سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

رضا جاودانی: دلجویی با عذرخواهی فرق دارد، قلعه نویی باید در تلویزیون عذرخواهی کند

رضا جاودانی: دلجویی با عذرخواهی فرق دارد، قلعه نویی باید در تلویزیون عذرخواهی کند

رضا جاودانی در مورد درگیری بازیکنان استقلال در فرودگاه با هواداران گفت: یک بحثی در فضای مجازی علیه کمیته انضباطی از طرف هواداران پرسپولیس شکل گرفته است و مدام سئوال می‌کنند چرا به دعوای بازیکنان استقلال در فرودگاه رسیدگی نشد

به گزارش ایران ورزشی، رضا جاودانی در خصوص امیر قلعه نویی به مهر گفت:

در جلسه‌ای که با امیر قلعه نویی داشتیم، به او دو تا سه هفته فرصت دادیم تا در همان برنامه تلویزیونی - که علیه داوران صحبت کرده بود- از داوران عذرخواهی کند. او می‌گفت اگر بخواهم در تلویزیون از داوران عذرخواهی کنم برای آن بخش بد می‌شود و از این حرف‌ها. قطعاً اگر قلعه نویی عذرخواهی می‌کرد، به او تخفیف می‌دادیم.
جاودانی ادامه داد:

شما نگاه کنید «کونته» سرمربی تیم اینترمیلان ایتالیا یک جمله به داور گفت "همه جا می بینمت" و بابت این جمله نزدیک به ۸۰۰ میلیون تومان جریمه و سه جلسه محروم شد. بین صحبت با داور و مقامات رسمی با مقامات عادی تفاوت وجود دارد. در آن جلسه، آقای سهرابی از دپارتمان داوری هم حضور داشت. آقای قلعه نویی استدلال خودش را داشت ولی دلیل نمی‌شود آن استدلال را همه جا عنوان کرد. سیدمهدی رحمتی سرمربی شهر خودرو هم صحبت‌هایی مطرح کرد که هم محروم شد هم جریمه نقدی. اینکه آقای قلعه نویی اعلام کرده کمیته انضباطی و داوران فیلمی ارائه نکرده‌اند باید بگویم خود ایشان هم فیلمی به ما نداده است. ضمن اینکه شاکی کمیته داوران بود و نیازی به فیلم نداشت. آنها شکایت کردند که قلعه نویی به ما تهمت زده است.
جاودانی افزود:

قلعه نویی را به جلسه کمیته انضباطی دعوت کردیم و خواستیم در همان برنامه عذرخواهی کند. آیا شما برنامه‌ای دیدید که قلعه نویی عذرخواهی کرده باشد؟ اینکه ایشان عنوان کرده از داوران دلجویی کردم با عذرخواهی در تلویزیون تفاوت دارد. باید تعادل برقرار باشد. من اگر حرفی می زنم باید شهامت عذرخواهی اش را هم داشته باشم. اگر سوء نیتی از قلعه نویی می‌دیدیم قطعاً جریمه و محرومیت بیشتر می‌شد. تخلف قلعه نویی احراز شد اما سوء نیت او احراز نشد. درباره ادعای قلعه نویی مبنی بر اشتباه داوران هم باید بگویم اگر به وی ظلمی صورت گرفته است، رسیدگی به آن در حیطه صلاحیت ما نیست. در این شکایت، داوران هم خیلی خیلی جدی پیگیر بودند. باور کنید بالای هزار بار با اعضای کمیته انضباطی تماس گرفتند. نمی‌خواهم بگویم داوران اشتباه نمی‌کنند. همه ما اشتباه می‌کنیم ولی مهم این است آدم اگر اشتباهی می‌کند آن‌را بپذیرد.
جاودانی در مورد درگیری بازیکنان استقلال در فرودگاه با هواداران گفت:

یک بحثی در فضای مجازی علیه کمیته انضباطی از طرف هواداران پرسپولیس شکل گرفته است و مدام سئوال می‌کنند چرا به دعوای بازیکنان استقلال در فرودگاه رسیدگی نشد. باید بگویم رسیدگی به این بحث در صلاحیت کمیته انضباطی نیست و چیزی هم به ما ارجاع نشد. در قانون آمده است که هر اتفاقی خارج از ورزشگاه رخ بدهد، در حیطه وظایف کمیته اخلاق است. در بحث دعوای بازیکنان استقلال باید کمیته اخلاق باید نظر بدهد. این هجمه ایجاد شده ارتباطی به کمیته انضباطی ندارد. هر پرونده‌ای که به کمیته انضباطی ارجاع شود، در صورتی که گزارشات و مستندات کامل و آماده باشد، نمی‌گذاریم بیش از یک هفته در کمیته بماند. تمام پرونده‌های ما به روز است و سرعت مسابقات این را ایجاب می‌کند.
جاودانی درباره پرونده رضا شکاری هم گفت:

پرونده رضا شکاری و باشگاه تراکتور به کمیته انضباطی نیامده و فکر می‌کنم کمیته تعیین وضعیت به آن رسیدگی می‌کند. تنها چیزی که آمد، پرونده رشید مظاهری و تراکتور بود. کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی به این موضوع که فسخ قرارداد قانونی هست یا نه را ندارد. اگر تخلفی صورت بگیرد و ارجاع بشود، می‌توانیم رسیدگی کنیم. کمیته تعیین وضعیت درباره اصل قرارداد نظر می‌دهد. بعضی از قراردادها سفید امضا می‌شود و طرف می‌گوید هر چه خواستی بنویس. گاهی اوقات هم بندی وجود دارد که برای سال دوم و سوم باید توافق صورت بگیرد. درست است قرارداد دو یا سه ساله است ولی باید هر سال از طرف بازیکن یا مربی تایید شود. برای پرونده رشید مظاهری امضای سال دوم و سوم اضافه شده بود.
جاودانی در خصوص صحبت های وکیل رشید مظاهری گفت:

در اینکه وکیل رشید مظاهری عنوان کرده پولی به وی پرداخت نشده و محرومیت باشگاه تراکتور نباید رفع می‌شد، کمیته تعیین وضعیت اجرا کننده حکم است. ماده ۸۹ آیین نامه انضباطی می‌گوید هرکسی از اجرای احکام قطعی استنکاف کند، بار اول فلان قدر جریمه و محروم می‌شود و برای دفعات بعد در صورت تکرار، به صورت خودکار جرایم سنگین‌تری در نظر می‌گیرند بدون احتیاج به حکم محرومیت. این مسئله درباره باشگاه‌ها و طرف‌های حقوقی شدیدتر هم هست.
جاودانی در پایان در خصوص پرونده علیرضا منصوریان گفت:

هنوز پرونده‌ای از رشید مظاهری و تراکتور به کمیته انضباطی ارجاع نشده است. باید کسی که ذی نفع است به کمیته تعیین وضعیت اعلام کند و شکایتش را در کمیته انضباطی مطرح کند. تراکتور در پرونده علیرضا منصوریان هم این شرایط را داشت. کمیته تعیین وضعیت رای به سود منصوریان داد اما این پرونده در حال حاضر در کمیته استیناف است. تا قطعی نشود، ماده ۸۹ اعمال نمی‌شود. معمولاً فیفا هم یک دوره زمانی را برای باشگاه‌ها در نظر می‌گیرند تا تراز مالی خود را اعلام کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.