پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رییس کمیته پزشکی فدراسیون: حضور تماشاگران در تمرینات و مسابقات تخلف است

رییس کمیته پزشکی فدراسیون: حضور تماشاگران در تمرینات و مسابقات تخلف است

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص قانون منع حضور تماشاگران در تمرینات و مسابقات تیم‌های لیگ برتری بیان کرد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، با وجود تاکیدات زیاد از سوی نهادهای مختلف پزشکی کشور در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا، شاهد این هستیم که باشگاه‌ها و تیم‌های مختلف فوتبال کشور برخلاف نگرانی‌هایی که در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، در اجرای پروتکل‌ها خیلی جدی نیستند و به این ترتیب باید گفت اگر اتفاقی برای عضوی از تیم‌ها بیفتد، مقصر اول و اصلی خود مسئولان آن تیم یا بشگاه خواهند بود.

به عنوان مثال طی روزهای اخیر شاهد حضور تماشاگران زیاد در محل تمرین استقلال بودیم که به راحتی و بدون رعایت هیچ فاصله‌ای به بازیکنان یا مربیان نزدیک شدند و به گفتگو یا گرفتن عکس یادگار پرداختند. مشابه این اتفاق در تمرین آلومینیوم  نیز رخ داد و تماشاگران با حضور در محل تمرین به تشویق تیم پرداختند. با این شرایط به نظر می‌رسد، تیم‌های لیگ برتری رفته رفته به صورت زیرپوستی و بدون نگرانی از شیوع کرونا مجوز حضور تماشاگران در محل تمرین را صادر می کنند!

این وضعیت در لیگ دسته اول و همچنین لیگ‌های پایین‌تر پررنگ‌تر است به طوریکه در مسابقات این لیگ‌ها شاهد حضور تماشگران تیم‌های مختلف در ورزشگاه‌ها هستیم که بعضا حتی منجر به حاشیه، فحاشی و درگیری‌های فیزیکی هم می‌شود. به عنوان مثال در یکی ازبازی‌های استقلال ملاثانی، تماشاگران حاضر در ورزشگاه به رختکن این تیم که مهمان بود، حمله و اقدام به شکستن درب رختکن کردند!

دکتر توحید سیف‌برقی، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در مورد حضور تماشاگران در تمرینات و مسابقات تیم‌های فوتبال گفت:

ما به عنوان سیاستگذار قانون وضع کرده‌ایم که هیچ تماشاگری به هیچ عنوان حق حضور در تمرینات و مسابقات را ندارد. اگر این اتفاق بیفتد تخلف از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مورد کووید19 رخ داده و برای هر تخلفی در این زمینه، جریمه‌ای تعریف شده که از طریق کمیته انضباطی به آن رسیدگی و اعمال می‌شود.
او افزود:

بررسی تخلفات انجام شده برعهده کمیته پزشکی سازمان لیگ است و در واقع این کمیته وظیفه اجرایی را دارد که ما دخالتی در آن نداریم. گزارشات مربوطه در تمرینات و مسابقات توسط نمایندگان ستاد کرونا در فوتبال جمع آوری و در اختیار سازمان لیگ قرارداده می‌شود و سپس سازمان لیگ نیز این گزارشات را به کمیته انضباطی فدراسیون ارسال می‌کند تا در این کمیته در مورد تخلف صورت گرفته و جریمه آن تصمیم‌گیری شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.