سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

در صدر ماندن پرسپولیس خیلی مهم است

استیلی: مدیریت باشگاه راحت‌تر می‌تواند با طلبکاران داخلی تعامل کند

استیلی: مدیریت باشگاه راحت‌تر می‌تواند با طلبکاران داخلی تعامل کند
امیرمحمد قراگزلو
امیرمحمد قراگزلو خبرنگار

حمید استیلی سرمربی و بازیکن سابق پرسپولیس در مقطع فعلی و با وجود نزدیک شدن چند تیم به‌لحاظ امتیازی باز هم شانس زیادی برای قهرمانی پرسپولیس نسبت به سایر مدعیان قائل است. بعد از مدت‌ها فرصتی دست داد تا با حمید استیلی گپ‌وگفتی داشته باشیم.

حمید استیلی سرمربی و بازیکن سابق پرسپولیس در مقطع فعلی و با وجود نزدیک شدن چند تیم به‌لحاظ امتیازی باز هم شانس زیادی برای قهرمانی پرسپولیس نسبت به سایر مدعیان قائل است. بعد از مدت‌ها فرصتی دست داد تا با حمید استیلی گپ‌وگفتی داشته باشیم.

سپاهان به‌لحاظ امتیازی با متوقف شدن پرسپولیس در آبادان به مدافع عنوان قهرمانی رسید. در این رابطه چه صحبتی دارید؟
فعلاً که 17هفته از بازی‌ها مانده و فرصت نسبتاً زیادی هم باقی مانده است و با وجود نزدیک شدن سایر مدعیان به‌لحاظ شخصیت قهرمانی و سایر موارد مثبتی که در پرسپولیس وجود دارد من شانس قهرمانی پرسپولیس را بیشتر می‌دانم و معتقدم پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. بعد از مسابقات قهرمانی آسیا شرایط سختی بر پرسپولیس حاکم و بازی‌ها بیشتر به مساوی‌های متوالی منجر شد اما کادر فنی و بازیکنان شرایط را با چند برد متوالی برگرداندند و اوضاع را در صدر بهبود بخشیدند.
اما حالا در نیم‌فصل دوم به نظر شرایط پرسپولیس برای تکرار قهرمانی پنجم خیلی سخت شده؟
بله، فاصله امتیازی تیم‌ها خیلی به هم نزدیک و کم و رقابت‌ها شانه‌به‌شانه شده است و امسال هم کار برای تکرار قهرمانی طبیعتاً سخت‌تر می‌شود و ما می‌دانیم حفظ قهرمانی سخت‌تر از کسب آن است چون تیم‌هایی مانند سپاهان، استقلال، تراکتور و فولاد حریفان خوبی نشان داده‌اند اما با این وجود تجربه و حس و شخصیت قهرمانی در کنار رعایت کردن بعضی از موارد دیگر شرایط را به سود پرسپولیس می‌سازد.
اما در حال حاضر با مشکلاتی که پیش آمده عملاً باشگاه پرسپولیس با چالش بزرگی مواجه شده و مانده که چطور با وجود بدهی بزرگ داخلی، بازیکنان جدیدش را به بازی بگیرد!
بالاخره این مشکل الان برای همه تیم‌های داخلی هست و به نظرم تعامل با بازیکنان داخلی هم امری شدنی و راحت‌تر نسبت به مربیان داخلی و بازیکنان خارجی است و مدیریت پرسپولیس می‌تواند با مذاکره با داخلی‌های طلبکار بخشی از بدهی آنها را بدهد و بقیه مطالبات‌شان را هم قسط‌‌بندی کرده و رضایت آنها را با تعامل دوطرفه بگیرد.
اما گفته می‌شود مبلغ بدهی به بازیکنان داخلی و سایر طلبکاران داخلی چیزی نزدیک به 30میلیارد تومان است!
بالاخره چاره‌ای نیست و این خیلی مهم است که مدیریت هرچه زودتر در کمیته تعیین وضعیت با درایتش مشکلاتش را حل کند تا جا برای بازیکنان جدید باز شود.
دقیقاً به نظر می‌رسد پرسپولیس نیاز به جذب بازیکنانی مانند ترابی و مغانلو دارد؟
بله، جذب نیروهای قوی در امر گلزنی برای پرسپولیس در شرایط فعلی خیلی مهم است ضمن اینکه فرشاد فرجی هم هست که حتماً می‌تواند در خط دفاعی خیلی به پرسپولیس کمک کند.
چه توصیه فنی برای سرمربی پرسپولیس در شرایط سخت و حساس فعلی دارید؟
پرسپولیس کادر فنی خیلی خوبی دارد که در کنار آن مدیریت و هیأت‌مدیره‌اش هم آرامش خاصی به تیم داده‌اند. در این راستا مشکلاتی هست که مدیریت و هیأت‌مدیره باید آن را برای پرسپولیس حل‌وفصل کنند که شرایط باز هم برای موفقیت‌های بیشتر مهیا شود.
برای کسب جام‌های داخلی و آسیایی چقدر برای قهرمانی پرسپولیس شانس قائل هستید؟
پرسپولیس شانس بالایی برای تکرار قهرمانی‌های قبلی‌اش دارد و البته حل بعضی از مشکلاتی که وجود دارد در این بین خیلی مهم و تأثیرگذار است.
در خصوص انتخاب نشدن علی کریمی، تنها کاندیدای فوتبالی ریاست فدراسیون فوتبال چه نظری دارید؟
علی کریمی خیلی شجاعت به خرج داد که در انتخابات شرکت کرد و با وجود آنکه می‌دانست لابی‌بازی و بعضی موارد دیگر وجود دارد خودش را کاندیدا کرد که جای تحسین دارد.
اما فوتبالی‌ها خیلی کم به علی کریمی رأی دادند و به نظر نباید دیگر انتظار خیلی بالایی داشت؟!
بله، 9 نفر از فوتبالی‌ها به علی کریمی رأی دادند در حالی که تعداد نسبتاً زیادی می‌توانستند رأی بدهند ولی این کار را نکردند و وقتی شرایط اینگونه رقم می‌خورد دیگر نمی‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که فوتبال باید توسط فوتبالی‌ها هدایت شود و اینگونه می‌شود که فوتبال ما توسط سیاسی‌ها یا افرادی از طیف‌های دیگر اداره می‌شود.
در خصوص شخص رئیس جدید فدراسیون فوتبال چه نظری دارید؟
من شناخت زیادی از آقای عزیزی‌خادم ندارم. ایشان صحبت‌های خوبی انجام دادند؛ صحبت‌هایی که عدالت‌محور و قانونمدار بود و امیدوارم این حرف‌ها در مرحله عمل هم به‌خوبی اجرا شود و فوتبال ما شرایط خوبی پیدا کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.