چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

برنامه‌های پنهان برای تقویت آبی‌ها

ابراهیمی بیاید شجاعیان برود

ابراهیمی بیاید شجاعیان برود

استقلال تاکنون اقدام به جذب سعید مهری و آرمان رمضانی کرده است. بازیکنانی که از نظر فنی بعید است تحول آنچنانی در ترکیب این تیم ایجاد کنند. در واقع باشگاه استقلال تاکنون نتوانسته خرید جذابی داشته باشد و اگر انتقال امین قاسمی‌نژاد قطعی شود تا حدی باشگاه به اهداف خود در نیم‌فصل نزدیک خواهد شد و تا حدی می‌تواند به واسطه نقل و انتقالات نیم‌فصل خود را شانه به شانه پرسپولیس ببیند؛ تیمی که با جذب ترابی و مغانلو تحولات بزرگی در خط آتش خود ایجاد کرده است.

ایران ورزشی/ استقلال تاکنون اقدام به جذب سعید مهری و آرمان رمضانی کرده است. بازیکنانی که از نظر فنی بعید است تحول آنچنانی در ترکیب این تیم ایجاد کنند. در واقع باشگاه استقلال تاکنون نتوانسته خرید جذابی داشته باشد و اگر انتقال امین قاسمی‌نژاد قطعی شود تا حدی باشگاه به اهداف خود در نیم‌فصل نزدیک خواهد شد و تا حدی می‌تواند به واسطه نقل و انتقالات نیم‌فصل خود را شانه به شانه پرسپولیس ببیند؛ تیمی که با جذب ترابی و مغانلو تحولات بزرگی در خط آتش خود ایجاد کرده است.
در حقیقت استقلال اگر می‌خواهد سرنوشت خود در لیگ بیستم را تغییر دهد باید به این سمت حرکت کند و لااقل بازیکنانی را به خدمت بگیرد که توان ایجاد تحول در تاکتیک تیمی استقلال را داشته باشند.
امین قاسمی‌نژاد بازیکنی است که به رغم قرار داشتن در سنین پایانی دوران فوتبال خود می‌تواند تا حد زیادی نیاز استقلال را در خط حمله تأمین کند. قاسمی‌نژاد با اینکه به دوران بازنشستگی نزدیک شده اما آنقدر انگیزه دارد که برای استقلال در خط حمله بازیکنی مؤثر باشد و لااقل یک فصل و نیم دیگر بدرخشد.
با این حال تردیدی نیست که باشگاه استقلال باید همچنان در مسیر تقویت تیم خود قدم بردارد. بخصوص تقویت خط میانی که در روزهای اخیر اغلب کارشناسان متفق‌القول گفته‌اند نیاز به جذب بازیکن جدید دارد. شاید به همین دلیل بود که یارگیران باشگاه استقلال به دنبال جذب اشکان دژاگه بودند تا این بازیکن به خدمت گرفته شود؛ هدفی که به سرانجام نرسید و رسول خطیبی طی مصاحبه‌ای حمایتی اعلام کرد که به حضور این بازیکن در تیمش نیاز دارد.
بعد از منتفی شدن سریع حضور دژاگه در استقلال زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال بازگرداندن امید ابراهیمی شنیده می‌شود. حتی برخی منابع خبری به نقل از قطری‌ها مدعی شدند که نام امید ابراهیمی قرار است به لیست آسیایی استقلال اضافه شود. بدون شک اگر ابراهیمی جذب شود، عیار خط میانی استقلال بالاتر خواهد رفت.
ابراهیمی بازیکنی است که با وجود اینکه پست تخصصی‌اش هافبک دفاعی است اما روی ارسال ضربات کاشته تبحر بالایی دارد و از آن دسته بازیکنانی است که خوب به خط حمله اضافه می‌شود. در واقع ابراهیمی قابلیت دارد که تا حد زیادی فقدان یک هافبک پرتحرک را در خط میانی استقلال پر کند.
او پیش‌تر که در استقلال بازی می‌کرد به خوبی در این پست کلیدی جولان می‌داد و استقلال بعد از جدایی او با اینکه مسعود ریگی را برای این پست جذب کرد اما هرگز بازیکنی با کیفیت او را به خود ندید.
حالا زمزمه بازگشت امید ابراهیمی تا حدی استقلال را به آن خط هافبکی که مد نظر کارشناسان است نزدیک خواهد کرد اما سؤال این است که اگر همزمان قاسمی‌نژاد هم جذب شود و مذاکرات با ابراهیمی به نتیجه برسد، چه کسی از استقلال جدا خواهد شد؟
در روزهای اخیر نام‌های متعددی مطرح شده است. از محمد دانشگر و فرشید باقری گرفته تا میثم تیموری اما جدید‌ترین نامی که برای خروج از لیست استقلال مطرح شده، نام داریوش شجاعیان است. بازیکنی که دائماً در حال مصدومیت است و نتوانسته کمک قابل توجهی برای استقلال باشد.
فرهاد مجیدی برای کنار گذاشتن شجاعیان به شرط جذب یک هافبک توانمند و در خدمت تیم چراغ سبز نشان داده اما شجاعیان اولویت خروج از لیست نیست و در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن اگر استقلال به اهداف نقل و انتقالاتی خود برسد، شجاعیان نیز از لیست کنار خواهد رفت تا استقلال برای اضافه کردن نام امید ابراهیمی نیز مشکلی نداشته باشد.
به هر حال باید توجه داشت که جذب ابراهیمی تا چه اندازه از لحاظ مالی برای باشگاه استقلال دردسرساز هم خواهد بود. باشگاهی که برای حضور قاسمی‌نژاد بارها اعلام کرده محدودیت مالی دارد برای جذب ابراهیمی باید پول بیشتری هزینه کند. شاید اعضای هیأت مدیره استقلال که روی جذب قاسمی‌نژاد وسواس نشان می‌دهند و نمی‌خواهند هزینه اضافه داشته باشند، بودجه خود را برای جذب ابراهیمی حفظ کرده باشند؟!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.