سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

جان استونز: می خواهیم فاتح لیگ قهرمانان شویم

جان استونز: می خواهیم فاتح لیگ قهرمانان شویم

مدافع منچسترسیتی می گوید که هدف این تیم فتح لیگ قهرمانان است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تلگراف، منچسترسیتی در صورت پیروزی در دیدار امشب مقابل رقیب همشهری خود می تواند فاصله خود در صدر جدول را به 17 امتیاز افزایش دهد و بخشی از عملکرد فوق العاده سیتی در مسابقات این فصل به لطف زوج فوق العاده استونز- دیاس بوده است. اگر سیتی در دیدار امشب خود پیروز شود به بیست و دومین برد پیاپی می رسد و اگر چه دیاس بدون شک کاندیدادی دریافت جایزه بهترین بازیکن سال است اما استونز هم دستکمی از زوج خود ندارد.

با این وجود استونز برای رسیدن به جایگاهی که در حال حاضر در ترکیب سیتی دارد تلاش زیادی کرده است. او با انگیزه و اراده بالا در مقابل شکست تسلیم نشد و به تمام منتقدانش که می گفتند دوران حضورش در سیتی به سر رسیده ثابت کرد که سخت در اشتباه بودند. حالا همه کارشناسان شاهد تولد مجدد یکی از بهترین مدافعین فعلی اروپا هستند.

شاید هیچ چیزی به اندازه احیای جان استونز نتوانسته باشد پپ گواردیولا را خوشحال کند. مصدومیت های و بی ثباتی استونز در دو سال اخیر انتقادات زیادی را معطوف او کرده بود و وقتی گواردیولا در مسابقه لیگ قهرمانان به جای استفاده از استونز از ترکیب فرناندینیو، گارسیا و لاپورت استفاده کرد و سپس اقدام به خرید ناتان آکه کرد و سپس دیاس را نیز به تیم آورد، بسیاری بر این عقیده بودند که وقت رفتن استونز از ورزشگاه اتحاد به سر رسیده است اما با وجود تمام این مسائل استونز در سیتی باقی ماند. او در این مورد می گوید:

خیلی ناراحت بودم. مربی نیز از این مساله خبر داشت. بازی نکردن در بازی های مهم خیلی آزارم می داد به این خاطر به دیدن مربی رفتم. صحبت چندانی با هم نکردیم چون از قبل می دانستم باید چه کار کنم. باید بهتر بازی می کردم و اگر فرصتی به دست می آوردم نهایت بهره را از آن می بردم. به گواردیولا گفتم می خواهم بجنگم و تسلیم نخواهم شد. چنین چیزی در وجودم نیست.
استونز می گوید ترسی ندارد که به گذراندن روزهای سخت و تیره خود اعتراف کند و می گوید:

قطعا روزهای سختی داشتم. نمی توانم از یک بازه زمانی خاص نام ببرم اما از بازی نکردنم خوشحال نبودم. در تمام مسابقات روی نیمکت می نشستم و در این مواقع فکر برگشت به ترکیب خیلی سخت می شود. باید از این شرایط در می آمدم.
چیزی که مردم نمی دانستند این بود که استونز ماه ها قبل از بازی مقابل لیون به توصیف رحیم استرلینگ، هم تیمی اش در سیتی مانند یک حیوان در حال تلاش برای قوی تر شدن و بهتر شدن بود تا بر مصدومیت ها غلبه کند و بتواند به طور دائم در ترکیب به میدان برود. اگر چه در آن زمان نتیجه تلاش های استونز مشخص نبود اما او در حال حاضر دارد از آن تلاش ها سود می برد. استونز می گوید:

باید به وضعیت بدنی ام سامان می دادم تا از دست مصدومیت رها شوم و بتوانم هر سه روز یک بار به میدان بروم. برای رسیدن به این هدف هر فداکاری که لازم بود انجام دادم تا بهتر شوم.
استونز دائما در باشگاه بدنسازی منچسترسیتی و روی افزایش قدرت بدنی خود کار می کرد و متخصصان تغذیه باشگاه هم به این بازیکن کمک می کردند. او می گوید:

به نظرم تلاش هایم نتیجه داد اما دست از تلاش نمی کشم. 
گواردیولا در این فصل بارها در مورد بهتر شدن استونز و دوری از اشتباهات فردی این بازیکن تعریف کرده است. در طول روند بی شکستی سیتی، حریفان تنها 1.6 شوت در هر بازی به سمت دروازه سیتی داشته اند و مدافع انگلیسی می گوید که حتی یک شوت به سمت دروازه ادرسون هم او را ناراحت می کند:

  ما قبل از مسابقه در حین آن در مورد رویکردمان و اهمیت کلین شست صحبت می کنیم و دوست نداریم حتی یک شوت هم به سمت دروازه ادرسون زده شود.
استونز می گوید امیدوار است یک بار دیگر با سیتی فاتح لیگ شود و در نهایت به قهرمانی لیگ قهرمانان برسد:

قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان در طول فصولی که اینجا بودم خیلی سخت بود. این بار نوبت ماست که با هر دو دستمان جام قهرمانی این تورنمنت را بالای سر ببریم. این جام بسیار ویژه است و باشگاه هیچوقت به قهرمانی آن نرسیده است.به همین خاطر اندکی فشار روی ما است اما معتقدم می توانیم باز هم تاریخ سازی کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.