چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

لبران جیمز به یکی از مالکین باشگاه لیورپول تبدیل شد

لبران جیمز به یکی از مالکین باشگاه لیورپول تبدیل شد

ستاره دنیای بسکتبال به یکی از مالکین باشگاه لیورپول تبدیل شد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، لبران جیمز ستاره دنیای بسکتبال و تیم لس آنجلس لیکرز با خرید بخشی از سهام شرکت FSG تبدیل به یکی از مالکین باشگاه لیورپول و همچنین رد ساکز شد. این ستاره که پیش از این دو درصد از سهام قرمزها را در اختیار داشت، با خرید سهام FSG که سهامدار عمده باشگاه لیورپول است، سهم خود در این تیم انگلیسی را بسیار بیشتر از قبل کرد.

ستاره 36 ساله دنیای بسکتبال از سال 2011 با FSG همکاری دارد و یکی از هواداران متعصب لیورپول به شمار می رود. بنابر گزارشات منتشر شده، جان هنری مالک FSG بر مسند ریاست این شرکت باقی خواهد ماند و تام ورنر نیز همچنان بیشترین سهام دار این باشگاه است. FSG  به تازگی بخشی از دارایی های خود را نیز به ارزش 750 میلیون دلار به رد برد کپیتال فروخته بود تا این شرکت تبدیل به سومین سهام دار عمده FSG شود.

بنا به آمارهای فوربس، انتظار می رود جیمز در سال 2021 از محل دستمزدها و سرمایه گذاری های خود در آمدی 95.4 میلیون دلاری داشته باشد که تنها 31.4 میلیون دلار آن را از باشگاه لیکرز می گیرد. این در حالی است که قرار بود درآمد این ستاره در فصل جاری 39.2 میلیون دلار باشد که به خاطر شیوع ویروس کرونا حاضر شد از بخشی از دستمزد خود چشم پوشی کند.

فروش این سهام ها از سوی FSG به عنوان طرح توسعه این شرکت اعلام شده است و امکان دارد بخشی از این پول ها صرف تقویت باشگاه لیورپول و ردساکز شود. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.