پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

این بار نوبت سقوط به لیگ دسته پایین رسید

پریرا تهدید کرد ماشین‌سازی‌ دست به کار شد

پریرا تهدید کرد ماشین‌سازی‌ دست به کار شد

شکایت پریرا، حالا به مرحله‌ای رسیده که اگر ماشین‌سازی برای مطالبات او دست به کار نشود، ممکن است به لیگ یک سقوط کند

ایران ورزشی: 27 آبان 98 بود که ناگهان خبر رسید تیم ماشین‌سازی تبریز از 3 پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده و نمی‌تواند بازیکن جدید جذب کند. دلیل این اتفاق هم چیزی نبود جز شکایت لوسیانو پریرا مهاجم فولاد خوزستان که قبلاً در گسترش فولاد سابق یا همان ماشین‌سازی فعلی، بازی می‌کرد. پریرا که بارها با باشگاه در مورد مطالباتش صحبت کرد، وقتی دید امروز و فرداهای مسئولان باشگاه عملی نمی‌شود، از طریق فیفا برای گرفتن مطالباتش دست به کار شد که فیفا هم بعد از اخطارهای متعدد، در نهایت ماشین‌سازی را از 3 پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرد. در همان زمان هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل وقت باشگاه ماشین‌سازی امیدوارانه از تسویه حساب و باز کردن پنجره صحبت کرد: «مبلغ بدهی باشگاه به شیمبا ۱۱۰ هزار دلار است. او شماره حسابی در هنگ‌کنگ به باشگاه برای تسویه حساب داده بود که این حساب مسدود بود. حتی یک بار دیگر هم برای پرداخت مطالبات شیمبا اقدام کردیم که به دلیل تحریم‌های بانکی میسر نشد. به زودی و به محض اینکه شماره حساب معتبری توسط شیمبا به ما داده شود، با او تسویه می‌کنیم و پنجره نقل و انتقالات تیم هم باز خواهد شد. بدون شک ما هیچ مشکلی برای زمستان و نقل و انتقالات نخواهیم داشت.»

