پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

فرشاد پیوس: از بازی اول به من گفتند فرشاد آقای گل

فرشاد پیوس: از بازی اول به من گفتند فرشاد آقای گل

فرشاد پیوس پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره روزهای حضورش در تیم سرخپوشان پایتخت و شرایط این روزهای پرسپولیس صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، ۱۷ اسفند سال ۱۳۶۴ فرشاد پیوس اولین بار با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت تا نوید دهنده روزهای درخشانی باشد که در نهایت در ۲۰ تیر سال ۱۳۷۶ و در بازی خداحافظی مقابل استقلال به پایان رسید.

فرشاد پیوس در خصوص اولین بازی که برای پرسپولیس انجام داد و یادآوری آن دیدار می گوید:

یادم هست که آن بازی مقابل دارایی بود که من در دقیقه ۹۰ گل زدم. هرچند که در آن بازی یک پاس گل هم دادم. از همان بازی اول و پس از گلزنی در آن دیدار هوادارانی که در جایگاه ۳۶ حضور داشتند با شعار فرشاد آقای گل از من حمایت کردند که برای من واقعاً تعجب برانگیز بود.
پیوس افزود:

واقعاً برای خود من هم خیلی تعجب برانگیز بود که هواداران از همان بازی اول به من آن‌ قدر اعتماد داشتند که این لقب و شعار را برایم ساختند. این مسئله باعث شد تا با تمرینات بیشتر و تمرکز بالا کاری کنم که هواداران از حضور من در پرسپولیس راضی باشند.
پیشکسوت مطرح فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که اولین شماره‌ای که با آن در لباس پرسپولیس به میدان رفت چه شماره ‌ای بود گفت:

از همان بازی اول من شماره ۱۷ را پوشیدم. یادم هست که وقتی آقای خوردبین پیراهن شماره ۱۷ را به من داد گفت که این شماره برای یک بازیکن مدافع بوده اما من گفتم ایراد ندارد؛ برای من شماره فرق نمی ‌کند. با آن پیراهن در همان بازی اول گل زدم تا شماره ۱۷ در پرسپولیس یک شماره فراموش نشدنی باشد. از همان بازی اول حسین عسگری که آن روزها لیدر پرسپولیس در جایگاه ۳۶ بود این لقب و عنوان را برای من درست کرد و واقعاً آن لقب برای من خیلی جذاب بود. شاید به این دلیل بود که من سال قبل بیست و چهار گل زده بودم و به پرسپولیس آمدم و به همین خاطر این شعار را برای من درست کردند.
فرشاد پیوس درباره کادرفنی آن روزهای پرسپولیس هم گفت:

آن زمان علی آقای پروین سرمربی تیم بود اما در عین حال بازی هم می کرد. با اعتماد آقای پروین من در همان بازی اول به صورت فیکس و ثابت به زمین رفتم. خط حمله پرسپولیس در آن بازی با حضور ناصر محمدخانی و من تشکیل شد. قبل از بازی آقای پروین با من صحبت کرد و گفت که یک مهاجم گلزن هستی و سعی نکن از محوطه ۱۸ قدم بیرون بیایی. سعی کن در همان محوطه هجده قدم باقی بمانی تا بازیکنان به تو پاس بدهند و گل بزنیم. من در آن بازی سعی کردم بیشتر در محوطه ۱۸ قدم بمانم تا دستورات تاکتیکی آقای پروین را اجرا کنم.

مهاجم سال های دور تیم پرسپولیس درباره عملکرد این روزهای سرخپوشان در لیگ برتر افزود:

واقعا عملکرد پرسپولیس خیلی خوب بوده و مساوی دیروز در زمین نفت آبادان هم یک برد به حساب می ‌آید. تیم نفت تیم خیلی خوبی است و شرایط آب و هوایی هم در آبادان کاملاً متفاوت است. به نظر من نفت آبادان تیم باکلاس و خوبی است که حتی می‌توانست جزو چهار تیم بالای جدول باشد. به همین دلیل این یک امتیاز می‌تواند نتیجه خوبی برای سرخپوشان باشد چرا که از کورس قهرمانی و صدرنشینی جا نماندند. پرسپولیس روز گذشته ساختار خیلی خوبی داشت و بازیکنان به خوبی از دفاع به حمله اضافه می‌شدند. درست است که موقعیت‌های کمی به دست آمده اما دوندگی بازیکنان خیلی خوب بود و پرس‌های به موقع انجام می‌شد. به هر حال در فوتبال از این اتفاقات رخ می‌دهد و گاهی شرایطی می ‌شود که باید از کوچکترین فرصت‌ها استفاده کرد اما در مجموع این یک امتیاز هم خوب بود.
پیوس در پاسخ به این سوال که بعد از شما خیلی‌ ها در پرسپولیس شماره ۱۷ را به تن کردند اما کدام شماره ۱۷ پرسپولیس بیشتر از همه به شما چسبید تصریح کرد:

مهدی مهدوی‌ کیا بعد از من شماره ۱۷ را به تن کرد و من واقعا از این مسئله لذت بردم. او همیشه به من می ‌گوید که هنوز اون آن پیراهن را نگه داشتم و پیراهن خوش یمنی برای من بوده است.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اینکه مهدی طارمی هم شماره ۱۷ پرسپولیس را به تن کرده و او هم حالا روزهای درخشانی را سپری می‌ کند تصریح کرد:

بله و انشاالله که همه بازیکنان موفق باشند. آرزوی من موفقیت آنهاست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.