پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهزاد غلامپور: فرهاد نه ذهنیتی از گذشته دارد و نه به کسی باج می‌دهد

بهزاد غلامپور: فرهاد نه ذهنیتی از گذشته دارد و نه به کسی باج می‌دهد

بهزاد غلامپور مربی دروازه بان های استقلال در خصوص شرایط آبی پوشان در لیگ بیستم صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، گفتگوی کامل بهزاد غلامپور با فرهایختگان را می خوانید:

برد خوبی در گام اول کسب کردید.

قبل از هر چیز باید بگویم که کادرفنی قبلی برای این باشگاه زحمات زیادی را کشید و باید از آقای فکری و کادرشان تشکر کنم. آنها در نیم ‎فصل اول امتیازات خیلی خوبی همراه با استقلال گرفتند و از زحمات آنها صمیمانه تشکر می‌ کنم. بازی با فولاد برای ما بسیار مهم بود. بعد از اینکه فقط ۴۸ ساعت تیم را تحویل گرفتیم، سعی کردیم از لحاظ روحی و روانی روی منسجم شدن و اتحاد بازیکنان و همدلی آنها کار کنیم و با صحبت ‌هایی که با آنها داشتیم، خدا را شکر این موفقیت به دست آمد. در این مدت نمی ‌شد تمرین آنچنانی و از لحاظ تاکتیکی تیم را متحول کرد اما خدا کمک کرد و تلاش و همت بچه‌ ها در زمین و البته صرف فعل خواستن توسط آنها و نمایش این اتحاد و همدلی در زمین باعث شد فولاد را شکست دهیم. بازیکنان نشان دادند که چقدر استقلال را دوست دارند و چقدر علاقه دارند که این تیم به شرایط خوب بازگشته و روی دور موفقیت بیفتد. در واقع فکر می ‌کنم به ‎خاطر هواداران آنها می‌ خواهند امسال یک کار بزرگ انجام دهند.
تا قبل از بازی با فولاد ۶ امتیاز و حالا ۴ امتیاز با صدر جدول فاصله دارید. درست است ۱۳ هفته تا پایان رقابت ‌ها مانده اما فکر نمی ‌کنید یک مقدار کار سخت شده باشد؟

دیگر فوتبال است و هزار اتفاق و چرخش امتیازات. بالاخره ما هم امتیاز می ‌گیریم و رقبای ما هم امتیاز از دست می‌ دهند و هر اتفاقی در آینده ممکن و همه اینها در فوتبال است. اما همه سعی و تلاش ما این است که امسال بتوانیم به هر قیمت و هر نحوی که شده با یک کار بزرگ دل هواداران را شاد کنیم. هم با بازی خوب و هم با کسب نتیجه و هم با امتیازات بیشتر. از سوی دیگر همدلی و اتحاد درنهایت باعث می ‌شود هم هوادار پشت باشگاه و بازیکن باشد و هم بازیکنان و کادر پشت هواداران. به نظر من همه ما به‎ عنوان ارکان باشگاه استقلال باید در یک مسیر باشیم تا بتوان این مسیر سخت را تا پایان دست در دست هم و با گذر از پیچ‌ های سخت با موفقیت سپری کنیم.
پارسال بعد از تعطیلات لیگ به‎ خاطر شیوع ویروس کرونا اگر فولاد را در اهواز می‌ بردید شانس‌ های تان برای کسب عنوان قهرمانی از دست نمی ‌رفت و به نظر می ‌رسد امسال با این پیروزی استقلال به آینده و کسب عنوان قهرمانی امیدوار شده باشد.

بله، درست است. در آن دیدار کلید قهرمانی رقابت‎ های پارسال را دادیم و چه‎ بسا دیشب کلید قهرمانی رقابت‌ های امسال را از همین فولادی ‌ها گرفته باشیم. در واقع فکر می ‌کنم استارت کار‌مان برای یک پایان موفق را از دیدار شنبه‎ شب مقابل فولاد زدیم که ان‎شاءالله با همت همه ارکان باشگاه از بازیکنان تا کادر و مدیریت و همچنین هواداران استقلال بتوانیم امسال یک مسیر متفاوت را سپری کرده که درنهایت به موفقیت ختم شود.
نکته قابل ‎توجه اینکه بالاخره استقلال موفق شد تیم نکونام و به ‏خصوص فولاد را شکست دهد و این طلسم شکسته شد.

در هر صورت رکورد‌ها برای شکسته شدن هستند و من ترجیح می ‌دهم در این خصوص صحبت نکنم. بالاخره فولاد در بازی رفت برنده شد و در بازی برگشت پیروزی به استقلال رسید.
در ۴۸ ساعت با بازیکنان چه کار کردید که در دیدار مقابل فولاد تا اندازه زیادی متفاوت در میدان ظاهر شده و موفق شدند هر ۳ امتیاز را به نفع استقلال به دست بیاورند؟

به نظر من همدل شدیم و بچه‌ ها خواستند تا این پیروزی را به دست بیاوریم، در غیر این‎صورت در ۴۸ ساعت معجزه نمی ‌توانستیم بکنیم. ما از لحاظ روحی و روانی و کارهای انگیزشی با آنها کار کردیم و آنها را متحد و یکدل کردیم و به نظر من همه مجموعه تیم از روی نیمکت ذخیره ‌ها تا آنهایی که در زمین بودند، دوست داشتند تیم برنده شود و این اتفاق هم خدا را شکر افتاد و سه امتیاز حساس را هم گرفتیم.
البته به نظر می ‌رسد دوست داشتن فرهاد مجیدی توسط بازیکنان در کسب نتیجه به ‎دست ‌آمده و تلاش آنها در زمین نیز بی‎ تاثیر نبوده باشد.

