چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

ستاره ایرانی، هفتمین بازیکن برتر ماه سپتامبر

علی جهان به پالاس نرسید

علی جهان به پالاس نرسید

براساس اعلام گراهام پاتر به احتمال زیاد علیرضا جهانبخش به دلیل مصدومیت سفر تیم برایتون برای بازی با کریستال پالاس را از دست خواهد داد.

ستاره ایرانی، هفتمین بازیکن برتر ماه سپتامبر

علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی تیم برایتون در این فصل از رقابت های فوتبال انگلستان یکی از بهترین بازیکنان این تیم بوده است. وبسایت " wearebrighton" اقدام به انتخاب بهترین بازیکن برایتون در ماه سپتامبر کرده است. در این گزارش آمده است: «برای انتخاب بهترین بازیکن برایتون در سپتامبر در نحوه محاسبات با یک مشکل جزئی روبرو شدیم. با این حال احتمالاً می‌توان به این توافق کلی رسید که طارق لمپتی در طی ماه اول شروع مسابقات لیگ برتر انگلستان بهترین بازیکن مرغ دریایی(لقب تیم برایتون) بوده است. او در دو بازی برابر چلسی و نیوکاسل یونایتد بهترین بازیکن تیم بود و توانست اولین بازی خودش را برای تیم زیر21 ساله‌های انگلستان انجام بدهد اما براساس سیستم محاسباتی این بازیکن در ماه سپتامبر در رده پنجم قرار می‌گیرد. سه بازی جام اتحادیه در این ماه باعث شده که این بازیکن امتیازات کمتری نسبت به برخی دیگر به دست بیاورد. لامپتی سه بازی جام اتحادیه را از دست داد و بنابراین میانگین امتیازی او به طور قابل توجهی افت کرد. بازیکنانی مانند پاسگال گروس، لئاندر تروسارد و بن وایت که در لیگ برتر و جام اتحادیه حضور داشتند امتیازات بیشتری به دست آورده‌اند.» با این وجود عملکرد خوب علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی تیم برایتون در جام اتحادیه و همچنین دقایق نسبتاً کمی که در لیگ برتر از سوی پاتر فرصت پیدا کرد به گونه‌ای بود که این بازیکن در رتبه هفتم بهترین‌های تیمش در ماه سپتامبر (اولین ماه از برگزاری رقابت‌های فوتبال انگلستان در فصل جدید) قرار بگیرد.

جهانبخش بعد از لئاندرو تروسارد(49.39 امتیاز)، پاسکال گروس (46.89)، بن وایت (46.72)، لوئیس دانک (42.89)، طارق لمپتی (42.69) و کاملا مارس (39.11) با کسب 38.64 امتیاز در رده هفتم قرار گرفته است. این وبسایت در تشریح عملکرد ستاره ایرانی برایتون نوشت: «پرنس علی -لقب علیرضا جهانبخش- در مسابقات جام اتحادیه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و همین کافی است که او در رده هفتم قرار بگیرد. برخی می‌گویند که آمادگی جهانبخش در جام اتحادیه و لیگ برتر نشان دهنده این است که او سطح خود را در انگلستان پیدا کرده و برخی معتقدند که این فرصت عالی برای رسیدن جهانبخش به ترکیب اصلی است. بنابراین باید انتظار بازی‌های بهتری از جهانبخش در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر داشته باشیم. بخصوص که گراهام پاتر هم به او اعتماد کرده و البته جوابش را گرفته است.»

البته براساس اعلام گراهام پاتر به احتمال زیاد  علیرضا جهانبخش  به دلیل مصدومیت سفر تیم برایتون برای بازی با کریستال پالاس را از دست خواهد داد. علیرضا جهانبخش، ملی‌پوش ایرانی برایتون در بازی جام اتحادیه مقابل منچستریونایتد از ناحیه ران دچار مصدومیت شده است. البته او احتمالاً در بازی برابر وست بروم که در 26 اکتبر انجام می‌شود می تواند به میدان برود. جهانبخش در این فصل هنوز در مسابقات لیگ برتر از ابتدا در ترکیب اصلی به میدان نرفته و یکی از بازیکنان ذخیره گراهام پاتر بوده است. سرمربی تیم برایتون در این ارتباط گفت: «علیرضا یک مشکل عضلانی جزئی دارد که اجازه نداد مقابل اورتون بازی کند. او این هفته با تیم تمرین نکرده و به نظر می‌رسد که هنوز آماده بازی برابر کریستال پالاس نباشد. باید ببینیم شرایط چگونه پیش خواهد رفت اما مطمئناً برای بازی دادن او عجله نخواهیم کرد. بهبود مصدومیت جهانبخش رو به پیشرفت است اما زمان آمادگی او می‌تواند بعد از بازی با کریستال پالاس باشد.»

برایتون یکشنبه در زمین کریستال پالاس به مصاف این تیم می‌رود و غیبت علیرضا جهانبخش خبر خوبی برای هواداران این تیم نخواهد بود. بخصوص اینکه ستاره ایرانی برایتون این فصل را درخشان آغاز کرده و امیدوار است با اطمینان پاتر بتواند بازی‌های بیشتری انجام بدهد. البته جهانبخش مثل همیشه بدشانس هم بوده که دوباره مصدوم شده، در غیر اینصورت و بعد از نمایش جذابی که مقابل منچستریونایتد انجام داد می‌توانست خیلی زود به ترکیب اصلی برسد و دقایق بیشتری در ترکیب برایتون قرار بگیرد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.