دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

دلایلی که عثمان دمبله با بارسلونا تمدید خواهد کرد

دلایلی که عثمان دمبله با بارسلونا تمدید خواهد کرد

وینگر فرانسوی به احتمال فراوان به زودی قراردادش را با بارسلونا تمدید خواهد کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دیپورتیوو، عثمان دمبله بازیکن 23 ساله بارسلونا در مسابقات امسال روزهای خوبی را در ترکیب آبی و اناری ها سپری می کند و بعد از چهار فصل حضور در بارسلون توانسته تبدیل به مهره ای موثر در این باشگاه شود. او که در سال 2017 و با قراردادی 5 ساله به بارسلونا پیوست، در سال 2022 به پایان قراردادش با تیم اسپانیایی می رسد.

به همین خاطر باشگاه بارسلونا بر سر یک دو راهی قرار گرفته است. آبی و اناری ها یا باید قرارداد این بازیکن را تمدید کنند و یا در تابستان دمبله را به فروش برسانند چون در غیر این صورت بازیکن فرانسوی می تواند به طور رایگان از باشگاه جدا شود و در چنین شرایط سخت اقتصادی هیچ تیمی دوست ندارد بازیکنانش را به شکل رایگان از دست دهد. این در حالی است که دمبله در پایان قراردادش با بارسلونا تازه 24 ساله می شود و هنوز می تواند زمان زیادی در اوج بازی کند.

در حال حاضر مقامات بارسلونا بر این باورند که دمبله حاضر است قراردادش را تمدید کند چرا که بازیکن فرانسوی این روزها شرایط خوبی در تیم دارد و از سوی دیگر بارسا نیز صبورانه 4 سال پای این بازیکن ایستاد تا بالاخره شاهد سطحی از بازی باشد که سران بارسلونا بابتش 105 میلیون یورو به علاوه 40 میلیون بندهای جانبی پرداخت کردند.

دمبله می تواند به دلایل مختلفی مایل به ماندن در بارسا باشد. مهمترین دلیل آن این است که رونالد کومان مربی فعلی بارسلونا علاقه زیادی به بازی او دارد و حتی حاضر شده است سیستم تیم را عوض کرده و آنتوان گریزمان را نیمکت نشین کند تا به دمبله بازی دهد. البته دمبله منتظر است تا پیشنهاد سران بارسا را بشنود و ببیند از نظر اقتصادی نیز ماندن در بارسلونا برایش به صرفه است یا نه.

تمدید قرارداد دمبله برای خوان لاپورتا نیز اهمیت زیادی دارد چرا که این مربی می تواند با خیال راحت به فکر برطرف کردن سایر ضعف های تیم بپردازد. به خصوص که باشگاه در حال حاضر و به خاطر کرونا از نظر مالی شرایط مناسبی ندارد. خود لاپورتا هم قبل از انتخابات بارها گفته بود که به دمبله علاقه دارد و دوست دارد قرارداد این بازیکن را تمدید کند. لاپورتا در مورد این بازیکن گفته بود:

یکی از طرفداران بزرگ دمبله هستم. او یکی از بازیکنانی است که باید سعی کنیم برای سالیان طولانی در بارسا نگه داریم. باید چنین بازیکنان بزرگی را متقاعد کنیم که در تیم بمانند.
دمبله در مسابقات امسال عملکرد خوبی داشته و بالاخره مصدومیت هایش را پشت سر گذاشته است و مقامات بارسلونا به دنبال استفاده از این بازیکن برای سالیان طولانی هستند اما لازمه این اتفاق تمدید قرارداد با این وینگر فرانسوی است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.