یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رابی فاولر: لیورپول باید صلاح را بفروشد و با پولش تیم را بازسازی کند

رابی فاولر: لیورپول باید صلاح را بفروشد و با پولش تیم را بازسازی کند

اسطوره سابق قرمزها معتقد است باشگاه باید با فروش محمد صلاح، پول حاصل از آن را صرف بازسازی تیم کند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از میرر، خط حمله آتشین لیورپول در هفته های اخیر به شدت در گلزنی ناکام بوده اند و همین موضوع باعث شده است تا تیم دچار شکست های متوالی شود. ضمن این که پیش از این نیز مدیر برنامه های مهاجم مصری احتمال انتقال صلاح به باشگاهی دیگر را رد نکرده بود. این موضوع باعث شده که برخی از کارشناسان بر این عقیده باشند که مانه، صلاح و فیرمینو انگیزه سابق را ندارند و باشگاه باید به دنبال بازیکنان جدیدی باشد. حال رابی فاولر می گوید لیورپول در مورد محمد صلاح باید همان رویکرد فیلیپه کوتینیو را در پیش بگیرد و با پول حاصل از فروش مهاجم مصری را صرف خرید بازیکنان جدید در تابستان پیش رو کند.

لیورپول پیش از این نشان داده که می تواند با جدایی بازیکنان ستاره خود کنار بیاید و حتی قوی تر از گذشته شوند و این را هنگام فروش کوتینیو در ژانویه 2018 نشان دادند و فاولر معتقد است در مورد صلاح نیز باید همین رویکرد اتخاذ شود. مهاجم سابق سرخ ها در این باره گفت:

دوست ندارم صلاح جدا شود چرا که واقعا او را دوست دارم اما معتقدم بخش بزرگی از نقل و انتقالات این روزها به علاقه بازیکن بستگی دارد و به همین خاطر توپ در زمین صلاح است و نه لیورپول.
اگر او می خواهد برود، باید برود. اگر بازیکنی می خواهد جدا شود، باید این قضیه را قبول کنیم. به شدت معتقدم اگر بازیکنی ناراحت است و می خواهد باشگاهش را عوض کند، باید اجازه جدایی او داده شود. یورگن کلوپ هم همین حرف را زده است. او هم دوست ندارد بازیکنی که به جدایی علاقه دارد را در باشگاه نگه دارد.
رویکرد کلوپ در مورد کوتینیو همین بود. هافبک برزیلی می خواست جدا شود و اگر چه لیورپول در تابستان پیشنهادات فروش او را رد کرد اما در ژانویه کوتینیو را فروختند و با پولش ویرجیل فن دایک و آلیسون را خریدند.
کلوپ دیگر کوتینیو را نمی خواست چون فکرش جای دیگری بود و نمی خواست بازیکن را در باشگاه زندانی کند. به همین خاطر اگر صلاح هم به هر دلیلی واقعا ناراحت است، باید او را به گران ترین قیمت ممکن بفروشیم و با پولش تیم را تقویت کنیم.
من از طرفداران صلاح هستم اما لیورپول چندان هم نبود کوتینیو را حس نکرد. این طور نیست؟ در بارسا معلوم شد که او آنقدر هم بازیکن خوبی نبوده است و فقط در یک سیستم خوبی بازی می کرده که باعث می شده بازی او به چشم بیاید. شاید در مورد صلاح هم همین طور باشد.
محمد صلاح در تابستان 2017 به لیورپول آمد و توانسته در 190 بازی 118 گل بزند و قهرمانی های فراوانی را به دست بیاورد. مهاجم مصری تا 2023 با لیورپول قرارداد دارد اما شنیده ها حاکی از این است که با توجه به شرایط نه چندان خوب لیورپول در فصل جاری اگر پیشنهاد خوبی دریافت کند شاید به جدایی از قرمزها فکر کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.