سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: اسکودتو در جیب؟ در جیب من 40 یورو باقی مانده پول بنزین است

آنتونیو کونته: اسکودتو در جیب؟ در جیب من 40 یورو باقی مانده پول بنزین است

آنتونیو کونته گفت آتالانتا رویکرد خودش را برای این بازی تغییر داده بود و شاید دلیل آن، ترس از اینتر بوده است زیرا شاگردان کونته می دانستند چطور به آنها ضربه بزنند.

ایران ورزشی/دیدار دو تیم اینتر و آتالانتا در این هفته سری آ با پیروزی 1-0 نراتزوری همراه بود. شاگردان انتونیو کونته با این پیروزی مهم و سخت، توانستند فاصله 6 امتیازی را در صدر جدول حفظ کنند. کونته پس از بازی در گفتگو با اسکای ایتالیا گفت:

توانستیم فاصله 6 امتیازی را حفظ کنیم. بعد از رقیبان بازی کردیم و می دانستیم میلان و یووه مقابل ورونا و لاتزیو پیروز و نزدیک تر شده اند. طبیعی است که از اینجا به بعد فشار بیشتر می شود. همچنین باید ذکر کنیم که ما مقابل آتالانتا بازی کردیم؛ تیمی که از تیم های بزرگ امتیاز می گیرد. آتالانتا حریف سرسخت و دشواری است و اگر به خوبی آماده نباشید، بازی را از شما می گیرند. به نظر من آتالانتا نسبت به بازی های قبلی خودش منطقی تر بازی کرد. شاید به این دلیل که می دانست ما راه ضربه زدن به آنها را می دانیم. آنها فیزیکی تر از حد معمول بازی کردند. سه امتیاز مهم مقابل یک تیم عالی کسب کردیم و ما عملا آتالانتا را از کورس اسکودتو خارج کردیم زیرا 13 امتیاز بیشتر از آنها داریم. به نظر من آتالانتا در کنار لیگ قهرمانان برای اسکودتو هم تلاش می کرد.  آتالانتا، گاسپرینی و بازیکنان آنها بسیار شایسته و لایق هستند. آنها بازیکنان باکیفیتی دارند؛ نه فقط در زمین بلکه روی نیمکت هم بازیکنان خوبی دارند.
گل اشکرینیار تنها شوت در چارچوب اینتر مقابل آتالانتا بود:

ما همچنین شانس های خوبی را از دست دادیم. می توانستیم بهتر ضربات آخر را بزنیم. شانس های بزرگی برای گلزنی داشتیم اما آنها را از دست دادیم. آتالانتا در نیمه اول روی ضربه کرنر خطرآفرین شد و ما روی ضربه کرنر گل زدیم اما همچنین چندین شانس گلزنی داشتیم. آنها را گل نکردیم اما شانس های خوبی بودند. بازی بسیار تاکتیکی بود اما تیم هایی که مقابل ما بازی می کنند، همیشه توان بیشتری می گذارند. به نظر من آتالانتا هم امشب روش بازی اش را تغییر داده بود؛ مهم تر از همه، وقتی که صاحب توپ نبودند. آنها خشونت کمتری داشتند و کمی از ما می ترسیدند.
اینتر در خط دفاعی منسجم و روان بازی کرد و هندانوویچ چند واکنش خوب داشت:

فراموش نکنیم که ما بهترین خط حمله را داریم و امشب مقابل دومین خط حمله برتر لیگ بازی کردیم. علاوه بر انسجام دفاعی، ما امشب تعادل خوبی در بازی داشتیم. امشب بازیکنان فازهای متفاوت بازی را درک می کردند. در لحظاتی از بازی ما انتخاب می کردیم کدام بخش از زمین، منتظر می ماندیم و بعد حمله می کردیم و بعد تصمیم گرفتیم جلوتر بکشیم و رویکرد خودمان را عوض کنیم. در ترکیب کارهای دفاعی و هجومی خوب بودیم. در ابتدای بازی ما همیشه رو به جلو می رفتیم. آتالانتا هم همینطور است.
طبیعتا وقتی جلو می روید، برای حریف مشکل درست می کنید اما آنها هم فضاهای ضدحمله پیدا می کنند و اگر فشار شما را دفع کنند، به دروازه شما یورش می برند. نگرش خشن و محکم ما باعث شد فصل گذشته موفق باشیم: در لیگ دوم شدیم و به فینال لیگ اروپا رسیدیم. اما امسال قدم بعدی پیدا کردن تعادل بود. اگر می خواهید پیروز شوید، باید در عملکرد خود ثبات داشته باشید؛ هم در دفاع و هم در حمله. تکرار می کنم امشب نباید فراموش کنیم مقابل دومین خط حمله برتر لیگ بازی کردیم و فقط دو شانس روی ضربات شروع مجدد به حریف دادیم. ما شانس های کمی داشتیم اما شانس های آتالانتا از ما هم کمتر بود.
خبرنگار به کونته گفت: "آیا احساس می کنید اسکودتو در جیب تان است؟"

کونته با شوخی جواب داد:

اگر جیبم را نگاه کنم، 40 یورو پول می بینم. رفتم بنزین بزنم و 40 یورو در جیبم باقی ماند.
کونته ادامه داد:

ما باید ادامه بدهیم. هنوز دو بازی تا وقفه باقی مانده است. تورینویی که در پایین جدول انگیزه زیادی برای بقا دارد و ساسولویی که برای همه مشکلات زیادی درست می کند. نباید به گذشته فکر کنیم. فردا بچه ها استراحت می کنند، باتری های خودمان را شارژ می کنیم و آماده می شویم. می خواهم آنهایی که کمتر بازی می کنند مانند گالیاردینی، دی آمبروزیو، وسینو، یانگ، کولاروف و رانوکیا را تحسین کنم. زیرا خودشان در فرم خوبی نگه داشته اند. آنها قدرت ما هستند. قدرت واقعی تیم، بازیکنان نیمکت مانند دی آمبروزیو و رانوکیا هستند که در این باشگاه در حال تاریخ سازی هستند. می خواهم به شدت کولاروف را تحسین کنم که برای ما شخصیت، دانایی و تجربه آورد و کمک زیادی به ما کرده است. او در جای مناسب، حرف های خوبی می زند. باید از این بازیکنان قدردانی کنیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.