دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

فوتبالیست هایی که تضاد ریاضی و فوتبال را برهم زدند

فوتبالیست هایی که تضاد ریاضی و فوتبال را برهم زدند

فوتبال و ریاضیات دو موضوعی هستند که در حالت عادی چندان ارتباطی با هم ندارند؛ درست است؟ درست نیست! در واقع این دو رشته بیش از آنچه تصور می کنید با هم مرتبط هستند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از میرر، فوتبال نه تنها به استعداد و تلاش بازیکنان، بلکه به اعداد، زاویه ها، خطوط، سیستم ها، سرعت و آمار هم وابسته است. در این شرایط عجیب نیست که برخی از فوتبالیست های مشهور، در ریاضی هم ماهر باشند. از تحصیل در رشته ریاضیات و اقتصاد و امور مالی گرفته تا ضریب هوشی بالاتر از حد نرمال، همه این ها شاخصه های بهترین فوتبالیست های ریاضیدان از گذشته و حال است.

---
خوان ماتا
تخصص ماتا در فوتبال خلاصه نمی شود و او مدارک دیگری هم دارد. ماتا در دوران حضورش در اولدترافورد، در زمینه علوم ورزشی و اقتصاد که به شدت به اعداد متکی هستند، مدارکی کسب کرد. ماتا قبل از رفتن به منچستر، در اسپانیا مدرک خبرنگاری هم گرفت و خلاصه یک بازیکن همه چیز تمام است. 
---
فیکایو توموری
مدافع چلسی که هم اکنون به صورت قرضی در میلان حضور دارد، در طول دوران قرنطینه از وقت آزاد خود برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی استفاده کرد. این بازیکن ۲۲ ساله گفته است که در هفته چیزی بین ۸ تا ۱۰ ساعت را به مطالعه درسی اختصاص می داد. 
---
وینسنت کمپانی
کاپیتان پیشین منچسترسیتی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار است. او این مدرک را در سال ۲۰۱۷ در دانشگاه اقتصاد شهر منچستر کسب کرد. کمپانی در مصاحبه ای در این رابطه گفت:

وقتی در سطحی بالا فوتبال بازی می کنید، امور مالی شخصی تان به چیزی شبیه یک کسب و کار تبدیل می شود. می خواستم وقتی با حسابدارم صحبت می کنم، متوجه حرف هایش شوم و باید از خیلی چیزهای دیگر هم مطلع می شدم. این که تصور کنیم فوتبال فقط یک ورزش و سرگرمی است، راحت به نظر می رسد ولی در حقیقت چیزی فراتر از این هاست. 

 

---
فرانک لمپارد
اسطوره چلسی از همان دوران تحصیل پسر باهوشی بود و ۱۲ نمره ممتاز در دورسی همچون ریاضیات و ادبیات داشت. در دوران حضورش در چلسی پس از انجام یک تست IQ مشخص شد ضریب هوشی او از ۱۵۰ بالاتر است و این یعنی فاصله چندانی با IQ ۱۶۰ آلبرت انیشتین نداشت
---
جورجه کیلینی

کیه لینی در سال ۲۰۱۷ از دانشگاه مدریریت و اقتصاد تورین، مدرک کارشناسی ارشد خود در زمینه مدیریت کسب و کار را دریافت کرد. بنابر گفته افراد مطلع، او با «نمرات عالی» فارغ التحصیل شده است. 

آرسن ونگر
سرمربی پیشین آرسنال در دانشگاه استراسبورگ مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته اقتصاد را اخذ کرد و در ادامه این مدرک برای توجه به جوانب آماری بازی، تاکتیک ها و سر و کله زدن با بودجه نقل و انتقالاتی به کارش آمد
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.