یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

آنتونیو کونته برای رساندن اینتر به اسکودتو 10 قانون وضع کرده است

آنتونیو کونته برای رساندن اینتر به اسکودتو 10 قانون وضع کرده است

آنتونیو کونته، سرمربی ایتالیایی اینتر با وضع 10 قانون به دنبال به موفقیت رساندن تیمش است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گاتزتا دلو اسپورت، آنتونیو کونته به دنبال قهرمان کردن اینتر در سری آ است و برای رساندن تیمش به این عنوان، 10 قانون وضع کرده است:

1. اتحاد رختکن
تیم از هر بازیکنی مهم تر است و همه امور باید بر اساس اهداف تیمی باشد. نشانه ای که به وضوح از مصاحبه های بازیکنان، حتی آنهایی که کمتر استفاده می شوند، قابل درک است.

2. سهم بازیکنان با تجربه
کونته در مصاحبه اش پس از دیدار برابر آتالانتا، از بازیکنی مثل الکساندر کولاروف تعریف و تمجید کرد. در اینتر تعداد بازیکنان باتجربه که قهرمانی های نسبتا زیادی را به دست آورده اند زیاد نیست و در نتیجه جوانترها باید این بازیکنان (کولاروف، ویدال، سانچز) را به عنوان الگو قرار دهند.

3. مقابله با کووید 19
سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا از بازیکنان نراتزوری خواسته تا برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا، ارتباط خود با سایر افراد در خارج از زمین را محدود کنند.

4. آرامش در خانه
کونته بازیکنانش را تشویق کرده تا به منظور سریعتر شدن روند ریکاوری در بین بازی ها، استراحت زیادی داشته باشند. همچنین برای کونته مهم است که بازیکنان از استرس ذهنی دور باشند. او حتی در مورد رابطه جنسی بازیکنانش نیز توصیه هایی به آنها کرده که مدتها قبل در مصاحبه ای به آن اشاره کرده بود.

5. توقف اردوهای قبل از مسابقه
سرمربی سابق یووه و چلسی اردوهای شب قبل از بازی های خانگی اینتر در سن سیرو را متوقف ساخته و هر بازیکن به جای خوابیدن در کمپ آپیانو جنتیله، در خانه خود استراحت می کند. این نشانه اعتماد زیاد کونته به گروه است اما خواسته سرمربی 51 ساله نادیده گرفته نشدن این اعتماد است.

6. پرس در طول بازی
کونته همانگونه که در مصاحبه هایش می گوید، به بازیکنانش دستور داده که باید در عرض حداکثر 6 ثانیه توپ را از حریف پس بگیرند. اگر پس از این 6 ثانیه، توپ هنوز در کنترل حریف باشد، آنگاه بازیکنان باید به موقعیت درست خود به منظور اجرای امور دفاعی بازگردند.

7. رژیم غذایی
کونته توجه ویژه ای به رژیم غذایی بازیکنانش دارد. پینچلا، متخصص تغذیه در باشگاه اینتر، برنامه غذایی متفاوتی را برای هر بازیکن در تیم تحت بررسی قرار داده و همه باید از برنامه های مربوط به خود پیروی کنند.

8. عدم توجه به برنامه بازی ها
تیم باید برای هر مسابقه روی همان بازی تمرکز کند (باید بازی به بازی پیش رفت). کونته علاقه ای به انجام محاسبات طبق تقویم ندارد و هر بازیکنی که 5 کارته و در نتیجه یک بازی محروم شود، بازیکن دیگری جایش را پر خواهد کرد.

9. تجزیه و تحلیل رقبا
برای موفقیت در بازی ها فقط کافی نیست که به فوتبال خود فکر کنید، بلکه باید حریف را نیز مطالعه و آنالیز کنید. این یکی از قوانین کونته است. هر بازیکن باید ویدئو ها را به دقت ببیند تا بتواند وظایفش را به درستی انجام دهد.

10. ممنوعیت اخراج
این واقعیت که اینتر در فصل جاری سری آ تنها یک کارت قرمز دریافت کرده (سنسی در برابر لاتزیو) تصادفی نیست. کونته از بازیکنانش خواسته تا در بازی احتیاط کنند تا از به دردسر افتادن تیم جلوگیری شود. همانگونه که ویدال به دلیل دریاف کارت قرمز مقابل رئال مادرید جریمه شد، اگر بازیکنی در ادامه سری آ کارت قرمز بگیرد جریمه می شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.