بله، همین‎طور است. فرهاد مجیدی خودش بازیکن بزرگی برای استقلال بوده و یک اسطوره برای این باشگاه به شمار می ‌رود. او روی یک‎سری اصول پایبند است و آنها را رعایت می ‌کند و به قول معروف به هر کسی باج نمی ‌دهد. به نظر من وقتی او اصول را رعایت می‌ کند این موضوع باعث می‌ شود همه به او احترام بگذارند. درواقع این دوست داشتن که شما می‌ گویید، دوطرفه است یعنی هم فرهاد، بازیکنان را دوست دارد و هم بازیکنان او را خیلی دوست دارند ضمن اینکه فرهاد مجیدی هیچ‎گاه از چهارچوب خودش خارج نمی ‎شود.
هواداران استقلال استقبال زیادی از بازگشت مجیدی داشتند. شما چقدر اطمینان ‎خاطر به هواداران می ‌دهید که او اتفاقات آخر فصل گذشته را فراموش کرده و با ذهنیت جدید به استقلال آمده است؟

اصلا دیگر آن مسائل در ذهن فرهاد جایی ندارد، هرچند در مدت زمان حضور او در سری پیش یک‎سری مشکلات برایش ایجاد کردند اما در هر حال انسان روز به ‎روز با تجربه ‎تر می‌ شود و این در حالی است که یک فصل از آن زمان سپری شده و فرهاد هم باتجربه ‌تر این‎بار به استقلال بازگشته و مطمئنا مشکلات را پشت‎ سر گذاشته و فراموش کرده و با ذهنیت جدید به استقلال بازگشته است. او از آدم‎ های بزرگ‎تر و با تجربه ‎تر مشاوره می ‌گیرد که این موضوع بسیار خوبی است و اهمیت زیادی دارد. مطمئن باشید آدم‌ ها همیشه روی یک خط جلو نمی ‌روند و همه قابل تغییر هستند و پیشرفت کردن را هم دوست دارند، البته یک‎سری وقت ‌ها همه آدم ‎ها اشتباه می‎ کنند و این مختص به فرد خاصی نیست.
در هر صورت یک‎سری حرکات و رفتار مجیدی نشان می ‌دهد او این‎بار با عقلانیت بیشتری به استقلال برگشته است.

بله، صددرصد مطمئن باشید که او از یک سوراخ دو بار گزیده نخواهد شد.
اگر فراز کمالوند را فاکتور بگیریم، همان نفرات کادرفنی سال گذشته دوباره به استقلال بازگشته ‌اند. حالا باید این کادر را کادر جدید اطلاق کنیم یا کادر قدیم؟

در هر صورت همه بودند و فقط آقای کمالوند اضافه شده است اما مطمئن باشید انسجام خوبی بین ماست و همه برای موفقیت دست به دست هم می‎ دهیم. الان هم آقای کمالوند به ما اضافه شده و همه در یک خط جلو می‌رویم تا دوباره دل هواداران را شاد کنیم.
با بازگشت دوباره استقلال دوباره شادی‎ های گل معروف‌ تان و پریدن روی کول فرهاد مجیدی آغاز شده است.

در فاز جدید سعی می ‌کنیم تیم ببرد، حالا اگر ما هم نپریدیم، مهم نیست. بیشتر دوست داریم تیم برنده شود.
مراقب مجیدی هستید تا اتفاقی برایش نیفتد؟

فرهاد سرعتی است و بعد از گل ‎ها استارت می ‌زند و می‌رود و به او نمی ‌رسم که جا برای پرش باقی بماند.
دو گلر باتجربه به نام‌ های رشید مظاهری و سید حسین حسینی در ترکیب امسال استقلال تا چه اندازه به این تیم کمک خواهند کرد؟

واقعا این دو گلر برای هر تیمی نعمت هستند، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ اخلاقی هر دو در مجموعه استقلال موثر و مطمئن هستند و ما برای دیدارهای آینده در سه جام روی آنها حساب باز کرده ‌ایم، نه ‎تنها من به ‎عنوان مربی دروازه ‎بان‌ها بلکه تمامی اعضای کادرفنی و به ‎ویژه آقا فرهاد روی هر دو گلر برای رقابت‌ های آینده حساب باز کرده ‌ایم. ما هر سه جام را جدی گرفته‌ ایم و برای موفقیت در آنها تلاش‎ مان را می ‌کنیم.
صحبت پایانی؟

اعتقاد دارم که باید بیشتر کار کنیم و کمتر حرف بزنیم سپس وقتی نتیجه به دست بیاید آن زمان آدم راحت‎ تر صحبت می ‌کند. شروع کار‌مان با پیروزی بوده اما با این پیروزی به ما جام نمی ‌دهند و تمام سعی ‌مان را می‌ کنیم تا این بردها تا رسیدن به‎ عنوان قهرمانی تا پایان فصل ادامه پیدا کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.