سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

نامه وزیر ورزش به بن سلمان و اینفانتینو: نخواهیم پذیرفت مسابقات در بحرین برگزار شود

نامه وزیر ورزش به بن سلمان و اینفانتینو: نخواهیم پذیرفت مسابقات در بحرین برگزار شود

وزارت ورزش و جوانان درخصوص اتفاقات اخیر در مورد عدم میزبانی ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی و همچنین لیگ قهرمانان آسیا، بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در بیانیه وزارت ورزش آمده است:

پس از انتشار شایعه عدم میزبانی ایران برای مسابقات برگشت انتخابی جام جهانی 2022 و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ، وزیر ورزش و جوانان، دکتر سلطانی‌فر، به درخواست فدراسیون فوتبال در تاریخ 19 اسفند سال جاری (سه روز قبل از ابلاغ تصمیم AFC به ایران) دو نامه را به شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینفانتینو رئیس فیفا ارسال کرد و در این دو نامه ضمن اشاره برحق فدراسیون فوتبال ایران در میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 بر حمایت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این رویدادها در ایران تاکید کرد.

این اقدام در راستای نقش حاکمیتی وزارت ورزش و جوانان در حمایت از فوتبال ایران صورت گرفت و چنانچه هر فدراسیونی نیاز به کمک داشته باشد، متولی ورزش کشوربا همکاری دستگاه‌های ذیربط به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

تاکید می شود وظیفه اصلی در ارتباطات بین‌المللی فدراسیون‌ها بر عهده خود آنها است و وزارت ورزش و جوانان صرفا نقش کمک کننده و حمایتی دارد و همیشه سعی کرده به وظیفه حاکمیتی خود و با بهره‌گیری از ظرفیت همه دستگاه‌ها به بهترین نحو عمل کند.

توصیه می‌کنیم با توجه به این نوع تصمیم‌گیری‌های ناعادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، برخی افراد و عناصر به جای سوءاستفاده سیاسی از اقدامی که علیه منافع ایران صورت گرفته که بخشی از پازل فشارهای حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران است، با درک صحیح از این اتفاقات در عوض انتقاد از مقامات ورزش ایران، این فشارها را به طرف خارجی بیاورند و از ظرفیت‌های خود برای دفاع از حقوق ایران استفاده کنند.

در همین راستا و جهت تنویر افکار عمومی 2 نامه مورد اشاره در ادامه منتشر می‌شود. بدیهی است علی‌رغم ابلاغ تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، وزارت ورزش و جوانان در کنار ارکان حاکمیتی و ورزشی دیگر، پشتیبان فدراسیون فوتبال ایران جهت احقاق حقوق خود خواهد بود

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.