یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

الکس فرگوسن: دل پیرو، بازیکنی است که علاقه داشتم مربی او باشم

الکس فرگوسن: دل پیرو، بازیکنی است که علاقه داشتم مربی او باشم

الکس فرگوسن فاش کرد به دنبال ساخت تیم خود حول الساندرو دل پیرو بوده است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از توتو یووه، الکس فرگوسن از الساندرو دل پیرو اسطوره یوونتوس به عنوان بازیکنی نام برد که در موارد متعددی خواستار به خدمت گیری اش بوده است.
مربی اسبق شیاطین سرخ که برای مدتی طولانی مسئولیت مربیگری این باشگاه بزرگ انگلیسی را بر عهده داشت، اعتراف می کند در دوره ای برنامه اش ساخت تمام تیم حول الساندرو دل پیرو بوده است.

الکس فرگوسن در مورد الساندرو دل پیرو می گوید:

دل پیرو تنها کسی است که من حسرت او را می خورم. پس از یک مسابقه در لیگ قهرمانان اروپا بین منچستر و یوونتوس که او در آن بازی دفاع ما را دیوانه کرده بود، رایان گیگز و گری نویل به من مراجعه کردند و از من خواستند او را به هر قیمتی بخرم، زیرا شخصی مثل او باعث می شد ما همه ی افتخارات ممکن را کسب کنیم. بنابراین با مدیریت یوونتوس و نماینده این پسر تماس گرفتم. او حتی قبل از گوش دادن به پیشنهاد من گفت برای منچستر یونایتد احترام قائلم اما یوونتوس بهترین تیم برای من است و نمی توانم به لباس این تیم خیانت کنم. بسیار برای من ناراحت کننده بود، چون هرگز شخص دیگری را مثل او، یک قهرمان واقعی در داخل و خارج از زمین ندیده ام.  همچنین پس از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی دوباره از او دعوت کردم، در آن زمان رئال مادرید نیز خواستار جذب او بود و با توجه به شرایط یوونتوس در آن زمان تصور می کردم در نهایت به تیم ما یا رئال مادرید خواهد پیوست. بنابراین من مستقیماً با دل پیرو تماس گرفتم و گفتم: "الکس، دوست دارم تو را در یونایتد داشته باشم. شما ستاره تیم خواهید بود و با هم همه چیز را خواهیم برد. به درخواست رئال مادرید جواب منفی بدهید و به اینجا بیایید.
خندید و پاسخ داد: آقا، برای من هیچ چیز نسبت به سالهای پیش تغییر نکرده است. یوونتوس دچار مشکل شده و در شرایط خوبی نیست، من وظیفه دارم به آنها کمک کنم و نمی توانم یک خیانتکار باشم. متوجه شدم صحبت درباره این موضوع بی فایده است و از او خداحافظی کردم.  در سال 2008، به مناسبت یک بازی دوستانه او را دوباره دیدم، من را در آغوش گرفت و سلام کرد، انگلیسی را خوب بلد نبود، اما به دلیل رد آن پیشنهاد از من عذرخواهی کرد و توضیح داد چرا این کار را کرده است.
دستم را روی شانه اش انداختم و به او گفتم: شما می خواستید یوونتوس را نجات دهید و این کار را کردید. فقط همین مهم است.
وقتی کسی از من بپرسد بازیکنی که همیشه می خواستم مربی او باشم و هرگز موفق نشدم، پاسخ خواهم داد: الساندرو دل پیرو.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.