جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

طلب یک میلیون دلاری کالدرون و بودیمیر در راه است

ائتلاف پنهان در پرسپولیس

ائتلاف پنهان در پرسپولیس
جعفر برزگر
جعفر برزگر

هر چقدر پیشکسوتان پرسپولیس سعی داشتند اختلاف‌شان با یکدیگر را پنهان کنند اما آنفالو کردن کریم باقری و افشین پیروانی توسط مهرداد میناوند این موضوع را علنی کرد و جای هرگونه تکذیب را از دو طرف گرفت.

ایران ورزشی: شرایط در پرسپولیس اصلاً خوب نیست. در حالی که شاگردان یحیی گل‌محمدی در ورزشگاه شهید کاظمی تمرینات‌شان را پیگیری می‌کنند فقط چند کیلومتر آن طرف‌تر هواداران این تیم در اعتراض به اتفاقات باشگاه اعتراض‌شان را به گوش نمایندگان مجلس و البته مسئولان این تیم رساندند. هواداران در شعارهای خود خواستار استعفای رسول‌پناه و هیأت مدیره پرسپولیس شدند. این اعتراض‌ها به مقابل باشگاه هم کشیده شد و رسول‌پناه را مجاب کرد تا در جمع معترضین قرار گیرد: « الان یک میلیون یورو از مطالبات برانکو آماده است و من حاضرم چند تن از هواداران به نمایندگی از شما به باشگاه بیایند تا مدارک آن را نشان دهم. بشار رسن هم با ما قرارداد دارد و نمی‌تواند برود. ما از باشگاه قطری هم برای مذاکره با او شکایت می‌کنیم. طبق تعهدی که به بشار رسن داده بودیم، باید تا 20 مهر به حسابش پول می‌ریختیم که این کار را هم کردیم. رسید آن هم در باشگاه موجود است. یک 20 هزار دلار و یک 100 هزار دلار به حساب این بازیکن ریختیم. بشار به باشگاه نمی‌آمد ولی من زنگ زدم و به خاطر من آمد. شب گذشته سیدجلال حسینی و انصاری هم در جلسه بودند. به بشار گفتم اگر هم بخواهی نمی‌توانی بروی.» البته سایت «فوتبال عراق» هم درباره جزئیات پیشنهاد باشگاه اف‌سی قطر خبر داد: «رسن بعد از سال‌ها بازی بدون دریافت دستمزد کاملش در ایران تصمیم گرفته به تیم اف‌سی قطر ملحق شود. طبق گزارش‌ها پیشنهاد باشگاه قطری 2 ساله است. طبق این قرارداد دستمزد سالیانه رسن بیش از یک و نیم میلیون دلار است. بشار دوست داشت به اروپا منتقل شود ولی پیشنهادی دریافت نکرده است.»

اما زنگ خطر برای پرسپولیس از همان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صدا درآمد. زمانی که پرسپولیس غول‌های آسیا را یکی یکی از سر راه برمی‌داشت و تا فینال لیگ قهرمانان پیش می‌رفت، رسانه‌های قطری از دلربایی بازیکنان این تیم برای باشگاه‌های ثروتمند قطر می‌نوشتند. شجاع خلیل‌زاده، بشار رسن و عیسی آل‌کثیر سه بازیکن پرسپولیس بودند که در همان جریان مسابقات لیگ قهرمانان بحث مذاکره قطری‌ها با آنها رسانه‌ای شد و این احتمال می‌رفت که هر لحظه بعد از پایان مرحله نیمه نهایی به سمت در خروجی پرسپولیس بروند. باشگاه القطر به بشار رسن و باشگاه الریان به شجاع خلیل‌زاده پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ای دادند. موضوع طلب برانکو هم که به قوت خودش باقی است. به همه این مسائل باید فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم اضافه کرد. بازی فینال که یک پای آن پرسپولیس است، روز ۲۹ آذرماه برگزار می‌شود و تا این لحظه وحید امیری، احسان پهلوان و عیسی آل‌کثیر را به دلیل محرومیت و بشار رسن را به خاطر جدایی در اختیار ندارد. اگر شجاع خلیل‌زاده هم به این لیست اضافه شود که دیگر هیچ.
 
