یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

کووید ۱۹ رقابت‌های قهرمانی بسکتبال با ویلچر جوانان جهان را به تعویق انداخت

کووید ۱۹ رقابت‌های قهرمانی بسکتبال با ویلچر جوانان جهان را به تعویق انداخت

رقابت‌های قهرمانی جهان جوانان مردان زیر ۲۳ سال بسکتبال با ویلچر ۲۰۲۱، به دلیل پاندمی کووید ۱۹ به سال ۲۰۲۲ موکول شد.

فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان، از تصمیم فدراسیون بین‌المللی بسکتبال با ویلچر (IWBF) برای تغییر زمان برگزاری هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان ۲۰۲۱ جهان به دلیل پاندمی کرونا خبر داد.

بر اساس اعلام IWBF زمان جدید در نظر گرفته شده برای برگزاری این رویداد بین نیمه دوم ماه می و نیمه اول ژوئن ۲۰۲۲ در چیبا خواهد بود و ژاپن اولین کشور آسیایی است که میزبانی این رقابت‌ها بر عهده دارد.

بعد از اینکه در ژانویه سال ۲۰۲۰ امتیاز میزبانی این مسابقات به ژاپن اهدا شد، چیبا خود را برای برپایی رقابت ها در سال ۲۰۲۱ آماده کرد اما با شیوع ویروس کرونا و تعویق بازی های پارالمپیک توکیو، IWBF نیز تصمیم به انتقال زمان برگزاری این رقابت ها ابتدا به دسامبر ۲۰۲۱ و سپس به سال ۲۰۲۲ گرفت.

رئیس کمیته مسابقات IWBF عنوان کرد: «باتوجه به چالش کووید ۱۹ و شرایطی که جهان به واسطه پاندومی کرونا با آن رو به رو است، تغییر زمان برگزاری این رقابت ها لازم بود و ما با این تغییر، خواستیم که اطمینان حاصل کنیم کشورها می توانند در این مسابقات شرکت کنند.»

بر اساس قوانین IWBF، برای حضور قانونی در این رقابت ها، بازیکنان مرد باید متولدین اول ژوئن سال ۱۹۹۹ یا بعد از آن باشند. سیاست فدراسیون بین المللی بسکتبال با ویلچر بر این است که بازیکنانی که برای حضور در این مسابقات در سال ۲۰۲۱ مجوز داشته اند به واسطه تغییر زمان مجدد، فرصت حضور در این رقابت ها را از دست ندهند.

اولین دوره این مسابقات در سال ۱۹۹۷ برگزار شد و از آن زمان، رقابت ها هر ۴ سال یک بار با حضور ۱۲ کشور برپا می شود. تورنتو کانادا میزبان دور قبلی در سال ۲۰۱۷ بود و تیم انگلستان عنوان قهرمانی آن را کسب کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.