شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

سرمربی استقلال در جریان مذاکره با نمازی بود؟

حمله پنهان به دستیاران فکری!

حمله پنهان به دستیاران فکری!
حمیدرضا عرب

فکری روی توانایی کادری که تشکیل داده به شدت مصر است اما انگار در باشگاه استقلال تفکرات دیگری وجود دارد

ایران ورزشی: از امید نمازی فایلی در فضای مجازی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی مسئولان باشگاه استقلال با وی به جهت حضور در استقلال مذاکراتی انجام داده‌اند. اینکه درخواست برای جذب امید نمازی خواست محمود فکری بوده یا خیر با روند مذاکراتی که با نمازی انجام شده در منافات است و این ماجرا نشان می‌دهد سرمربی استقلال یا در این برهه برای همکاری با نمازی مردد است و یا اینکه اساساً با این موضوع مخالف است.

 حال اینکه کادر فنی استقلال نیاز به گزینه‌ای همچون نمازی یا یک مربی با کاراکتر او (مثلاً مجید صالح) داشته باشد یا خیر از جنبه‌های فنی قابل بحث است و شاید تصمیم آینده‌نگرانه‌ای باشد که در کنار کادرفنی استقلال فردی با اطلاعات به‌روز‌تر حضور یابد. حتی می‌شود زمینه حضور یک تمرین دهنده خوب خارجی را هم فراهم کرد اما سؤالی که پیش می‌آید این است که وقتی در کادر فنی استقلال همزمان صمد مرفاوی، سیروس دین‌محمدی، آرش برهانی و حنیف عمران‌زاده حضور دارند و خود فکری هم هست و در کنار اینها یک مربی بدنساز به نام مومنی نیز حضور دارد آیا انتخاب گزینه دیگری سبب تداخل برنامه‌های تمرینی نخواهد شد؟ هر چند که نباید به این موضوع مهم نیز بی‌توجه بود که در تیم‌های بزرگ دنیا کادر فنی عریض و طویلی تشکیل می‌شود که حتی در برخی موارد به اندازه تعداد بازیکنان، اعضای کادرفنی در یک تیم مشاهده می‌شود.
اما مسأله‌ای که باید در اولویت مدیران باشگاه استقلال قرار بگیرد این است که ابتدا نظر سرمربی خود را به شکل قطعی جویا شده و بعد از آن با گزینه‌های خود وارد مذاکره شوند. معمولاً روال کار برای سرمربی‌ها این گونه‌ است که بعد از پذیرش مربیگری تیمی شروع به مذاکره با همکاران خود می‌کنند و شخصاً وارد عمل می‌شوند تا دستیاران خود را در کادرفنی قرار دهند اما خود نمازی نیز که اکنون در آمریکا به سر می‌برد وقتی با سؤالی درباره اینکه از طرف باشگاه چه کسی با او مذاکره کرده، مواجه می‌شود اعلام می‌کند که یکی از مسئولان! نمازی بدون اینکه نام آن مسئول را ببرد فقط به گفتن همین جمله بسنده کرده تا مشخص شود محمود فکری به طور جدی خواهان جذب او نبوده و یا اینکه اساساً با حضور او مخالف است.
البته اینکه بخواهیم به صحت گفته‌های نمازی شک کنیم، با توجه به سوابقی که این مربی در فوتبال ایران داشته منطقی نیست و یقیناً از طرف باشگاه استقلال با وی مذاکراتی برای حضور در مجموعه کادرفنی این باشگاه شده اما تردیدی نیست اگر فکری روی نمازی قطعی بود و اعتقاد داشت این مربی باید در کادرش قرار بگیرد شخصاً با وی مذاکره می‌کرد و حال که فکری چنین نکرده نشان می‌دهد یا تردید دارد و یا اساساً برای جذب این مربی تمایلی ندارد.
اینکه چرا از سوی باشگاه استقلال با نمازی تماس گرفته شده و صراحتاً از وی خواسته شد نظرش را درباره حضور در استقلال بیان کند شاید ریشه در برخی اختلاف‌های زیرپوستی داشته باشد که باید این اختلاف‌ها با نشستی میان سرمربی و سرپرست استقلال ریشه‌یابی شود.
به واقع اگر روی کادری که محمود فکری تشکیل داده شک و تردید‌هایی وجود دارد، مسئولان باشگاه استقلال باید بی‌رودربایستی این موضوع را به سرمربی خود اطلاع دهند تا احیاناً در میانه‌های راه با اختلافات بیشتری مواجه نشوند. استقلال در سال‌های اخیر به واسطه همین اختلاف نظر‌ها با مشکل مواجه شده و در این برهه چیزی جز کنار گذاشتن تعارفات نمی‌‌تواند به باشگاه استقلال کمک کند. اگر حقیقتاً برخی در باشگاه استقلال اعتقاد دارند کادرفنی استقلال باید تقویت شود و نیاز است افرادی با کاراکتر نمازی به آنها اضافه شوند، باید این موضوع به سرمربی استقلال اطلاع داده شود اما اگر فکری روی این کادر مطمئن است و اعتقاد دارد با همین نفرات می‌تواند از پس لیگ بیستم برآید باشگاه استقلال نباید راساً با افرادی مذاکره کند که فکری تمایلی صددرصدی برای حضور آنها در استقلال ندارد.
در عصر ارتباطات بدون شک فکری اگر تمایلی به نمازی داشت با وی تماس می‌گرفت و آنگاه موضوع جدی‌تر دنبال می‌شد اما مذاکرات خودسرانه با این مربی فضای میان سرمربی استقلال و باشگاه‌نشین‌ها‌ را به سمت بی‌اعتمادی خواهد برد و هیچ بعید نیست که همین موضوع دستمایه‌ای برای اختلافات بیشتر نیز شود.
البته تنها این موضوع نیست که در روزهای اخیر سبب نگرانی‌ها شده و درباره برخی دیگر از تصمیم‌گیری‌ها نیز خبر‌هایی از دل باشگاه استقلال به بیرون منتشر می‌شود که عمیقاً نگران‌کننده است.
فکری روی توانایی کادری که تشکیل داده به شدت مصر است و بر این باور است که با همین مجموعه می‌تواند در لیگ بیستم به موفقیت برسد اما انگار در باشگاه استقلال تفکرات دیگری وجود دارد و رایزنی‌های اخیر را می‌شود یک حمله پنهان به محمود فکری و همکارانش دانست.
 
