دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

بازگشت شیجیاژوانگ مقابل دالیان

قطبی مچ بنیتز را خواباند

قطبی مچ بنیتز را خواباند

تیم شیجیاژوانگ با سرمربیگری افشین قطبی مقابل تیم دالیان پرو قرار گرفت که هدایت این را رافائل بنیتز، سرمربی پیشین رئال مادرید و لیورپول برعهده دارد.

ایران ورزشی: در چارچوب بازی‌های دور رفت مرحله نخست پلی‌آف سوپر لیگ چین که سرنوشت رده‌های نهم تا شانزدهم جدول این مسابقات را تعیین خواهد کرد، تیم شیجیاژوانگ با سرمربیگری افشین قطبی مقابل تیم دالیان پرو قرار گرفت که هدایت این را رافائل بنیتز، سرمربی پیشین رئال مادرید و لیورپول برعهده دارد. این بازی در شهر دالیان برگزار شد و نکته عجیب حضور هواداران در بخشی از سکوهای استادیوم بود.

دالیان که در دور اول و گروه A سوپر لیگ چین جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده بود، در این بازی از امتیاز میزبانی بهره می‌برد و سعی در کسب پیروزی داشت که موفق به گلزنی در لحظات ابتدایی شد. شاگردان رافا بنیتز در دقیقه ۱۱ حمله سریعی از جناح چپ زمین ایجاد کردند که پاس در عمق سام لارسن را سون گووِن با شوت محکم از داخل محوطه جریمه زد تا گل اول دالیان پرو مقابل شیجیاژوانگ به ثمر برسد.
در ادامه شاگردان قطبی بازی را در دست گرفته و به دنبال جبران گل تساوی بودند که توانستند در دقیقه ۳۱ روی توپ ارسالی از ضربه ایستگاهی جناح چپ زمین توسط شاو پولیانگ و ضربه سر استوپیلا سونزو به زیر طاق دروازه به گل اول مقابل دالیان پرو دست پیدا کنند. شیجیاژوانگ که به دنبال جبران ناکامی چهار مسابقه اخیرش در کسب پیروزی بود و سعی داشت به روند یک تساوی و سه باخت متوالی‌اش پایان بدهد، در نیمه دوم نمایش هجومی در دستور کار قرار داد و موفق شد دروازه شاگردان بنیتز را برای دومین بار باز کند.
در دقیقه ۸۱ ماتئوس برزیلی پاس پولیانگ را در میانه زمین گرفت و در ادامه با شوت روی پای تماشایی از پشت محوطه جریمه گل دوم را مقابل دالیان پرو به ثمر رساند تا شاگردان قطبی پیش بیفتند.
تلاش شاگردان بنیتز در لحظات پایانی مسابقه برای فرار از شکست خانگی بی‌نتیجه بود تا مردان افشین قطبی با کامبک شگفت‌انگیز و برتری دو بر یک مقابل دالیان پرو به استقبال بازی برگشت بروند و امیدوار به صعود به مرحله دوم پلی‌آف و بقا در سوپر لیگ چین شوند. قطبی این فصل که تیمش به تازگی مجوز حضور در لیگ حرفه‌ای را به دست آورده، با شیجیاژوانگ نتایج خوبی کسب کرده و همه را شگفت‌زده کرده. موضوعی که در چین هم به چشم آمده و همه از قطبی و تیمش به نیکی یاد می‌کنند. اتفاقی که می‌تواند موفقیت بزرگی برای این مربی ایرانی در شرق آسیا و یکی از مهم‌ترین لیگ‌های قاره باشد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.