سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

ماجدی: باید بهترین برنامه را برای توسعه فوتبال پایه داشته باشیم

ماجدی: باید بهترین برنامه را برای توسعه فوتبال پایه داشته باشیم

رئیس کمیته جوانان گفت: با تغییر رده‌های سنی نوجوانان و جوانان طبق اعلام AFC، باید برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه انجام دهیم تا شاهد روند رو به رشد فوتبال در بخش پایه باشیم.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی، عضو هیئت رئیسه  و رئیس کمیته جوانان در خصوص نشست امروز که در سالن کنفرانس مرکز ملی فوتبال برگزار شد، گفت: کمیته جوانان امروز نشست مشترکی را با مسئولین برگزاری مسابقات فوتبال پایه کشوری، سازمان لیگ، استان تهران و اعضای کمیته جوانان  به منظور بررسی رده‌های سنی تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان برای حضور در مسابقات فوتبال در سال‌های  2022 و 2023 تشکیل داد.

وی گفت: در این نشست همسوسازی سنین مسابقات فوتبال پایه کشور با مسابقات فوتبال  2022  و 2023 و همچنین رقابت‌های آسیایی و جهانی بود که اعضا به بررسی آن پرداختند.

ماجدی در ادامه بیان کرد: با توجه به نامه‌ای که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده، شاهد ایجاد تغییرات سنی برای سال آینده از رده سنی  زیر 12 تا زیر 22 سال کشور هستیم. بر همین اساس امروز جلسه‌ای را تشکیل داده تا بررسی‌های نهایی در این زمینه صورت گیرد تا خروجی آن طی چند روز آینده اعلام شود.

رئیس کمیته جوانان در پایان گفت: از فصل آینده طبق استانداردهای AFC تغییرات لازم را در مسابقات رده‌های سنی باید داشته باشیم. بازی‌های نوجوانان در رده زیر 17 سال و جوانان در رده سنی زیر 20 سال برگزار خواهد شد.بر همین اساس سعی ما بر این است که با ارائه برنامه‌ای مدون و دقیق، پس از بررسی یک طراحی و برنامه‌ریزی در راستای رشد و توسعه هر چه بیشتر فوتبال در بخش پایه داشته باشیم.

این نشست با حضور میرشاد ماجدی، رضا عبدی، پاک ضمیر، حسینی، یوسف جعفری، علی میرغفاری و سمیه دهقانیان برگزار شد.

همچنین مسعود مقیم نیز به صورت آنلاین در این نشست شرکت کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.