صحبت‌های ضد و نقیض نمازی
نگاهی به صحبت‌های ضد و نقیض نمازی درباره پیشنهاد استقلال: تا این لحظه باشگاه استقلال به‌صورت رسمی به من پیشنهادی ارائه نکرده اما آقای فکری با یکی از دوستان مشترک‌مان در این باره صحبت‌هایی انجام داده‌اند که به گوش من رسیده است.
 من دوست دارم به تیم بزرگ استقلال کمک کنم اما مسأله این است که باید همه شرایط مهیا باشد و تمام مسائل را در نظر بگیرند تا به توافق خوبی برسیم.
 من با تیم آمریکایی تا پایان سال ۲۰۲۱ (یک فصل و نیم دیگر) قرارداد دارم و باید شرایطی ایجاد شود که آمدن به استقلال ارزش فسخ قراردادم را با باشگاه فعلی‌ام داشته باشد.
 باید شرایط دیگر هم به‌صورت کامل فراهم باشد تا به توافق برسیم. مطمئناً اگر انتقالم به استقلال ارزش فسخ قرارداد با تیم آمریکایی را داشته باشد، این کار را می‌کنم و به ایران می‌آیم.
 من برای تمام مربیان و بازیکنان سابق استقلال که الان در کادر فنی حضور دارند، ارزش قائل هستم و به آنها احترام می‌گذارم ولی حاضر هستم فقط به‌عنوان دستیار اول به استقلال بیایم.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.