شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

گزینه دهان‌پرکن، آنچه استقلال را به کورس رسانه‌ای برمی‌گرداند

گزینه دهان‌پرکن، آنچه استقلال را به کورس رسانه‌ای برمی‌گرداند
فرشاد کاس‌نژاد   @farshadcasnejad
فرشاد کاس‌نژاد @farshadcasnejad خبرنگار

ایران ورزشی: استقلال در بازی سرنوشت‌ساز نقل و انتقالات زمستانی هنوز چهره برنده‌ای ندارد و این می‌تواند در کاراکتر تیمی و چهره‌ رسانه‌ای استقلال در نیم‌فصل دوم تأثیر داشته باشد. خریدهای پرسپولیس و سپاهان، این توقع را از استقلال ایجاد کرده که باید قدمی به سمت قدرت‌ گرفتن بردارد، قدرتی که برای ماندگاری در کورس قهرمانی مورد نیاز است.

شاید حتی مسأله نیاز به یک خرید دهان‌پرکن برای استقلال، فقط فنی نباشد، بلکه تصویر رسانه‌ای استقلال را به تیمی حمله‌ور به جام تبدیل می‌کند و این خود کم‌ اهمیت‌تر از آثار فنی یک خرید دهان‌پرکن نیست.

استقلال فرصت خرید احسان حاجی‌صفی را از دست داد، در حالی‌که امکان این خرید را داشت. حاجی‌صفی به اصفهان و به خانه‌اش - سپاهان- رفت اما استقلال هنوز دنبال حل کردن نیاز خود نیست. زمزمه‌هایی درباره جذب اشکان دژاگه و حتی مسعود شجاعی شنیده می‌شد اما استقلال قدمی در این راه برنداشته و غافلگیری‌اش در مذاکره پنهانی و قرارداد یکباره با آرمان رمضانی است که بعید است گره‌ای از خط حمله استقلال باز کند.

استقلال پس از آنکه علی کریمی را در پایان فصل گذشته از دست داد، خط میانی‌اش از بازیکن صاحب فکر و ایده خالی شد، حتی در حالی‌که علی کریمی خود هافبک خلاق و صاحب ایده محسوب نمی‌شد. علی کریمی اما به بازی استقلال در میانه میدان شخصیت و نظم و هدف می‌داد. مشابه آن نقش با ویژگی‌های متفاوت را به طور مثال اشکان دژاگه نیز می‌تواند برای استقلال بازی کند، اگرچه در دوران پایان فوتبالش باشد اما همچنان هیجان بازی در استقلال حتی برای دژاگه معتبر است.

فارغ از اینها که به سلیقه فرهاد مجیدی و قدرت مالی باشگاه استقلال مربوط است اما نیاز به خرید پرطنطنه را نمی‌توان انکار کرد. فرهاد مجیدی همچنان در مرحله گشت و گذار در نقل و انتقالات است و تصمیمات قاطع و جذابی در خریدها نگرفته، یا هنوز خود را و سبک خریدش و نگاهش به تیم خودش با توجه به رفتن به سمت خریدهای تازه را نشان نداده است. این می‌تواند خود موضوع بحث‌برانگیز در آینده حرفه‌ای مجیدی باشد و درباره خرید آرمان رمضانی نیز به سوژه‌ای برای بحث تبدیل شد.

استقلال باید در نقل و انتقالات نیز بلندپروازی خود را به تصویر بکشد و این البته هرگز به معنای خریدهای پرتعداد یا گزاف نیست، به معنای پذیرفتن چشم ‌بسته توقعات هواداری هم نیست، بلکه به معنای خریدهای هوشمندانه و به ‌صرفه برای رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت است. قرارداد 5/2 ساله مجیدی و پروژه بلندمدت استقلال با مجیدی، با موفقیت در فرصت همین فصل معنا پیدا می‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.