دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

رمضانی یک خرید سهل و ممتنع

ماجراجویی تازه آرمان

ماجراجویی تازه آرمان
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

آرمان رمضانی شاید عجیب‌ترین انتقال بین استقلال و پرسپولیس باشد. همیشه انتقال بازیکن از استقلال به پرسپولیس با حواشی و اتفاقات زیادی همراه بود

ایران ورزشی/ آرمان رمضانی شاید عجیب‌ترین انتقال بین استقلال و پرسپولیس باشد. همیشه انتقال بازیکن از استقلال به پرسپولیس با حواشی و اتفاقات زیادی همراه بود. شاید در سال‌هایی انتقال بازیکنانی چون فرزاد حاتمی یا داود سیدعباسی و میثم بائو که سابقه بازی در هر دو تیم را داشتند و در میان آن به تیم سومی رفتند و از آنجا به استقلال یا پرسپولیس رفتند، کمترین چالش‌ها را ایجاد کرده اما به هر حال انتقال مستقیم همیشه با حاشیه‌هایی همراه بوده به ویژه در چند سال اخیر که اختلاف میان استقلال و پرسپولیس به اوج خودش رسیده و سطح بالایی از حساسیت میان هواداران دو تیم موجب شده تا کمتر کسی به فکر چنین ماجراجویی‌هایی بیفتد. با این حال به نظر می‌رسد حکمرانی کرونا بر دنیا و دور کردن تماشاگران از ورزشگاه‌ها موجب شده تا برخی چنین ماجراجویی‌هایی را به جان بخرند. از جمله محمد نادری که در ابتدای فصل مستقیم از پرسپولیس به استقلال آمد و حالا آرمان رمضانی که دومین بازیکنی است که در یک فصل از پرسپولیس به استقلال می‌آید. در این میان وضعیت رمضانی نسبت به نادری هم متفاوت‌تر است. محمد نادری یکی از بازیکنان خوب پرسپولیس بود و آمدنش به استقلال می‌توانست موضوع خوبی برای کل‌‎کل هواداران دو تیم باشد اما آرمان رمضانی در شرایطی به استقلال آمد که در پرسپولیس ناکام بود. آن هم در نیم فصلی که پرسپولیسی‌ها بیش از هر وقتی به مهاجم نیاز داشتند و محرومیت آل‌کثیر این فرصت را در اختیار دیگران قرار داده بود تا خودی نشان دهند اما آرمان رمضانی قدبلند از این فرصت نتوانست استفاده کند تا حضور او در پرسپولیس با خاطرات خوبی برای هواداران همراه نباشد اما در اتفاقی عجیب و در حالی که رقیب سنتی پرسپولیس سه مهاجم تراز اول دارد، آرمان رمضانی از پرسپولیس به استقلال رفت. برای همین موقعیت انتقال او از پرسپولیس به استقلال به شدت متفاوت از سایر نقل و انتقال‌‌هایی است که در این سال‌ها رخ داده. یک بازیکن متوسط از پرسپولیس به استقلالی رفته که در آن پست نیاز چندانی به او ندارد.
تنها چیزی که می‌تواند شرایط این انتقال را متفاوت کند، درخشش احتمالی رمضانی در این پست است. شانس رسیدن بازی به او در حضور دیاباته، مطهری و قائدی بسیار کم است اما آنطور که فراز کمالوند گفته کادر‌فنی او را با نگاهی دقیق و فنی خریده است. شاید یکی از دلایل حضور او در استقلال استفاده از ضربه‌های سر او در دقایق پایانی باشد. به هر حال بارها رخ داده که بازی استقلال به بن‌بست خورده و شاید در چنین مواقعی مهاجمی قدبلند که بتواند ارسال‌های بلند را به تور بچسباند برای هر تیمی مفید باشد. به ویژه برای فوتبالی ایرانی که به کشیدن زیر توپ در مواقع حساس و تحت فشار علاقه دارد. برای همین احتمالاً آرمان رمضانی یک مهاجم تعویضی برای استقلال است که شاید بتواند در بسیاری از مواقع گره از کار این تیم باز کند. تنها چیزی که می‌تواند انتقال رمضانی به استقلال را جذاب کند، گلزنی او با پیراهن آبی است؛ اینکه مهاجمی که در پرسپولیس نتوانست خودی نشان دهد در پیراهن رقیب به بازیکن امتیازآوری تبدیل شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.