سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

تیبو کورتوا: در رئال مادرید از یک سونامی به سلامت عبور کردم

تیبو کورتوا: در رئال مادرید از یک سونامی به سلامت عبور کردم

تیبو کورتوا، سنگربان بلژیکی رئال مادرید طی گفت و گویی در خصوص دوران بدی که در روزهای اول حضورش در رئال مادرید سپری کرد، صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مارکا، کورتوا 28 ساله در سال اول حضورش در رئال مادرید نتوانست آنطور که باید موفق ظاهر شود و مورد انتقاد شدید رسانه های اسپانیایی قرار گرفت اما به مرور شرایط خود را بهتر کرد و اکنون  پس از سپری کردن آن شرایط بد، به یکی از با ثبات ترین بازیکنان فعلی تیمش تبدیل شده است. سنگربان بلژیکی رئال مادرید در گفت و گویی در خصوص دوران بدی که در این تیم سپری کرد گفت:

وقتی به روزهایی که تازه به رئال مادرید ملحق شده بودم، توجه کنید متوجه می شود که از یک سونامی به سلامت عبور کردم. در سال 2020 سوپرکاپ اسپانیا را با یک سیو حیاتی در ضربات پنالتی، بالای سر بردم اما یادم می آید که آنالیزور های بلژیکی نوشته بودند روملو لوکاکو بیشتر از من شایسته کسب جایزه بهترین بازیکن بلژیکی سال است چرا که لوکاکو بیشتر کنار تیم ملی کشورش بوده اما کورتوا چند مرتبه از این مسئولیت شانه خالی کرده است. من در ماه سپتامبر به همراه تیم ملی به دانمارک نرفته بودم چرا که احساس می کردم برای این که بهتر آماده شوم نیاز به استراحت دارم.
کورتوا در ادامه گفت:

من 3 سال عالی را در اتلتیکو مادرید سپری کردم و در آن مقطع تعریف و  تمجیدهای زیادی از من می شد و یک بار نیز جایزه بهترین بازیکن سال بلژیک را کسب کردم و فکر می کردم شرایط خوب است. امروز اما به این احساس رسیده ام که کارهایی که انجام می دهم عادی شده است و به عنوان مثال انگار نمایش خوبی که در مقابل وایادولید داشتم اصلا وجود نداشته است. رسانه های بلژیکی اینگونه این حس را القا می کنند که بازی کردن در بالاترین سطح و داشتن عملکرد خوب در بزرگ ترین باشگاه جهان، دیگر ارزش تلاش ندارد.
کورتوا در ادامه عنوان کرد که از موفقیت تیم ملی بلژیک در رقابت های جام ملت های اروپا که در تابستان پیش رو برگزار خواهد شد، مطمئن است. او عنوان کرد:

اگر بهترین نسخه ادن هازارد، کوین دی بروین و روملو لوکاکو را در اختیار داشته باشیم، جزو نامزدهای قهرمانی خواهیم بود. من فکر نمی کنم تیم فعلی ما ضعیف تر از تیمی که دو سال پیش در رقابت های جام جهانی حضور پیدا کرد، باشد. بعضی ها بازنشسته خواهند شد، برخی ها در تیم حضور نخواهند داشت اما بازیکنان دیگر پیشرفت کردند و تجربه کسب کردند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.