یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

تیم جنوبی اعلام آمادگی کرد اما نیامد

لیگ بسکتبال بدون پترو؟

لیگ بسکتبال بدون پترو؟

رئیس فدراسیون بسکتبال پس از انتشار خبر بازگشت پتروشیمی در رسانه‌ها اعلام کرد که به طور شفاهی با مسئولان این تیم صحبت کرده و این خبر را تایید کرد. با این حال روز گذشته اعلام کرد که بعید است جنوبی‌ها به لیگ برتر برسند.

ایران ورزشی - فدراسیون در حالی قرار است جلسه نهایی هماهنگی لیگ برتر را صبح سه شنبه برگزار کند که هنوز تکلیف برخی تیم‌ها از جمله پتروشیمی به هیچ وجه مشخص نیست. تیمی که تا ماه‌ها اینطور نشان داد که قصدی برای آمدن ندارد اما اوایل مهر بود که خبری مبنی بر اعلام آمادگی مسئولان این تیم شنیده شد. خبری که هوادران را هفته‌ها منتظر نگه داشت تا بلکه تکمیل‌تر شود و ببینند که پترو حتی با نفرات و مربیان بومی و تیمی ضعیف بسته می‌شود و به لیگ می‌رسد. اتفاقی که در فاصله یک روز مانده به جلسه نهایی لیگ برتر بسکتبال نیفتاده و بعید هم هست که بیفتد.

رئیس فدراسیون بسکتبال پس از انتشار خبر بازگشت پتروشیمی در رسانه‌ها اعلام کرد که به طور شفاهی با مسئولان این تیم صحبت کرده و این خبر را تایید کرد. با این حال روز گذشته اعلام کرد که بعید است جنوبی‌ها به لیگ برتر برسند. طباطبایی درباره وضعیت پتروشیمی گفت:« لازمه حضور در لیگ برتر اعلام رسمی به فدراسیون است در حالی که تا به امروز نامه‌ای در این زمینه و در رابطه با وضعیت پتروشیمی به دستمان نرسیده است. با توجه به فاصله باقی مانده تا زمان برگزاری نشست هماهنگی لیگ برتر (سه شنبه) و عدم اعلام آمادگی رسمی پتروشیمی، بعید است که این تیم در مسابقات شرکت کند. به احتمال خیلی زیاد لیگ را با همان ۱۶ تیم برگزار می‌کنیم

از طرف دیگر اینطور شنیده می‌شود که تغییرات رخ داده در این باشگاه و در مجموع مسئولان بالادستی این باشگاه ورزشی، به شرایط پیش آمده برای این باشگاه بی ارتباط نیست. کما اینکه در تنیس روی میز هم پتروشیمی به عنوان بهترین تیم و قهرمان بلامنازع سال‌های اخیر این لیگ ورزشی در دوره آتی حضور نخواهد داشت و از مسابقات کناره‌گیری کرده است.

همچنین شنیده می‌شود مجموعه‌های ورزشی تحت اختیار باشگاه پتروشیمی هم به چند شرکت خدماتی در ماهشهر واگذار شده و دیگر تحت مالکیت کامل این باشگاه قرار ندارد. اتفاقی باز هم یک قدم دیگر این باشگاه را به حضور در لیگ بسکتبال و لیگ‌های دیگری که از آن‌ها کناره گیری کرده دور می‌کند. چرا که مشخص است مسئولان ماهشهری فعلا قصدی برای هزینه کردن در ورزش ندارند و حالا با واگذاری این سالن‌ها، باید برای ابتدایی ترین چیزها یعنی تمرین و مسابقه هم اجازه پرداخت کنند.

جلسه نهایی هماهنگی لیگ برتر بسکتبال صبح فردا با حضور نمایندگان تیم‌های داوطلب برگزار و تصمیمات نهایی درباره این رقابت‌ها گرفته می‌شود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.