جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

امیر حاج رضایی: مقایسه وضعیت فعلی تیم ملی با دوران کی‌ روش منصفانه نیست

امیر حاج رضایی: مقایسه وضعیت فعلی تیم ملی با دوران کی‌ روش منصفانه نیست

امیر حاج رضایی کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است که به هیچ عنوان نباید وضعیت الان تیم ملی را با دوران کارلوس کی‌ روش مقایسه کرد.

به گزارش ایران ورزشی، امیر حاج رضایی در خصوص دیدار دوستانه تیم‌ های ایران و سوریه و برتری سه بر صفر تیم کشورمان در این مسابقه به ایرنا گفت:

شما وقتی می‌خواهید در رسانه خود یک خبر و مصاحبه را منتشر کنید چندین بار آن را می خوانید و ویرایش می‌کنید. در مورد تیم ملی هم واقعیت همین است، این تیم باید چندین بازی دوستانه انجام بدهد تا به آنچه ایده‌آل سرمربی است، برسد.
حاج رضایی ادامه داد:

تیم ملی مدت‌ها بود که بازی انجام نداده بود و اسکوچیچ هم تازه آمده و میراث شوم گذشته را به دوش می‌کشد. طبیعی است که تیم ملی هماهنگ نباشد من دیدم که برخی افراد تیم اسکوچیچ را با تیم ‌کی‌روش مقایسه می کنند در حالی که چنین مقایسه‌ای به هیچ عنوان نباید انجام شود.
کارشناس فوتبال کشورمان افزود:

کی‌ روش ۸ سال سرمربی تیم ملی بود و زمانی مسوولیت را برعهده داشت که خبری از کرونا نبود و تیم ملی هم این همه لژیونر نداشت. پس مقایسه دوره کی‌ روش و اسکوچیچ اصلا منصفانه نیست ضمن اینکه با یک بازی آن هم بعد از مدت‌ ها نمی‌ توان اسکوچیچ و تیم ملی را قضاوت کرد.
حاج رضایی افزود:

بازی‌های دوستانه برای این است که شما بتوانید نقاط کور و ابهامات تیم‌تان را برطرف کنید. همه ما می دانیم که فهرست نهایی یا بازیکنان اصلی تیم ملی چه کسانی هستند. در این بازی‌های دوستانه باید بیشتر به بازیکنانی میدان داده شود که بتوانند خودشان را به تیم اصلی برساند. ما نیاز داریم تا بیشتر از این بازی دوستانه داشته باشیم.


حاج رضایی در واکنش به این مساله که خیلی ها معتقد هستند تیم ملی بیشتر از اینکه تاکتیک داشته باشد وابسته به ستاره هایش است، گفت:

ما ۸۵ میلیون نفر جمعیت داریم و به تعداد جمعیت کشورمان کارشناس فوتبال!
کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی می‌ تواند به دور بعدی انتخابی جام جهانی صعود کند آن هم در شرایطی که ادامه بازی‌زهای دور اول قرار است در کشور بحرین به صورت متمرکز برگزار شود؛ تاکید کرد:

بالاخره اتفاقی است که رخ داده و البته راهی بسیار دشوار برای تیم ملی است. ما نباید بذر ناامیدی را در جامعه بکاریم و نباید هم با شعارهای خود امید واهی بدهیم بلکه باید واقع بین باشیم.
حاج رضایی عنوان کرد:

بازی کردن در بحرین بخشی از میراث مدیران گذشته است که ظاهراً در فوتبال ایران مسوولیت داشتند و به فوتبال ملی ما آسیب زدند. سوال من اینجاست که اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است کشور ما از نظر فنی و زیرساختی نمی توانست میزبان باشد چرا بازی‌ها را در یک کشور غیر عربی و کشور ثالث برگزار نکرد؟ مگر در اروپا نمی‌بینیم که مثلاً بازی چلسی و پورتو را قرار است در اسپانیا برگزار کنند.
حاج رضایی ادامه داد:

این مساله نشان می دهد که آقایانی که ۱۵ سال بر فوتبال ایران و مدیریت آن تکیه زدند چقدر ضعیف بودند و چه ضربه بزرگی به ما وارد کردند. وقتی مدیران ناکارآمد سکان‌دار فوتبال باشند این چنین اتفاقات برای فوتبال ملی ما رخ می دهد و آسیب خودش را نشان می‌دهد. بازی کردن در دمای ۴۰ درجه بحرین کار بسیار دشواری است، ضمن اینکه آنها غیر از مسائل فوتبالی در مسائل دیگر هم با ما مشکل دارند و این کار را سخت‌تر و سخت‌تر می‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.