جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

اختلاف‌نظر مدیر و سرمربی پیش از سفر به دوحه

جمله جنجالی رسول‌پناه به یحیی: «قهرمان آسیا هم شوی، نمی‌خواهمت!»

جمله جنجالی رسول‌پناه به یحیی: «قهرمان آسیا هم شوی، نمی‌خواهمت!»

باشگاه پرسپولیس این روزها درگیر مشکلاتی شده که فینالیست لیگ قهرمانان آسیا را در آستانه فروپاشی قرار داده است. پرسپولیس که در قامت یک تیم موفق از دوحه برگشت، روزهای تلخی را پشت سر می‌گذارد و بحران‌های بزرگی نیز پیش روی خود می‌بیند. شاید اگر بخواهیم بدون تعصب و واقع‌بینانه به اتفاقات این روزهای پرسپولیس نگاه کنیم، تمام اعضای درگیر در ماجرا سهمی در این بحران داشته باشند.

ایران ورزشی: باشگاه پرسپولیس این روزها درگیر مشکلاتی شده که فینالیست لیگ قهرمانان آسیا را در آستانه فروپاشی قرار داده است. پرسپولیس که در قامت یک تیم موفق از دوحه برگشت، روزهای تلخی را پشت سر می‌گذارد و بحران‌های بزرگی نیز پیش روی خود می‌بیند. شاید اگر بخواهیم بدون تعصب و واقع‌بینانه به اتفاقات این روزهای پرسپولیس نگاه کنیم، تمام اعضای درگیر در ماجرا سهمی در این بحران داشته باشند.

ماجرا از جایی شروع شد که یحیی گل‌محمدی سر ناسازگاری با سرپرست باشگاه گذاشت، وعده و‌ وعیدهای او را به سخره گرفت و پیش از سفر به دوحه با «دروغگو» خطاب کردن رسول‌پناه تیمش را مهیای حضور در لیگ قهرمانان کرد. رسول‌پناه همان روز یحیی گل‌محمدی را به دفتر فراخواند و سرمربی سرخ‌ها با پژو 206 سفیدرنگ خود در میدان پیروزان حضور یافت. در جلسه بین طرفین اما تنش بزرگی شکل گرفت و رسول‌پناه خواهان روشن شدن قضیه دروغگو خطاب شدنش توسط سرمربی شد. یحیی نیز با اشاره به خواسته‌هایی که محقق نشده این موضوع را توضیح داد اما رسول‌پناه در یک جمله جنجالی خطاب به سرمربی تیمش گفت: «قهرمان آسیا هم شوی دیگر نمی‌خواهمت!»
 
این جمله چندین بار و در دیگر محافل خصوصی و نیمه‌خصوصی هم از زبان سرپرست باشگاه خارج شد. رسول‌پناه تصور نمی‌کرد تیم شکست‌خورده در دربی از لیگ قهرمانان آسیا جان سالم به در ببرد و بتواند از قعرنشینی در گروه به فینال برسد، ولی حالا بابت این ادعای بزرگ در موقعیت آچمز قرار گرفته است. رسول‌پناه اما طی این مدت اقدامات دیگری نیز صورت داده بود که از جمله آن می‌توان به ماجرای لیست نقل و انتقالاتی اشاره کرد. او بعد از عدم اصرار یحیی روی جذب مهدی مهدی‌پور، آن را به رابطه‌اش با مدیربرنامه این بازیکن برای بالا بردن قیمت انتقال او به استقلال تعبیر کرده است!
 
باشگاه پرسپولیس و رسول‌پناه قصد داشتند پیش از اعزام تیم به دوحه، مبلغی که بابت رضایتنامه بیرانوند به دست‌شان رسیده بود را در اختیار برانکو قرار دهند، ولی با غرولندهای بازیکنان و اعضای کادرفنی ترجیح دادند آن را به عنوان بخش دیگری از مطالبات در اختیار اعضای تیم قرار دهند و دریافتی آنها به 90 درصد رسید. در این میان گفته می‌شود یحیی در آخرین لحظات سفر تیم به دوحه درخواست قراردادی سه ساله با عددی نجومی می‌کند که رسول‌پناه بعد از شنیدن عدد مدنظر با اشاره به قرارداد جاری او با باشگاه، از آن می‌گذرد.
 
افشین پیروانی اما کجای ماجرا قرار دارد؟ سرپرست پرسپولیس که بارها اشاره داشته برای آرامش تیم دستگاه مربوط به ضدعفونی را توسط یکی از دوستانش به باشگاه اهدا کرده، فاکتور آن را ارائه داده و از بخش مالی تقاضای پرداخت آن را داشته است. همچنین دیگر موضوع اختلاف پاداش‌های آسیایی است. در پاکت‌های پاداش از سوی باشگاه برای بازیکنان 100 میلیون تومان در نظر گرفته شد، 150 میلیون هم برای کادرفنی و البته یحیی و افشین پاکت 200 میلیونی را از آن خود کردند!
 
 کریم باقری هم گلایه‌های خودش را دارد؛ بعد از اینکه باشگاه طی نامه‌ای از او خواست در راستای منافع باشگاه، کمپین اینستاگرامی که ترتیب داده را پایان دهد، او مهلتی چند ماهه برای حل مشکل قراردادی‌اش با این مجموعه را دریافت می‌کند اما ناگهان با حضور یک میهمان در برنامه‌اش متوجه می‌شود که همه چیز زیر سر او بوده و اکنون با توجه به پاداشی که برای حضور در برنامه گرفته، مثل گذشته خبری از اخطارهای باشگاه نیست.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.