  دو دستگی میان پیشکسوتان
هر چقدر پیشکسوتان پرسپولیس سعی داشتند اختلاف‌شان با یکدیگر را پنهان کنند اما آنفالو کردن کریم باقری و افشین پیروانی توسط مهرداد میناوند این موضوع را علنی کرد و جای هرگونه تکذیب را از دو طرف گرفت. به نظر می‌رسد موضوع طلب برانکو و صحبت‌هایی که باشگاه با کارگزارش داشته باعث شده تا برخی از پیشکسوتان بر اساس تفکرات و اهداف‌شان مواضع‌شان را نشان دهند. شاید بهتر باشد در شرایط فعلی این موضوع را خیلی باز نکنیم اما آنچه واضح است اینکه عده‌ای همسو با مدیران باشگاه هستند و تعدادی هم مخالف عملکرد باشگاه. مهرداد میناوند که طی روزهای اخیر در جبهه منتقد ظاهر شده و انتقاداتی را متوجه مدیران باشگاه و البته افشین پیروانی کرده بود، اکنون در ادامه همان اختلاف‌نظر چند وقت اخیر اقدام به آنفالو کردن کریم باقری و افشین پیروانی، دو عضو حاضر در کادرفنی و سرپرستی تیم کرده است. نکته جالب توجه اینجاست که میناوند طی چند وقت اخیر حضوری فعال در کمپین کریم باقری داشته و موضوع دیگر اینجاست که باقری نیز اقدام به آنفالو کردن او کرده اما پیروانی همچنان میناوند را فالو دارد اما اگر این موضوع مدیریت نشود و ادامه پیدا کند، ضررش متوجه تیم خواهد شد.
 
از ترابی تا خلیل‌زاده
زمانی که مهدی ترابی به آن شکل از پرسپولیس جدا شد خیلی‌ها از باشگاه انتقاد کردند که چرا مدیر تیم پول او را نداده که بتواند بابت انتقالش به العربی قطر حدود 450 هزار دلار برای پرسپولیس درآمدزایی شده باشد. حالا در فاصله کمتر از دو ماه همین اتفاق باز هم تکرار شد و این مرتبه برای شجاع خلیل‌زاده. شجاع براساس قانون فیفا و به دلیل عدم دریافت دستمزدش بیش از دو ماه، قراردادش با پرسپولیس را در سازمان لیگ فسخ کرده است و به این ترتیب در صورت انتقال این بازیکن به لیگ قطر، هیچ درآمدی نصیب باشگاه پرسپولیس نخواهد شد. این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که او دو فصل دیگر با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد و طبق‌ بندی که در قراردادش وجود داشت، برای جدایی از جمع سرخپوشان، باید 400 هزار دلار به باشگاه پرسپولیس پرداخت می‌کرد که این بند، با فسخ قرارداد خلیل‌زاده کاملاً منتفی شد. البته مدیران این باشگاه با توجه به تأکید یحیی گل‌محمدی بر حفظ شجاع خلیل‌زاده، به دنبال حفظ این بازیکن و مذاکره مستقیم با او هستند. به هر حال تا زمانی که هیچ پیشکسوتی در هیأت مدیره این باشگاه عضویت ندارد، نباید هم انتظار داشت تا تصمیمات فوتبالی برای پرسپولیس گرفته شود. ضمن اینکه اگر پیشکسوتی هم در هیأت مدیره بود، باید می‌دیدیم که آیا در راستای منافع باشگاه حرف می‌زند یا نه. اصلاً عضوی که حرفش خریدار نداشته باشد، چه فایده‌ای دارد.
 
کالدرون و بودیمیر فراموش نشوند
در حالی همه اخبار این روزهای پرسپولیس پیرامون طلب برانکو، نگرانی کسر شش امتیاز و جدایی بازیکنان کلیدی این تیم است که موضوع طلب بودیمیر و کالدرون فراموش شده و خیلی به آن توجهی نمی‌شود اما واقعیت این است که به زودی حکم آنها هم می‌رسد و باشگاه مبلغی حدود یک میلیون دلار را باید به آنها بدهد. شاید باید امیدوار بود که هر چه زودتر پول پاداش پرسپولیس برسد و آن وقت تازه باید دید چطور هزینه و نصیب چه کسانی می‌شود.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.