پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

علی اکبر طاهری: جانشین تاج نگاه متفاوتی داشته باشد

علی اکبر طاهری: جانشین تاج نگاه متفاوتی داشته باشد

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس می گوید افراد صاحب کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا به جای نگاه فردی باید ساختارمند و تشکیلاتی حرکت کنند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، علی اکبر طاهری درباره عدم میزبانی تیم‌های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و مقدماتی جام جهانی، گفت:

این ناکامی به این بر می‌گردد که تاکنون چقدر در فدراسیون فوتبال ساختارمند کار کرده‌ایم. فوتبال صنعتی است که مسائل درونی و بیرونی دارد و باید در مسائل تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری پایگاهی مؤثر داشته باشیم.
او عنوان کرد:

برای خیلی از مسائل فوتبال‌مان درگیر AFC هستیم و اگر در آنجا ساختارمند عمل می‌کردیم وضعیت‌مان این نبود. اگر افراد به جای اینکه فقط در AFC اسم در کنند، ساختار‌مند کار می‌کردند، الان وضعیت فرق می‌کرد. تصمیمات مهمی چون برگزاری مسابقات و نحوه حضور تیم‌ها و حتی مسائل انضباطی در AFC گرفته می‌شود و باید ما هم در آنجا فعال می‌شدیم تا این اتفاقات رخ ندهد.
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس یادآور شد:

اتفاقاتی که برای میزبانی تیم‌‌های ایرانی رخ داده، خروجی اعمال گذشته است. امیدوارم از این به بعد فدراسیون آنقدر در این شاخه‌ها قوی کار کند که دیگر در AFC قائم به شخص نباشیم و ساختارمند حرکت کنیم. وقتی نگاه ساختارمند و تشکیلاتی نداشته باشیم و عناوین در AFC فردی باشد، قطعاً حاصلی برای سازمان و تشکلات نخواهد داشت. امیدوارم جانشین تاج نگاه سازمان یافته و متفاوتی داشته باشد.
طاهری درباره کار سخت تیم‌ ملی و تیم‌های باشگاهی ایران برای رقابت در خارج از کشور، گفت:

بازیکنان اگر در فضای داخلی بازی کنند خیلی راحت‌تر هستند و این مسئله قابل کتمان نیست. درست است که هواداران در ورزشگاه حضور نخواهند داشت ولی بازی در استادیومِ‌ خودی می‌تواند خیلی بهتر باشد. حالا تصمیم عدم میزبانی ایرانی‌ها گرفته شده و اگر می‌توانیم این تصمیم را تغییر دهیم که باید حتما اقدام کنیم ولی اگر تغییری صورت نخواهد گرفت بهتر است که برای بازیکنان و تیم‌ها روحیه‌سازی کنیم.
او تاکید کرد:

این مسئله خیلی مهم است که در بحث ملی و باشگاهی تیم‌ها با روحیه خوب راهی مسابقات شوند. فکر می‌کنم باید رسانه، فدراسیون و قسمت‌های مرتبط دیگر فضا را به سمتی ببرند که بازیکنان خیلی دلهره و مایوس نشوند. بچه‌های ما بازی‌های خیلی سخت‌تری را در گذشته داشته‌اند و تاریخ این موضوع را نشان داده است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.