دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

منچستریونایتد به دنبال شماره یکی جدید

منچستریونایتد به دنبال شماره یکی جدید

علاقه منچستریونایتد به اوبلاک خبر جدیدی نیست؛ این دروازه بان اولین بار در سال ۲۰۱۵ و زمانی که به نظر می رسید دخیا راهی سانتیاگو برنابئو خواهد شد، به شیاطین سرخ لینک شد. در تابستان ۲۰۱۹ نیز زمزمه هایی از تلاش یونایتد برای جذب اوبلاک به گوش می رسید

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، یونایتد بیش از یکسال است که اوبلاک را زیر نظر داشته است و با توجه به ابهامات موجود در مورد آینده داوید دخیا و جدایی تقریبا قطعی سرجیو رومرو در تابستان، آن ها دنبال دروازه بان جدیدی هستند. دخیا به تازگی به خاطر تولد فرزندش به اسپانیا برگشت و مطبوعات آن کشور می گویند این دروازه بان که روزگاری به رئال مادرید لینک می شد، می خواهد به پایتخت اسپانیا برگردد؛ جایی که همسرش در آنجا به عنوان یک مجری تلویزیون مشغول به کار است.

مرخصی دخیا این فرصت را به دین هندرسون داده است تا خودش را به عنوان گزینه شماره یک جدید شیاطین سرخ تبدیل کند ولی حتی اگر او موفق شود خودش را اثبات کند، یونایتد باز هم به دنبال جذب دروازه بانی جدید در تابستان خواهد بود. در بین گزینه ها، نام جانلوییجی دونارومایی که در صورت عدم تمدید قراردادش، در پایان فصل بازیکن آزاد خواهد بود هم مطرح شده است. مایک مایگنان از لیل دیگر گزینه شیاطین سرخ است و هر دوی این بازیکنان، از اوبلاک گزینه ارزان تری به نظر می رسند.

در قرارداد دروازه بان ۲۸ ساله اسلوونیایی اتلتیکو مادرید که دو سال دیگر هم اعتبار دارد، یک بند فسخ ۱۰۳ میلیون پوندی وجود دارد که در شرایط بحران مالی ناشی از ویروس کرونا، حتی برای ثروتمندترین باشگاه های جهان هم بیش از حد گران محسوب می شود. ایده دخیا برای بازگشت به مادرید شاید تسهیل کننده خواسته یونایتد برای کاهش مبلغ انتقال اوبلاک شود. از قرارداد دخیای ۳۰ ساله با منچستریونایتد، حداقل دو سال دیگر باقی مانده است.

البته عملکرد هندرسون در هفته های پیش رو قطعا روی تصمیم نهایی سران یونایتد تاثیر گذار خواهد بود چون آنچه مسلم است این است که اوبلاک در صورت انتقال به اولدترافورد، شماره ۱ باشگاه را در اختیار خواهد گرفت. ماه گذشته بود که خبر رسید هندرسون از کمبود فرصت در منچستریونایتد خسته شده است و در همان زمان از تاتنهام و بروسیا دورتموند به عنوان مشتری های این دروازه بان انگلیسی یاد شد.

ظاهرا در تابستان امسال بازار دروازه بان ها داغ است چرا که با توجه به ورود هوگو لوریس به سال آخر قراردادش با تاتنهام، گفته می شود پاری سن ژرمن به دروازه بان شماره یک تیم ملی فرانسه علاقه دارد؛ پاری سن ژرمنی که از دیگر باشگاه های لینک شده به داوید دخیا محسوب می شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.