چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

رییس هیات فوتبال خراسان: بدهی شهر خودرو از رقم حق امتیاز این باشگاه بیشتر است

رییس هیات فوتبال خراسان: بدهی شهر خودرو از رقم حق امتیاز این باشگاه بیشتر است

رییس هیات فوتبال استان خراسان گفت: حمیداوی مجاز به صدور احکام نیست و بهتر است دوستان حسن‌نیت خود را نشان بدهند و هر چه سریع‌تر شرایط را فراهم کنند چون خودشان بهتر می‌دانند. کمترین هزینه‌ها امسال برای تیم صورت گرفته و اصلاً توان پرداخت هزینه‌های باشگاه توسط آنها وجود نداشته است

به گزارش ایران ورزشی، احسان اصولی در خصوص مشکلاتی که برای باشگاه شهر خودرو به وجود آمده و بعد از اعلام مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان برای واگذاری این باشگاه به مدیریت این استان، حمیداوی احکام جدیدی برای مدیریت در این باشگاه صادر کرده است به فارس گفت:

روز گذشته جلسه‌ای در اداره کل ورزش و جوانان داشتیم و قرار شد که بحث واگذاری باشگاه شهر خودرو را یکسره کنیم. هفته گذشته بود که آقای حمیداوی نماینده‌ای را معرفی کرد و در آن جلسه رسماً اعلام کرد آماده واگذاری باشگاه است. روز گذشته نیز این اتفاق افتاد و از آنجا که از ابتدای فصل، شرکت شهر خودرو توان تأمین هزینه‌های مالی را نداشت، تصمیم بر این گرفته شد که مدیریت این باشگاه به مجموعه استان واگذار شود.
رییس هیات فوتبال استان خراسان گفت:

علاقمندی مردم استان به باشگاه شهر خودرو برای ما کاملاً روشن است و بر همین اساس، مدیریت استان قبول مسئولیت کرد که تیم را تحت پوشش حمایت خودش قرار بدهد. بعد از این اتفاق نیز حمیداوی اعلام کرد که آماده واگذاری باشگاه است، البته در خصوص مباحث مالی مسائلی مطرح شد که محل اختلاف است اما باید حل شود. تیمداری باید با صلاحیت اختصاصی و عمومی صورت بگیرد و طبیعتا فوتبال نیز یک ورزش اجتماعی است و اینگونه نیست که یک نفر بگوید چون باشگاه متعلق به من است، آن را به لیگ دسته یک هدایت کنم.
اصولی اضافه کرد:

باشگاه فوتبال و مالکیت آن مسئولیت خاصی را می‌طلبد و نتایج یک تیم در آثار اجتماعی درون جامعه تأثیر دارد. متأسفانه در این مدت اتفاقاتی رخ داد که در شأن مردم مشهد و حتی تیم شهر خودرو نیست و در این مدت در شهرهای مختلف شاهد بودیم تجمعاتی مقابل هتل تیم شهر خودرو صورت می‌گرفت که مطالبات آنها پرداخت شود.
اصولی ادامه داد:

مثلا در اصفهان با یک سرمایه ملی مثل مهدی رحمتی برخورد خوبی صورت نگرفت و طلبکاران مقابل هتل یقه او را گرفته بودند که پول ما چه می‌شود؟ اینها مسائلی است که باید مورد بررسی قرار می‌گرفت و به همین دلیل جلساتی تشکیل شد تا برای واگذاری باشگاه اقدامات صورت بگیرد. نماینده آقای حمیداوی نیز به صورت مکتوب در حضور نماینده دادستان و دیگران عزیزان نظارتی پذیرفت که این باشگاه واگذار شود چون این باشگاه عدد قابل توجهی بدهی دارد که باید با صورت‌های مالی تطبیق داده شود.
اصولی گفت:

