چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

مجتبی جباری: پدر یک بازیکن به خاطر پسرش امتیاز تیم را خرید!

مجتبی جباری: پدر یک بازیکن به خاطر پسرش امتیاز تیم را خرید!

جباری بیان کرد پدری که چند پسر دارد امتیاز تیم را خرید که پسرانش در ترکیب ثابت بازی کنند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از میزان، مجتبی جباری درخصوص شرط بندی در فوتبال پایه کشور گفت:

   در چند وقت اخیر قیمت امتیاز تیم‌های پایه گران‌ترشده است وقتی در این باره تحقیق کردم متوجه شدم این مسئله به خاطر شرط‌بندی بوده است. مدرک مستندی نداریم. اما وقتی موضوع اینقدر جدی مطرح می‌شود، حتما واقعیت‌هایی وجود دارد که نباید آن را کتمان کنیم و واقعیت‌ها را بپذریم. این موضوع  جوانان کشورمان را درگیر کرده و اخلاقی نیست.
او افزود:

باید سرمربی تیم‌های پایه را گزینش کنیم و به هرکسی اجازه ندهیم به این بازیکنان نزدیک باشد؛ اگر واقعا بازیکنی درگیر شرط‌‌ بندی باشد در زمین فوتبال بازی واقعی‌اش را ارائه نمی‌دهد بنابراین سرمربی خیلی راحت متوجه می‌شود و  او را کنار می‌گذارد و اجازه نمی‌دهد در تیم حضور داشته باشد.
بازیکن سال‌های نه چندان دور استقلال تاکید کرد:

الان بهترین فرصت برای اصلاح وضعیت تیم‌های پایه است. اصلاکار سختی نیست. جلوی کسانی که نباید در فوتبال پایه سمت داشته باشند را بگیرند و محروم‌شان کنند؛ اگر این کار را نکنیم فوتبال پایه با مشکل روبه رو می‌شود و روند بازیکن‌سازی به مشکل برمی‌خورد. باید کار آموزشی و تحقیقاتی کرد تا این مسائل در فوتبال پایه ما از بین برود.
پیشکسوت تیم استقلال درباره حضور بازیکنان پولی در فوتبال پایه گفت:

چند وقت قبل یکی از بازیکنان که بازی‌اش را دیده بودم را برای بازی به یک تیم معرفی کردم. سرمربی آن تیم اصلا او را قبول نکرد می‌دانید چرا؟ چون به خاطر آشنایی‌اش با من نمی‌توانست هزینه‌ای دریافت کند و مثل سایر بازیکنان هر چقدر دلش می‌خواهد پول دریافت کند. اینکه پدری که چند پسر دارد، امتیاز تیم را بخرد که پسرانش در ترکیب ثابت بازی کنند را اصلا درک نمی‌کنم. هرکسی نباید اجازه خرید امتیاز، تیمداری یا مربیگری داشته باشد. خانواده‌ها باید حساس شوند و جلوی این قضیه را بگیرند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.