون وجود ندارد.
حالا پس از گذشت بیش از 2 سال از آن روزها، تونی کروس در صحبت هایی که در لایو اینستاگرام  با فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان داشت، از مشکلاتی پرده برداشت که پس از این مصاحبه برایش پیش آمدند.

بعد از جام جهانی 2018، گفتم که نحوه خداحافظی مسوت اوزیل از تیم ملی را دوست نداشتم. پس از آن از دید خیلی از مردم به یک نازی تبدیل شدم. موی بلوند و چشمان آبی از من در نگاه خیلی ها یک نازی ساخته بود. اما به هر شکلی که بود از آن مسئله عبور کردم. امروزه هر کسی می تواند پشت یک پروفایل پنهان شود و بدون اینکه چیزی جلویش را بگیرد، به افرادی که شناختی ازشان ندارد توهین کند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.