دوستان معتقدند حق امتیاز باشگاه نیز مهم است اما بدهی‌ای که این باشگاه دارد از رقم حق امتیاز هم بیشتر است، ضمن آنکه باید بپذیریم زمانی که این باشگاه از پدیده به شهر خودرو منتقل شد، پولی بابت این مسئله پرداخت نشده و نقل و انتقالات بدون رد و بدل شدن مباحث مالی به مدیریت استان صورت گرفته است. البته مباحث حقوقی دیگری نیز مثل عدم ثبت باشگاهی به اسم شهر خودرو در کمیسیون ماده 5 وجود دارد که همه اینها دستمایه این مجموعه است.
رییس هیات فوتبال استان خراسان گفت:

شب گذشته با مهدی رحمتی صحبت کردم و او دغدغه‌هایی داشت و نگران بود که این حواشی به تیمش آسیب نرساند. البته به او اطمینان خاطر دادم و الان هم تیم آماده سفر به اصفهان است و امیدواریم در ادامه راه موفق شوند، چون برای متولیان ورزش استان و همچنین استانداری که مسئولیت نظم و امنیت و نشاط مردم را برعهده دارد، موفقیت این تیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به هر حال من و همه دوستان با توجه به صورتجلسه کتبی و نامه‌ای که در حضور مسئولان استان امضا شده، تابع آن هستیم و تیم زیر نظر استان به کار خود ادامه خواهد داد تا صلاحیت یک مجموعه دیگر برای قبول مسئولیت باشگاه شهر خودرو مورد تأئید قرار بگیرد.
اصولی در پاسخ به این سوال که با این صحبت‌ها آیا حمیداوی مالک باشگاه است یا خیر، گفت:

حمیداوی دیگر مالک باشگاه نیست، البته در بحث مالی شرایطی وجود دارد که باید پیرامون آن گفتگو شود.
اصولی ضمن انتقاد از صدور احکام صورت گرفته توسط حمیداوی از شب گذشته برای مدیریت باشگاه شهر خودرو گفت:

حمیداوی مجاز به صدور احکام نیست و بهتر است دوستان حسن‌نیت خود را نشان بدهند و هر چه سریع‌تر شرایط را فراهم کنند چون خودشان بهتر می‌دانند. کمترین هزینه‌ها امسال برای تیم صورت گرفته و اصلاً توان پرداخت هزینه‌های باشگاه توسط آنها وجود نداشته است.
اصولی با تاکید بر اینکه برای تعیین تکلیف و واگذاری باشگاه شهر خودرو درخواست تشکیل جلسه با حضور مسئولان استان را ارائه کرده است، گفت:

ان شاءالله اگر اتفاقی رخ ندهد روز شنبه نشستی تشکیل خواهد شد و مباحث مختلف برای چگونگی مدیریت تیم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا در اولین جلسه اعضای هیات رییسه مصوبه‌ای صورت گرفته است یا خیر، گفت:

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال دستور جلسات هیات رییسه حداقل هفت روز قبل باید برای اعضا ارسال شود. چیزی که برای ما ارسال شد مراسم تودیع و معارفه بود و البته برگه‌ای دیگری به دست ما رسید که روی آن سایر موارد ذکر شده بود. البته اعلام کردیم که برای دفعات بعد موضوع سایر موارد دستور جلسات ذکر نشود.
اصولی در خصوص اینکه آیا اعضای هیات رییسه مصوب کردند طهمورث حیدری رییس کمیته امور استانها شود، گفت:‌

چنین چیزی مصوب نشد، البته طبق اختیارات رییس فدراسیون او می‌تواند یک سرپرست برای کمیته‌ها انتخاب کند، اما انتصابات در کمیته‌ها باید ابتدا در دستور جلسه قرار بگیرد و سپس به تأئید اعضای هیات رییسه برسد.
اصولی در خصوص اینکه سایت فدراسیون فوتبال در خبری رسمی اعلام کرده پس از تصویب اعضای هیات رییسه فدراسیون، حیدری رییس کمیته امور استانها شده است، گفت:

این موضوع اشتباه است و ما تذکرات لازم را می‌دهیم، چون رییس فدراسیون این اختیار را دارد که تنها برای کمیته‌ها سرپرست انتخاب کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.