این مشکل حل نشد و تغییرات مدیریتی صورت گرفت که هوشنگ نصیرزاده جای خود را به حسن آذرنیا داد. مدیرعامل جدید ماشین‌سازی هم در واکنش به مشکل پیش آمده در مصاحبه‌ای که 30 تیر 99 انجام داده بود، گفت: «با این بازیکن مذاکراتی صورت گرفته و با استخدم وکیل بین‌المللی از سوی مالک باشگاه، طی روزهای آینده این مشکل نیز برطرف خواهد شد. به هواداران تیم ماشین‌سازی اطمینان می‌دهم این تیم برای فصل آینده لیگ برتر مشکلی در زمینه نقل و انتقال بازیکن و مربی نداشته باشد.»
با وجود اینکه چند ماه از این صحبت‌ها گذشته اما همچنان مشکل لوسیانو پریرا حل نشده. در این مدت هم یک بار دیگر تغییرات مدیریتی در باشگاه ماشین‌سازی تبریز صورت گرفت و این بار محمد سیدعلوی مدیرعامل جایگزین حسن آذرنیا شد. اگرچه تا اول آبان که پایان نقل و انتقالات است، زمان زیادی باقی نمانده اما همچنان مطالبات لوسیانو پریرا پرداخت نشده تا این بار خبر از احتمال سقوط این تیم به لیگ دسته پایین‌تر به گوش برسد.
لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد خوزستان با بیان اینکه در صورت پرداخت نشدن مطالباتش از سوی باشگاه ماشین‌سازی تبریز، این تیم به لیگ دسته پایین سقوط خواهد کرد، درباره اینکه چرا مطالباتش تا الان پرداخت نشده می‌گوید: «این موضوع مربوط به سه سال پیش است و نمی‌دانم چرا در این مدت مسئولان باشگاه طلب مرا پرداخت نکرده‌اند. زمانی که از گسترش فولاد جدا شدم، بارها قول دادند طلبم پرداخت شود اما اینطور نشده. بعد از واگذاری امتیاز باشگاه گسترش فولاد، حالا این وظیفه بر دوش باشگاه ماشین‌سازی است ولی متأسفانه طلب من پرداخت نشده.»
شیمبا که 163 هزار دلار از این باشگاه طلب دارد، ادامه می‌دهد: «خیلی از بازیکنان ایرانی و داخلی از ماشین‌سازی طلب دارند ولی بحث بازیکنان خارجی متفاوت است. من بارها گفته‌ام دوست ندارم اتفاق بدی برای ماشین‌سازی رخ دهد ولی اگر طلبم را ندهند با دردسر مواجه خواهند شد. در حال حاضر پنجره نقل ‌و انتقالاتی باشگاه ماشین‌سازی بسته است. من چند روز پیش با وکیلم صحبت می‌کردم و او تأکید کرد اگر مسئولان ماشین‌سازی طلبم را ندهند این تیم به لیگ دسته اول سقوط خواهد کرد. امیدوارم باشگاه ماشین‌سازی هر چه زودتر طلبم را بدهد.»
این مسأله باعث شد سراغ محمد سیدعلوی مدیرعامل جدید باشگاه ماشین‌سازی تبریز برویم که از مدت‌ها قبل با عنوان سرپرست تیم در این باشگاه حضور داشت و از اتفاقات کاملاً مطلع است. علوی در واکنش به اینکه پریرا گفته اگر مطالباتش پرداخت نشود، ماشین‌سازی به لیگ یک سقوط می‌کند، می‌گوید: «این مسأله کاملاً طبیعی است و اگر حتی او چنین مسأله‌ای را نگوید، همه از آن اطلاع داریم و می‌دانیم چنین اتفاقی ممکن است بیفتد. به همین دلیل کارهای لازم را داریم انجام می‌دهیم و احتمالاً ظرف 2، 3 روز آینده، مطالبات پریرا پرداخت می‌شود.»
مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز که خیلی امیدوار به باز شدن پنجره نقل و انتقالات است، ادامه می‌دهد: «باشگاه به دنبال این است که هر چه سریع‌تر قضیه را حل کنیم و پنجره باز شود. اینطور هم شیمبا راحت می‌شود و هم باشگاه کارهایش را زودتر پیش خواهد برد چون سازمان لیگ نامه زده که اول آبان، پایان نقل و انتقالات است و در صورتی که باشگاه‌ها پنجره‌شان بسته باشد، با مشکل مواجه خواهند شد. به همین دلیل ما فعلاً نمی‌توانیم قراردادها را ثبت کنیم که در تلاش هستیم مشکل را زودتر حل کنیم.»
علوی با اشاره به بازیکنان مد نظر وحید بیاتلو در رابطه با نقل و انتقالات ماشین‌سازی توضیح می‌دهد: «نفراتی که بیاتلو انتخاب کرده با انگیزه و پرانرژی هستند و مطمئنیم هم برای خودشان و هم برای باشگاه، بیشترین تلاش‌شان را خواهند کرد. درست است که اکثر نفراتی که بیاتلو انتخاب کرده، از لیگ یک است اما این بازیکنان فاصله چندانی با بازیکنان لیگ برتری ندارند. ضمن اینکه بارها دیدیم تیم‌های لیگ برتری هزینه‌های زیادی انجام دادند اما نتایج طوری نبود که انتظارات را برآورده کند. به خاطر همین بیاتلو بهترین‌های لیگ یک را انتخاب کرده که مورد تأیید بنده و باشگاه هم هست.»
با این شرایط به نظر می‌رسد توقعات هم از ماشین‌سازی پایین بیاید و فقط به دنبال ماندن در لیگ برتر باشند که مدیرعامل این باشگاه تبریزی جور دیگری در مورد انتظارات صحبت می‌کند: «محدودیت مالی داریم و با باشگاه‌هایی که پول‌های هنگفت و آنچنانی رد و بدل می‌کنند متفاوت هستیم اما سعی می‌کنیم با داشته‌های‌مان نتایج خوبی بگیریم و با تیمی متحد و همدل، جایگاه خوب و مطمئنی در لیگ برتر به دست بیاوریم.»
خود محمد علوی هم به خوبی می‌داند همه این اتفاقات در صورتی رخ خواهد داد که پنجره نقل و انتقالاتی ماشین‌سازی باز شود. باید دید مطالبات پریرا این بار واقعاً پرداخت می‌شود یا مثل مدیران قبل، فقط صحبت از پرداخت می‌شود اما اتفاقی نمی‌افتد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.