پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

آغاز اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بعد از 8 ماه

بازگشت به خانه

بازگشت به خانه

کادر فنی تیم ملی و کشتی‌گیران بعد از یک قرنطینه 24 ساعته در خوابگاه دوچرخه سواری راهی خانه کشتی شدند تا تمرینات خود را در خانه کشتی برگزار کنند.

ایران ورزشی - با اعلام رسمی اتحادیه جهانی برای برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی در سال 2020 اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی استارت خورد تا بعد از حدود یکسال تعطیلی باز هم خانه کشتی با شراط ویژه و البته پیچیده به روی کادر فنی و کشتی‌گیران باز شود. بعد از مسابقات جهانی سال گذشته در نورسلطان قزاقستان بود که خانه کشتی با تصمیم مسئولان فدراسیون مورد بازسازی قرار گرفت. اگر چه بازسازی خانه کشتی چند ماهی بیشتر طول نکشید اما بهره برداری از آن نزدیک به یکسال طول کشید. موقعی که بازسازی خانه کشتی شروع شد، قرار بود بهمن 98 کار بازسازی به اتمام برسد و کشتی‌گیران برای المپیک تمرینات خود را در خانه کشتی شروع کنند اما اتمام بازسازی خانه کشتی با شیوع ویروس کرونا همراه شد. با شیع این ویروس تعطیلی اردوها و تمرینات و همچنین لغو مسابقات مختلف از جمله تعویق یکساله بازی‌های المپیک پیش آمد. به همین دلیل هم کشتی‌گیران و مربیان از خانه کشتی بازسازی شده نتوانستند، استفاده کنند تا این‌که از روز جمعه تیم ملی کشتی آزاد و از روز شنبه هم تیم ملی کشتی فرنگی برای شروع تمرینات وارد خانه کشتی شدند.

کادر فنی تیم ملی و کشتی‌گیران بعد از یک قرنطینه 24 ساعته در خوابگاه دوچرخه سواری راهی خانه کشتی شدند تا تمرینات خود را در خانه کشتی برگزار کنند. یک اردوی خاص و ویژه که با اتفاقات و غریب زیادی روبرو است. به نحوی که شاید نظیر آن‌را تا به حال جامعه کشتی به روی خودش ندیده بود. ورود و خروج به محل تمرین کشتی‌گیران ممنوع است و حتی مسئولان فدراسیون کشتی هم اجازه ورود به خانه کشتی را ندارند.

علاوه براین اسامی که کادر فنی هم برای حضور در این اردو اعلام کرده‌اند، حاشیه ساز شده است. در تیم ملی کشتی‌فرنگی نام سعید عبدولی که تقریبا از قدیمی‌ترین کشتی‌گیران فرنگی‌کار است دیده نمی‌شود. او با تجربه‌ترین فرد تیم ملی بود و اتفاقا محمد بنا هم او را خیلی قبول داشت اما اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر رخ داد و باعث تعطیلی اردوها و تمرینات شد باعث شده تا محمد بنا هم به دنبال کشتی‌گیران جوان و فعال برود. سعید عبدولی آخرین رویدادی که حضور داشته مسابقات جهانی قزاقستان بود. مسابقاتی که در مرحله نیمه نهایی سعید عبدولی با مسابقه‌ای پر انتقاد در مرحله نیمه نهایی از رسیدن به فینال باز ماند. بیش از یکسال از آن مسابقه گذشته و هنوز کسی نمی‌داند سعید در حالی‌که بیش از سی سال سن دارد، در چه شرایطی قرار دارد. سعید اگر به فینال می‌رسید تیم ملی کشتی فرنگی روی سکوی مسابقات جهانی قرار می‌گرفت. در کشتی آزاد هم نفرات دعوت شده از سوی غلام محمدی سر و صدا به پا کرده است. هر چند که از اردوی تیم ملی کشتی آزاد خبر می‌رسد که انتخابی هم در کار خواهد بود.   

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.