پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

دشمن فرهاد مجیدی نیستم

شاهرخ بیانی: اگر عاشق استقلال نبودم در پرسپولیس می ماندم

شاهرخ بیانی: اگر عاشق استقلال نبودم در پرسپولیس می ماندم

پیشکسوت استقلال درخصوص علاقه اش به این تیم صحبت هایی را بیان کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبالی؛ شاهرخ بیانی گفت:

همیشه حرف‌هایم را بدون کم و کاست و رودربایستی بر زبان می‌آورم. اگر مشکل یا نقدی داشته باشم آن را بسیار محترمانه ولی بدون پرده‌پوشی بیان می‌کنم اما هرگز به کسی بی‌احترامی نمی‌کنم. در مورد مصاحبه اخیر هم که بازتاب زیادی پیدا کرد باید بگویم حرف‌هایم به نوعی برای برخی افراد سوء تفاهم ایجاد کرده است. من به هیچ عنوان با وزیر ورزش مشکل ندارم و بدخواه مدیران کنونی باشگاه استقلال هم نیستم. اگر انتقادی داشته باشم، آن را بیان می‌کنم ولی تحت هیچ شرایطی از شکست خوردن استقلال خوشحال نمی‌شوم.
وی اضافه کرد:

اواسط دهه ۶۰ اتفاقاتی رخ داد که مرا به سمت حضور در پرسپولیس سوق داد ولی در همان زمان نیز همه بازیکنان وقت استقلال می‌دانستند من عاشق پیراهن آبی هستم. سرانجام هم خودتان دیدید سال ۶۸ مجدداً به استقلال برگشتم. اگر دنبال پول یا شهرت بیشتر بودم، قطعاً به استقلال برنمی‌گشتم ولی دوباره استقلالی شدم و قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را همراه با این تیم جشن گرفتم.
شاهرخ بیانی در ادامه گفت:

در اواخر دهه ۶۰ هنگامی که من بازیکن استقلال بودم، مرحوم ناصر حجازی هدایت محمدان بنگلادش را برعهده داشت. ایشان با من تماس گرفت و پیشنهاد داد که در جام باشگاه‌های آسیا پیراهن این تیم را بر تن کنم و در ازای یک قرارداد کوتاه مدت مبلغ ۳۵ هزار دلار بگیرم. این پول در آن زمان فوق‌العاده زیاد بود و می‌توانست زندگی هر فوتبالیستی را متحول کند ولی با وجود رابطه بسیار گرمی که با ناصرخان باشم، به حرمت استقلال حاضر نشدم ایران را ترک کنم. در آن مقطع رقمی که از استقلال می‌گرفتم فوق‌العاده کمتر از مبلغی بود که بنگلادشی ها پیشنهاد داده بودند. در واقع می‌توانم بگویم همه ما به نوعی مجانی بازی می‌کردیم چون دستمزد فوق‌العاده کمی می‌گرفتیم.
این پیشکسوت استقلال افزود:

نزدیک به ۳۰ سال است که این حرف را نزده‌ام و به هیچ عنوان هم نمی‌خواهم سر تیم محبوبم کوچک‌ترین منتی باشد ولی مدیران قدیمی باشگاه استقلال خودشان شاهد هستند در مقطعی من از جیب خودم پول گذاشتم و برای استقلال پیراهن خریدم. البته مبلغ مورد نظر چند وقت بعد به من پرداخت شد ولی این را گفتم تا هواداران بدانند شاهرخ بیانی هم در مقطعی از جیب خودش برای استقلال مایه گذاشته است.
شاهرخ بیانی در ادامه گفت:

اصل حرف‌های من که از آن سوء برداشت شده در واقع به شکل رفتار و حرفه‌ای‌گری بازیکنان استقلال بازمی گردد. منظورم اصلاً مدیران باشگاه یا وزارت ورزش نیست بلکه معتقدم بازیکنی که با استقلال قرارداد چند میلیاردی منعقد می‌کند، باید تفکر حرفه‌ای هم داشته باشد. فوتبالیستی که از استقلال چنین دستمزد گزافی می‌گیرد، باید مراقب رفتارش باشد و در روزهای اپیدمی کرونا رفت‌وآمدهای خود را به شدت محدود کند چون کوچک‌ترین بی احتیاطی توسط یک نفر می‌تواند برای کل مجموعه دردسر درست کند. بازیکنان استقلال باید فوق‌العاده مراقب باشند و رفت‌وآمدها و مهمانی‌های خود را به شدت محدود کنند چون ابتلای یک نفر در آستانه لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند کل استقلال را دچار بحران کند. مدیریت باشگاه باید در این زمینه بسیار منضبط و سخت‌گیرانه عمل کند دقیقاً مانند همان شیوه‌ای که محرم نویدکیا به کار بست و به بازیکنان خود اعلام کرد هر کس کرونا بگیرد به اندازه ۱۰ درصد از کل مبلغ قراردادش جریمه می‌شود. اعتبار نام استقلال فوق‌العاده زیاد است و هیچ بازیکنی نباید با بی‌احتیاطی خود به آن خدشه وارد کند.
وی درباره شایعه دشمنی ‌اش با سرمربی استقلال نیز گفت:

اینکه در تهران شایعه شده من با فرهاد مجیدی دشمنی دارم و نمی‌خواهم موفقیت او را ببینم تحت هیچ شرایطی صحت ندارد. آرشیو مصاحبه‌های هم موجود است و خودتان می‌توانید شهادت بدهید هر کسی سرمربی استقلال بود مورد حمایت من واقع شده است. البته اگر مشکلاتی دیده‌ام آن را بسیار صریح و با لحن کاملاً محترمانه ای بیان کرده‌ام. واکنش‌های من در فضای مجازی پس از پیروزی‌هایی که استقلال در اسفند ماه با فرهاد مجیدی کسب کرد، کاملاً نشان می‌دهد  شاهرخ بیانی اصلاً کوچک‌ترین دشمنی با فرهاد نمی‌کند. من به دنبال اینکه جای کسی را در استقلال بگیرم، نیستم و برای فرهاد مجیدی نه تنها در لیگ برتر و جام حذفی، بلکه در لیگ قهرمانان آسیا نیز آرزوی موفقیت می‌کنم چون موفق شدن او یعنی سربلندی استقلال.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.